Odstávajúce ušká - operácia

nanika11
21. sep 2017

Chcem dať dcérke operovať uši túto zimu. Trocha jej odstávajú. Počula som že sa to dnes už dá urobiť ambulantnou formou, bez celkovej anestézie, len lokálna anestézia. Ak má niekto skúsenosti, viete mi poradiť kde v trnavskom alebo bratislavskom kraji to tak robia? Ako dlho trvá hojenie, aká je cena atď? Ďakujem

zonjushe
21. sep 2017

@nanika11 presne to iste som chcela riesit s dcerkou tuto zimu,kedze buduci rok ide do skoly.. ked som sa bola informovat u plast.chirurga,povedal mi aby som jej to nedavala teraz robit a pockala,kym sa sama rozhodne, ze to chce..ako dovod uviedol,ze to strasne boli tych prvych 5 dni po zakroku..tak teraz neviem co robit a zaujimaju ma tiez skusenosti inych mamiciek s touto operaciou..

korunka1
21. sep 2017

Ja som to absolvovala s dcérou tento rok. Robili jej to v Košiciach v lokálke. Podľa mňa, bolesti nemala veľké, tabletky brala minimálne.Všetko záleží od dieťaťa ako znáša bolesť. Rekonvalescencia trvá dlhšie, najprv chodila asi 3 týždne s obväzom a potom s čelenkou. Najhoršie boli noci, nemohla sa poriadne vyspať. Mali sme papiere od psychologičky , takže úkon preplatila poisťovňa. Ináč by to stálo cca 300 €, súkromná klinika.

nanika11
autor
21. sep 2017

@zonjushe moja dcéra bude mať v novembri 8 rokov. Je druháčka, keď bola prváčka sa jej síce len raz stalo, že jej spolužiak povedal, že má uši ako škrečok🙂. Znie to srandovne, ale jej sa to veľmi dotklo. Slušne som sa s tým chlapcom porozprávala a odvtedy sa to nestalo. Ale nechcem aby mala komplexy. Máme to v rodine, "dedičstvo". 😂

korunka1
21. sep 2017

U nás sa jednalo v podstate o jedno ucho, ale robili obidve. Musela byť v bruchu nejako divne poskladaná lebo od narodenia som jej ho prilepovala k hlávke, normálne ho mala akoby zlomené . Sme sa smiali, že jej tam dáme cvoček a pripneme k hlave. 🙂

skategirls
21. sep 2017

Ja som si uši dala robiť ako 20 ročná. Pod lokálnou anestézou ( bolo to však nepríjemné celé to rezanie počuť- neodporúčam deťom, ktoré s tým nie sú stotožnené, že je to problém, a chcú to). Boli to však pre mňa najlepšie investované peniaze ( i keď odstávanie bolo minimum).

Na margo bolesti - neverím, že nejaké dieťa vydrží bez tabletky - hlavne, keď začne cítiť ušká po operácii. Bolí to strašne a nezveličujem. O spaní ani nevravím. Ďaľšia vec je svrbenie pri hojení, alebo celkové svrbenie hlavy, nakoľko sa nesmie 2 týždne umyť.
Ja len z pohľadu dospelej, ktorá čo to vydrží.

silaviat
21. sep 2017

tiez som mala opku cca ako 26 rocna.. neprijemne akurat injekcie na umrtvenie... po operacie som mala tabletky iba prvy den potom uz nie-nebolelo to.. a to bolest neznasam..dieta je sikovnesie to to zvladne lepsie ako dospelak.. pre mna neprijemne akurat tie obvazy-musia byt na tesnoa potom celenka-neznasam celenky 😀 ak to chce i dieta chod do toho .. lepsie ako posmesky deti.. ja som lutovala ze ma mama nedala i ked som ju prosila ako dieta - ona sa bala a ja sm preto trpela.... mojej tiez odstavaju ale je este mala.. no nema to ako som mala ja .. takze uvidim ako jej "dorastie" hlava..ale ak bude treba dam aj ju .. nedopustim,aby trpela rovnako ako ja - deti vedia byt zle a cim starsie tym su horsie ...

nanika11
autor
21. sep 2017

@silaviat sme rozhodnutí s manželom jej to dať urobiť. Ja, manžel a staršia dcéra máme uši pri hlave a mladšia dcérka nie. Neodstávajú jej nejako strašne ale vidieť to je. No ja stále hovorím že genetika je sviňa. Máme to v rodine z otcovej strany. Starému otcovi, otcovi, mojej sestre (mňa to chvalabohu obišlo) a mojej dcérke odstávajú uši. Moja sestra tým trpí celý život, stále nosí vlasy pred ušami, alebo keď má cop(vrkoč), tak jeden prameň vlasov má vždy cez uši, ale nedala si to urobiť. A neviem prečo jej to nedala urobiť mama. Ja moje dieťa nenechám trpieť. Bolesť netrvá večne, to zvládneme.
Ďakujem 😉

vierkamuska
11. mar 2019

@korunka1 môžte mi prosím Vás naísať presnejšie, ako postupovať pri zákroku, ktorý by sme chceli preplatiť zdrav. poisťovňou? dcéra má 15 r., plánujeme otoplastiku - poisťovňa je všzp, a na vyšetrenie k psychologičke ideme 22.3.

korunka1
11. mar 2019

@vierkamuska tak my máme dôveru, neviem aké podmienky má všzp. Keď sme boli na konzultácii u plastického, sám nás upozornil, že nech ideme najprv za psychologičkou, že keď dá odporúčanie, tak zákrok preplatí poisťovňa. To sme absolvovali, dala doporučenie k zákroku, napísala, že dcéra má z toho traumu a pod. žvásty. Na poisťovňu to posielal sám doktor, tá to schválila a doktor odoperoval.

pagacovaola
26. sep 2019

@korunka1 ahoj, my mame doveru a prave riesime uska. Dcera ma 10r a zacina sa trapit odstavajucimi usnicami a posmeskami od spoluziakov. Ako ste postupovali? Najskor pedopsycholog a potom ziadost na ZP alebo ste uz mali vybraneho plastickeho chirurga a ten riesil uhradu? Mate uz po operacii?

korunka1
26. sep 2019

@pagacovaola áno, ako som pisala.Najskôr sme boli u plastickeho a ten nam povedal, nech to riešime cez poistovnu, aby sme nic neplatili. Nevedeli sme,že sa to tak dá. Detská dala listok k psychologičke,ten sme mu doniesli a on to už sám riesil s poisťovňou, tá to schvalila.
Už sú to vyše dva roky,čo bola a je spokojná

lenuska200_22
30. sep 2019

@vierkamuska uz to nepreplacaju aj my to riesime a nakoniec zbytocne sme sli k psychologicke nedaju nam sni cent aj ked to mame doporucene... jedine zeby to.bol uraz inac stat neda nic...a 28.novembra nas to caka..teda mojho 7 rocneho syna

lenuska200_22
30. sep 2019

@korunka1 ako je mozne ze nam povedali ze to nepreplacaju aj ked mame foporucenie a operaciu budemr platit 700 eur

lenuska200_22
30. sep 2019

@pagacovaola treba mat doveru aby to preplatili?Ja som zrusila doporucenie v ruzinove koli cene to malo stat 1200 eur v celkovej narkoze a v jednodnovej klinike len 680 eur aky rozdiel.co na solko a ked to vzp nepreplaca tak naco statna klinika lepsia sukromna a aj podmienky aj cena aj pristup k detom

korunka1
30. sep 2019

@lenuska200_22 tak ja neviem aké má ktorá poisťovňa podmienky. My sme dôvera, bolo to robené pred dvoma rokmi. Súkromná klinika v KE a cena by bola cca 300€ bez narkózy, len v lokálke...tak nám to vtedy vravel

lenuska200_22
30. sep 2019

@korunka1 jaj lebo moj bude v celkovej narkoze..ale vy ste mali sukromnu kliniku a kto.vam napisal ze to.je zo zdravotnyvh dovodov ?lebo tato podmienka sa vyzaduje..dnes som volala do dovery a to.povedali

korunka1
30. sep 2019

@lenuska200_22 psychologička dala odporúčanie

dnld
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zarao
30. sep 2019

Náš najstarší to absolvoval v marci tohto roku, ako 5 ročný v Nitre, platili sme 580€, mali sme doporučenie od psychologický, ale z Unionky odpísali, že mu radšej preplatí psychologické sedenia, aby sa s odstavajucimi uskami vyrovnal. Operovaný bol v lokálnej anasteze a podla mňa chyba, ak by sme do toho išli znovu, zvolila by som celkovú.

lenuska200_22
30. sep 2019

@korunka1 cize ked dam doporucenie od psychologicky dovera to preplati ?

korunka1
30. sep 2019

@lenuska200_22 no nam to prešlo, či sa odvtedy niečo zmenilo, netuším.

andreatimea
25. jan 2021

Čitam vaše diskusie a som tu nová no nedá mi nereagovať mne uši robili ako dospelej osobe po30tke nikdy sa odstávajúce uši a zákrok neporovnávaju s detmi nám režu ako do kosti detičkám ako do masielka deti to lepše znášajú a samozrejme mi si platíme ak chceme aj narkózu deti ju maju zdarma vrelo odporúčam každej mamičke dať operovať nech vám to v dospelosti nevyčitaju peknyd den

nikuska868
7. feb 2021

@korunka1 dobrý deň. Prosím Vás to vám robili v štátnej nemocnici? Alebo platí odporúčanie od psychológa aj v súkromnom centre. A koľko mala prosím vás dcérka rokov? My sme predškoláci

tomyum1
27. feb 2021

@andreatimea dobry deň zaujma ma kse vam povedali narkoza zdarma mne vsade ze len lokalne a ked narkoza plus eura

tomyum1
27. feb 2021

@zarao zle znasal opichavanie usiek?co potom mal bolesti?dakujem

zarao
28. feb 2021

@tomyum1 áno pri lokálnej ho to bolelo, asi konkrétne tie injekcie.

majercakovam
4. mar 2021

@korunka1 Zdravím a kde v Košiciach vám to robili? Ďakujem Maria

sofkabarbie
11. feb 2022

@andreatimea dobry den
Alo to vnimate s odstupom casu? Nevratili sa vam usi spat? Velmi Vam odstavali? Nemate ich citlive alebo volestive na dotyk? Zmene pocasia? Nevyzeraju neprirodzene akokeby prilepene? Nemavate migreny? Dala sa ta bolest zniest? Dakujem

andreatimea
11. feb 2022

@sofkabarbie máte mesenger napíšte mi Andrea Bačíkova

miamamello
18. júl 2022

@andreatimea dobrý deň , kde vám robili plastiku ? A ste spokojná ? Tiež budem mať 30 a plánujem ísť túto zimu