Odstránenie nosných mandlí u 4 ročnej dcérky

vanessm
1. jan 2012

Prosím Vás maminy, ktoré ste si tým prešli napíšte Vašu skúsenosť. Naša 4 ročná v noci chrápe, nebýva až tak moc často chorá, ale boli sme na ORL a vraj ju má zväčšenú. Doteraz som bola proti vyberaniu, ale keď vidím ako sa jej zle spí, tak som rozhodnutá, že pôjdu mandle von. Len sa neviem rozhodnúť či v lokálnej alebo celkovej anestéze. Či si deti niečo pamätajú ak sú operované len v lokálnej a kde operujú aj takýmto spôsobom.

artepep
15. mar 2012

ivett, a ako to chceš dať malému urobiť? ja uvažujem len o lokálke, ale ešte nie som rozhodnutá. my sme boli na ORL prvý krát asi pred rokom. vtedy dr. spomenula, ze pokiaľ sa mu nezmenšia, tak asi budú musieť ísť von, ale že zatiaľ počká, ako veľmi bude chorý keď pôjde do kolektívu a tak. no a teraz nás budúci týždeň čaká kontrola u pediatra, tak rozmýšlame, že rovno skočíme aj na ORL, nech nám dá termín na výber.

ivett1
15. mar 2012

@artepep ja tiež lokálne- jednodňová chirurgia...už sme tak dali odstrániť nosné mandle mojej dcérke a bolo to super, vôbec nič si nepamätala...niekde som už o tom písala...v nejakej téme...

medesia
23. mar 2013

@artepep mozem sa opytat ci uz ste boli na zakroku a ci ste si dali lokalnu lebo sa rozhodujeme aj my a neviem ci mam dat lokalnu alebo celkovu anestezu.

visage1974
1. apr 2013

moj syn ma dva roky bol v celkovej mohli sme si vybrat ja som sa rozhodla pre celkovu dovod tam je 95% ze narastie maju viac casu a pri lokalnej to ide ako na beziacom pasu povedane v uvodzovkach tam mate vacsiu pravdepodobnost ze vam narastie mandla, ale podla mna je to jedno ked ma narast tak narastie kamoska bola malej trojrocnej dat len lokalnu rano prisla a o druhej odisla a ja pri celkovej som prisla v stredu stvrtok ho robili a v piatok rano sme isli domou o osmej sme sa balili a po zakroku mu nedavali ani lieky proti bolesti a po tyzdny idete na kontrolu robili nam to na kramaroch

medesia
1. apr 2013

@visage1974 A ako reagoval po celkovej anesteze?Kolko Vas bolo na izbe?

gondulka
1. apr 2013

@vanessm Ahoj najlepšie je v celkovej anestezii, moj syn mal 4 roky, teda pred okom sme boli najprv mu to robili lokalne, no nakolko problem pretrvaval tak sme sli na kontrolu a tam nam primar povedal ze to zle vystikli, take sme vsetko museli absolvovat odznova ale v celkovej narkoze, je to tak spolahlivejsie.

lilke
1. apr 2013

@medesia tiez mame za sebou cerstvo vyber v celkovej anestezii. v lokalnej synovi vyberali pred dvoma rokmi. lokalna bola fajn z ohladu na dieta. ale mal velku mandlu, a cely vrch mu ostal, ten potom tlacil na vyustenie nosovych dierok, takze nemohol dychat. a museli sme ist opat, uz v celkovej. vycistene urcite dobre, ale zas ho nemohli 5 hodin prebrat z narkozy. nastastie je v poriadku.

medesia
1. apr 2013

@lilke dlho som sa rozhodovala ci lokalnu alebo celkovu,dali sme celkovu ale bojim sa toho prebratia a ako to bude znasat.A kde ste boli v nemocnici,

lilke
1. apr 2013

@medesia na antolskej. tam je lepsi pristup, si s dietatom, kym nezaspi, z tvojho narucia spiace ho vezmu na salu, a po operacii ta zavolaju do prebudzacej miestnosti, takze ked otvori ocka, vidi teba. dcera bola na kramaroch, vytrhli mi ju na chodbe pred anestezilogickym z ruk vrestiacu, uplakanu ju priviezli... a prebratie: syn prespal vsetko, ked sa zobudil, ucinok opiatov uz vyprchal, bol ok. ale s dcerou som si uzila, bola este cely den dezorientovana. zavisi to od kazdeho individualne.

visage1974
2. apr 2013

@medesia kazde dieta inac znasa a to iste moze reagovat ked date lokalne ako aj v celkovej anes chvilu moj mrncal sa nevedel ulozit ale za pol hodku bolo dobre a prespal to ale ine deti napr kricali ze chcu ist dole ze chcu pit ze su hladne ale ked to po takej hodinke vyprchalo tak bolo dobre da sa to vydrzat aj kamoskyna mala bola na lokalnej a tiez bola chvilu nesvoja a tiez hovorila ze sa to dalo a je spokojna na izbe sme boli traja bola tam taka mlada kocka 15rocna a mamina z dcerou 5rocnou v poho da sa to vydrzat vsak tam dlho nebudete a ako ste sa rozhodli kedy idete

medesia
3. apr 2013

@visage1974 ideme az 14.7. na celkovu,tam treba cakat viac ako na lokalnu,no uvidime ,snad to dopadne dobre a hlavne nech to vyriesi problemy.

visage1974
3. apr 2013

my sme boli tiez objednany az za dva mesiace teraz v aprily koncom mesiaca by sme mali ist, ale ako nahle bol zdravi hned sme tam volali ci nemaju volne volal v utorok a v stredu sme nastupili do nemocnice len povedala sestricka ze musime si vybavit odber krvy tak som vsetko rano polozila chytila maleho a utekala k detskej lekarke ona mu zobrala krv a ja som ho osobne zaniesla do labaku a poprosila ci by som si este dnes nemohla ist pre vysledky suhlasili o tretej boli tak ze rano som nabehla aj z vysledkami co pre nich bolo plus suhlasili aj keby si mali oni zavolat na druhy den ake su vysledky tak ked chces aj ty aby si to mala cim skor za sebou mozes tam volat lebo vzdy deti nejake vypadnu kvoli chorobe a uvolni sa
@medesia

janka30
3. apr 2013

Ja som bola s malym, 3,5 roka, v januari v Trencine v celkovej narkoze, operoval ho MUDr. Hacko z Topolcian, od februara chrapal, nebol vobec chory, ale bolo pocut, ze chrci, stale mu z tej mandle tieklo. Strasne som sa toho bala, ale bolo to uplne v pohode. Dali mu vypit zo striekacky naladovku, asi po 10 minutach ho zobrali, za hodinku ma prisli zavolat, spinkal, ziadna krv ani hlieny, ako ma niektori stasili, sedela som pri nom dokedy sa neprebral, potom chcel pit, ale zabavili sme sa hrackami. Po troch hodinach sa napil, zacal papat, vyspinkali sme sa a isli domov. Vobec nic ho nebolelo, sice vie, ze sme boli vyberat mandlicku, ale nema z toho ziadnu traumu. Doktor povedal, ze ju mal abnormalne velku. Prve co mi povedal, ked sa prebral: Mamina, ja viem dychat nosom!!!!

ivec16
3. apr 2013

@pokito chcela som napisat presne toto iste, mala som 4 roky ked mi to vyberali, a teraz mam 27 a pamatam si to dodnes, boli sme deti v miestnosti kde boli lavice do L, a postupne sme sa posuvali ako sme sli na rad, bolo pocut krik z osetrovne... Pamatam si cierne kreslo, ako som sedela mala otvorene usta, tacku pod bradou, kde to davali... bleee... potom sme sli na izbu, kde boli stoly dane spolu a na nich nachystane hromady vreckoviek, deti sedeli okolo a smrkali krv... super zazitok na ktory sa nezabuda... Nastastie citam, ze uz to robia lepsie, tak som rada, ze sa to posunulo...

brnka
3. apr 2013

my sme to absolvovali koncom januara v celkovej anesteze. Plakal, ked mi ho brali na operacku a potom cca hodinu, co ho doniesli na izbu az kym mu ta anesteza nevyprchala, potom uz bol uzplne ok, behal, blaznil sa s dievcatkom, co bolo s nami na izbe.

medesia
3. apr 2013

@janka30 a chrapanie sa zlepsilo?

visage1974
3. apr 2013

syn chrapal strasne a prestal uplne ma kludny spanok

brnka
3. apr 2013

@medesia a nechcela by si ist do Piestan? To Medicentrum si velmi pochvaluju a vy to z BA nemate az tak daleko, snad by to mohlo byt aj skor.....
Inak mojho operoval tiez dr.Hacko, ako @janka30, ale v TO

janka30
3. apr 2013

medesia zlepsilo, spinka uplne tichucko, nic z nosteka netecie, proste super, keby som bola vedela, dam ju von skor

balog
7. apr 2013

Mojmu synovi vyberali mandle pred 2 dnami a zvladol to na 1 -ku vobec to neboli a dieta je uplne ok ...Najhorsie bolo prebudzanie sa z narkozy ,ale zvladli sme to nakolko pri vytiahnuty nosnej mandle mu zaviedli aj trubicky do usi kvoli opakovanym zapalom usi ...na druhy den hned behal ,chcel sa hrat 🙂))) Vyberali nam ich v Humennom fakt odporucam ! nemocnica na urovni

fraufrt
3. jún 2013

@balog ahoj, aj my by sme mali ist na zakrok a mna hlavne zaujima ako je to s tymi trubickami do usi. Mala ma caste zapaly, sem-tam chrape, ale iba ked je chora, teraz sa jej horsie dycha skor cez den, mala zapal usiek a teraz sa jej hromadi v uskach tekutina, preto dr. odporucil vyber mandli s tym, ze by jej dali do usiek nejake trubicky... mne to znie strasne, mohli by ste mi preto o tom povedat viac? Uz 3. tyzdne chodime do ordinacie "na kukucku" a nelepsi sa to.

balog
9. júl 2013

Nám dávali titanové trubičky do uśí v apríli a odvtedy nemáme žiadne bolesti uší !!! chvalabohu ...všetko sa to robi v narkóze a dieta nemá žiadne bolesti po prebudení z narkózy....silno odporúčam a budete mať kľud a hlavne bez bolesti...opakovane sa nám tekutina vytvárala v ušiach cca kaźdý týžden to sme nevedeli fungovať stale len bolest a bolest...TERAZ SME FIT A ZDRAVY AKO RYBA !!!

ewka23
23. aug 2013

Ahojte prosim vas neviete mi povedat ako dlho po zakroku by som mohla ist s dcerou k moru ?

sedem
30. sep 2013

ahojte, ak by mal niekto zaujem, ostalo mi nerozbalene balenie homeo na zmensenie mandli - Lymphomyosot

anika11
3. nov 2013

@macamac ahoj,mozem sa opytat kde ste boli na operacii a kolko to cca stalo?

macamac
3. nov 2013

@anika11 ahoj, boli sme v Piešťanoch a stálo to 100eur 😉

nikaj
21. nov 2013

dávali ste niekto odstraňovať aj laserom?

jankakim
21. nov 2013

kocky...je tu niekto kto bol na zakroku v Seredi v tom Medisaf centre?

csunti
27. nov 2013

Ahoj, pridavam nasu skusenost. Dcera{4r.} byva castejsie chora{alergia, priedusky} takze nam doporucovali mrknut na mandle. Dost ma hnevalo, ze kazdy 2-3tyzden sa jej nos upchal a to sme uz vedeli, ze nic nezaberie, len dalsich par dni si vylezat nejaky kasel{nam sa k tomu pridaval aj ventolin a pod.} Jedna doki tvrdila ze su velke a vybrat, druha tvrdila, ze sice take velke nie su, ale ked byva castejsie chora, nech ich radsej vyberieme. Ja teda tvrdim, ze rodic musi byt tak polodoktor aby sa z tych doktorov vobec vysomaril. 🙄 Takze sme po roznych nezavislych vysetreniach nakoniec skoncili v Saci v sukr. nem{na druhy krat.Prvy termin bola chora}. Dobehli sme na pol7mu. nalacno. Vypila malu odmerku horkeho "oblbovaku". To bola pre nas asi najtazsia cast. Vidiet vlastne dieta ako po porazke. Nedokazala sama ani sediet, stale vyplazovala jazyk, videla stvorceky atd 😢 . Asi po pol hodinke ju odniesli na sal, cca po 23min ju vytlacili a nechali nech sa preberie. Trochu ju napinalo a plakala. To je po anesteziologii vraj ok. Kym ju dotlacili do izby tak sa ako tak upokojila ale kanila ju nadalej trapila, tu ale musela trpiet cely den. Najlepsia rada aku sme dostali bola asi naozaj DVD prehravac. Doniesli sme kopec rozpravok a cely den v posteli prelezala bez problemov. Nam sa nastastie vyhli horucky a rozne komplikacie. Drzim palce vsetkym, ktorych to este len caka!

csunti
27. nov 2013

oprava... po anestezii....:D