Čo zaberá deťom na afty?

zuzu101
10. dec 2010

Ahojte.Synčekovi sa urobila afta v pusinke a dve na jazyku.V noci má aj 40-tky horúčky.Na odporúčanie lekárky uživame imunoglukan a b komplex(z toho zvracia tak mu ho musím rozpustiť v čaji).Existuje niečo účinné čo by mu rýchlo pomohlo?????????

lenkaks
10. dec 2010

Ahoj,nam na afty kamoska lekarnicka poradila Cannadent...je to mala ampulka oleja zo 66% konope 🙂 je to dobre na prerezavanie zubkov aj na afty.Mojmu synovi to velmi pomohlo,dokonca aj ked mal horucku na pere...

magimary
10. dec 2010

nám v lekárni odporučili Kamistad gel-tiež je to aj na prerezávanie zúbkov, obsahuje to lokálne okamžite pôsobiace anestetikum, takže boľavé miesto hneď znecitliví a dieťatko sa upokojí. Samotnú aftu však nelieči, ale uľahčuje jej výskyt a priebeh. Nám (aj deťom, aj dospelým) veľmi pomohol 😉

aduskatt
10. dec 2010

vela B vitaminu a Corsodyl

evickapooh
10. dec 2010

kamistad gel!da sa pouzivat od 5 mesiaca ,aj pri prerezavani zubkov. je ucinny ,znecitlivuje pokozku vlastne sliznicu co vtedy velmi boli ,inac citro grep je tiez dobry -sice nemam ho odskusany. b vitamin podavaju aj pri herpesoch aj pri aftach ale treba cas abyzaberali .nam imunologicka imunoglukan neodporucala lebo dcerka ma nabeh na kandidy -to zistila bez vysetrenia mava casto biely a ppovleceny jazyk odporucala nam echinaciu co aj zabrala. z imunoglukan sme vypili cca 15 az20 flasiek ,a nezabral.

simonka2701
10. dec 2010

ahoj, mi sme ich mali pred par mesiacmi, dcerke isli zubky /stolicky/tak prsty boli casto v puse .lekarnicka nam poradila taku hnedu tinkturu/vodicku/ bola vyborna som je to s tym natierala .do 2-3dni bolo vsetko prec a hned ako som zacala natierat aj zacala papat.inak dovtedy nechcelo ju to bolelo.mozem napisat v pripade ak by ste chceli aj nazov tej tinktury

bellugia
10. dec 2010

😉 ja som postrehla letáky o prípravku na afty: AFTER... neviem či je to aj pre drobcov, ale asi áno

bianca
10. dec 2010

hlavne vela B-vitaminu a obycajnu gencianku.My sme mali mult.sirup Cebion multi kde je vela B-cka a tu gencianku 3x denne do pusinky a zabralo

ivett1
10. dec 2010

ahoj nám sa osvedčil Corsodyl dental gel, ako na afty, tak na boľavé a citlivé ďasná..na horúčku sú najúčinnejšie čípky/čapíky panadol, paralen, atď ...nám zaberajú skoro okamžite (odskúšané) a pravdaže sú aj proti bolesti, ktorá väčšinou detičkám nedovolí papať, ale keď sa aj pomocou čipkov utlmí, aspoň čo-to zjedia 😉

lejlla
11. dec 2010

nam dal doktor MUNDISAL gel 😉

petky5
28. feb 2011

Ahojte, moja Malá užívala cez Vianoce antibiotiká, potom sme mali ísť na poradňu v januári (15 mesačnú) a napriek mojim pochybnostiam a protirečeniu doktorke, ju zaočkovala, že určite to bude v pohode. Aj som jej hovorila, že to asi fakt nie je dobré, keď jej idú očné zuby. Za pár dni dostala silný herpetický zápal v ústočkách a to bola doslova Hrôza. Teploty mala týždeň vkuse, keď som jej dávala sirupy na zníženie teploty, tak už po troch dňoch mi z toho stále zvracala, potom sme dávali nasilu čípky, tak mala stále hnačky. Naša doktorka nás poslala na ušno-nosno-krčné, lebo že taký zápal ešte nevidela, že pôjdeme asi do nemocnice. Malá stále plakala, nič nejedla, dva dni nepila....fakt hrôza. deň noc mi bola na rukách. Z U-N-K nás poslali na infekčné, lebo ževraj len tam môžu predpísať ZOVIRAX sirup, ktorý je vlastne jediný na trhu, ktorý tomuto môže naozaj pomôcť, keďže to mala také silné. Inak by sa jej to hojilo aj 3 týždne. Ale z toho Zoviraxového sirupu mi strašne vracala a asi ju bolelo bruško, stále ju napínalo, jednu noc spala tak 1 hodinu. Nechceli by ste to dieťa vidieť v tom čase. Stále sme vytierali ústa, aj genciánkou, skúsili sme aj tú tinktúru, ale tá ju veľmi štípala. Tiež sme užívali cebion multi, imunoglukán...potom sme nasadili riboflavin, 3 krát po pol tabletky rozpustiť v čajíku (ten jej podľa mňa až zabral z vitamínov - v letáku je že pre deti od 3 rokov, ale viacerých farmaceutičiek aj doktoriek som sa pýtala, takže uškodiť by to nemalo, akurát by sa to nemalo moc kombinovať s inými Bečkami - teda cebion multi)
Ja mám od vtedy takú hrôzu z toho, že vkuse do nej tlačím ovocie, varím to najzdravšie čo viem, stále chodíme vonku, pitný režim dodržiavam, stále sa jej venujem....ľudia to už nechcem zažiť a včera som jej na jazyku videla žabu a zasa mala červené ďasná, nervózna bola dosť....ja som sa skoro rozplakala. Hneď som jej nasadila ten riboflavin. Tak uvidíme....dúfam, že to nejako stopneme. A to som zabudla napísať, že jej dávam od 3 mesiacov BIO GAIA kvapky každý večer. Mala akurát na jeseň asi mesiac pauzu. Snažila som sa zistiť o tomto viac a jedna dobrá imunologička mi povedala, že ona tým trpí dosť často a ževraj je o aftách a herpésoch málo info. Nedá sa to liečiť žiadnymi antibiotikami. Môže to byť aj z nejakej látky, už si nepamätám ako sa volala, čo obsahuje pasta (tá látka spôsobuje penivosť pasty) a keď jej v paste veľa, môže spôsobovať afty. ďalej to môže byť genetické, čo je náš prípad, lebo ja mám afty veľmi často, ale ja už som nejako na to zvyknutá. Alebo tiež hovorila, že to býva z nejakých druhov jedál....to sa mi moc nezdalo...ževraj v čase, keď ma organizmus nábeh na aftu, tak ju môže povzbudiť paradajka, čipsy....
Toto je všetko čo ja viem o aftách, snáď som niekomu pomohla.....bože a modlím sa až to zasa nebudeme mať v takom štádiu.

denisocka
28. feb 2011

mame bohate skusenosti,jedine čo maly na afty chce sam od seba je tantum verde sprej a potom pod pouzitim mierneho "nasilia " mu afty mažeme bud - BUKOFITom tikturou, TEE TREE tinkturou a najnovšie mame aj KLINCEKOVU SILICU od HAnusu - 1kv. na vatovy tampon. čo zabera neviem, všetky 3 veci dobre zasusia aft,ale bolesti a nechutenstvo mame pri tom furt.

z.u.z.k.a.
28. feb 2011

na afty je najlepsi mykomax, je to roztok,ktory sa podava v nemocnici, volne nie je predajny, vo vela lekarnach ho ani len nepoznaju,ale je skvely, no taka 2 dcl flasticka stoji okolo 60 eur. staci par krat aftu potriet a je po nej, poinformujte sa o nej.

majqa28
13. jan 2012

nan kazali preplachovat usta repikovym cajom,dala nam kvapky(vitaminy)CEBION a ustny sprej SOREX tak uvidime,ze co bude dalej

katkazaborska
13. jan 2012

nám velmi pomohol tantum verde zriedeny 1:1.zakaždým ked mala afty.

jankavl
13. jan 2012

neviem ci teraz budem spravne pisat o aftach. ale moj syn, vtedy asi osem mesiacov mal casto biele povlaky v ustach. ziadnym sposobom som sa ich nevedela zbavit, ani pripravkami predpisanymi od lekarky. zaroven do toho casto chorlavel, mal uz asi stvrty krat antibiotika, bolo to hrozne... nakoniec, kedze chodime na neurologiu neurologicka kazala urobit krvny rozbor a zistilo sa ze ma velmi nizku hladinu zeleza. ako sme zacali brat zelezo, prestali sami od seba problemy s dasienkami. nedostatok zeleza je velmi nebezpecny pre deticky, pre ich spravny vyvoj.

daniela02
15. jan 2012

ahojte nam moja krstna mama je lekarnicka odporucila cajovnikovy olej, ked sme mali slintacku a do dvoch dni vytierania sme mali po aftoch

leanax
15. jan 2012

nám pomohol roztok tantum verde, kašička zo sody bikarbony a fialová vodička..

evi55
15. jan 2012

časté afty, niekoľko rokov, všetko možné odskúšané, návšteva zubnej, imunológa a bez výsledku. jediné, čo zabralo už po prvom potretí je tea tree olejček. 2x za deň potrieť.

ludka140281
15. jan 2012

u nas nezabralo nič,len pošuchat praškovým cukrom..zmyzlo do dvoch dni 🙂 odporučila mi to alergologička 🙂 ..vraj recepty starých materí 😉

katren
15. jan 2012

@aduskatt Corsodyl urcite nie...mne ho zubar naordinoval a sa mi osypali cele dasna...je to moc silne na dieta....
aj ja sa pridavam k Cannadent a Kamistad gel 😉

danielaviki
16. jan 2012

tak nas Viki mal afty a velmi zapalene dasne pred3 tyzdnami, no hroza, bola tzv ludovo povedane slinkavka, lekar odporucil a pomohlo strikanie priamo do pusy tantum verde sprej/normalne co pouzivaju dospely/vyplachovanie repikom alebo kamilkami, robili sme to tak, ze sme na vaticku namocili do repika a zmykala som to malemu do pusinky na dasienka a ....a dalej pil bylinovy sirupcek echinancea pre deti na podporu imunity,ma vela vitaminov....

evelin325
1. sep 2012

Môjmu synčekovi sa začali robiť afty, keď sa mu prerezávali zúbky, skúšali sme možné aj nemožné, rôzne tinktúry, lieky na podporu imunity, vždy sa nám afty hojili dlhšie ako 2 týždne, až kým sme neskúsili Schusslerove bunkové soli /pozrite http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&fil e=article&sid=101/, ide o minerály, ktoré sa nachádzajú v každej bunke nášho tela. Vyrábajú sa na spôsob homeopatík. Tabletku som rozdrvila a dala rovno na aftu, alebo len tak nasypala do úst, predtým sme sa trápili s aftami aj 3 týždne, teraz bolo za 3 dni po aftách. V Nemecku sa používajú už dlho, na Slovensku je ich problém zohnať, hlavne treba dávať pozor, aby išlo o nemeckého výrobcu.Dlho som hľadala po internete, ako ich zohnať, ale nič sa mi nepozdávalo, nikde neuvádzali výrobcu.Teraz ich objednávam cez http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14675213&tab=7 , ide o kvalitného nemeckého výrobcu.

cathy26
1. sep 2012

Ahoj...nam pomohol Sorex ústny sprej, k tomu užíval Riboflavin a Imunoglukán...u nás doma osvedčená kombinácia

maria444bb
27. sep 2012

evelin 325 aj nám pomohli tieto minerálne soli, fakt hotový zázrak, odporúčam všetkým mamičkám, za 2 dni bolo po aftách, aj moja mama sa dlho trápila s aftami, dlho skúšala kadečo, nič jej nezabralo, a keď vyskúšala toto, nevie si to vynachváliť, ale ten link už neplatí, je nový http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14936367&tab=0

gabikah8
14. máj 2013

ahojo mozete mi prosim napisat k tym mineralnym solam viac/neviem ich najst uz pod danou linkou

ivuska027
14. máj 2013

u nas tee tree olej 2x denne, aj herbadent vodicku sme mali, zo malo lokalne anesteticke ucinky, tak to bolo celkom dobre(aj ked mam aftu ja), vela Bvitaminu(najlepsie drozdie, urob pomazanku) a moj zubar poradil, ze sodu bikarbonu do malinko vody na husty roztok rozrobit a tym potierat 🙂

mamazem
27. máj 2013

Prírodné produkty s obsahom grepových jadierok, ktoré výborne dezinfikujú a obnovujú rovnováhu ústnej sliznice. Máme veľmi dobré skúsenosti s Grepofit sprejom.
Využijete ho napríklad aj pri bolestiach hrdla a hnisavej angíne.

amadora
27. máj 2013

nám miešali v lekárni nejakú tinktúru na afty plus k tomu B komplex a za dva - tri dni bolo po aftoch vždy

veronka123ban
11. aug 2013

ahojte, neviete mi povedat, ci tu kasicku zo sody bikarbony mozem potierat aj babatku 2 tyzdnovemu? dakujem

0910222690
10. okt 2013

Ahojte moja mala to ma prvi ras a mam aj starsju ceru ona mi stacila ziest neumite ovocie atd,,a us mala AFTI a isli sme k lekarke ale ona mala akurat dovolenku dobre isli sme ku inej lekarke.ta lekarka nam predpisala PROMETAZIN na ukludnienie a pichla jej B12. a na druhi den nas volali na druhu davku len ze us ju nepotrebovala pretoze ustocka mala krasne zahojene nastastie a teras mi ma mladsia dcera a jej dala nejaku tabletku na vitiranie SOREX B KOMLEX ANTIBIOTIKA A FIALOVU VODICKU a mato us stvri den a liecba vobec nezabera poprosila som lekarku abi jej predisala PROMETAZIN aB12 viete co mi povedala ze tie leki nevirabaju atd ☹