Opakujúce sa baktérie v nose

amadora
5. máj 2012

Môj mladší synček má 18 mesiacov a asi od 5. mesiaca sa neustále trápime s baktériami v nošteku typu moraxella a streptokok. Večne riešime soplíky a kašel, s minimálnymi prestávkami kedy je zdravý a nič ho netrápi. A tak dookola lieky proti kašlu, všetky možné kvapky a vodičky do nošteka, ATB... už sme ich mali toľko že ani neporátam. Berieme aj vitamíny pravidelne, probiotiká, vyplachujeme noštek morskou vodou, každý deň zodac a teraz končíme polročnú kúru s ribomunylom. Ale stále sme na tom istom. Ja ani starší syn nositeľmi baktérií nie sme. Už som z toho zúfalá a neviem čo ďalej. Dokedy sa to bude takto ťahať a opakovať? Mali ste niekto podobný problém? Podarilo sa vám ho prekonať? "Vyrastie" z toho? Ďakujem

janula2511
11. apr 2015

Na moraxelu podla vas zabera biseptol?

maria123
11. apr 2015

@janula2511 biseptol je chemoterapeutikum,treba cielene atb,na predpis

janula2511
11. apr 2015

@maria123 synovy to doktorka predpisala na moraxelu v nose.brala mu ster.a to mu dala.lenze mi to uz berieme po trety krat a ani raz mu nezabrali.a teraz ked mu ich dala tak ani som mu ich nedala.

maria123
11. apr 2015

@janula2511 ja sa pamatm,ked si moraxelu dcerka doniesla znemocnice,okrem inych bacilov, a brala vtedy atb,cielene urcene na toto,ved vo vysledkoch musia byt uvedene aj atb,ktore toto liecia

janula2511
12. apr 2015

@maria123 a ako sa volaju tie atb co ste brali? Nam dala doktorka biseptol.ale tie uz 2krat brala predtym a ani raz mu nezabrali.

erzulik
18. dec 2015

Ahojte aj mojej dcerke zistili v nosteku pneumokoka, je zahlienena, tiekli jej cire sopliky uz jej to prechadza , uzivame trifed. Dnes mi lekarka vravela lebo prisli vysledky ze to treba preliecit s ATB. Neviem co spravit ked sa jej stav zlepsuje, upozornila ma ze sa to moze zase vratit 1-3 tyzdne.

culia1
11. mar 2016

@natalia777 , @amadora baby prosim vas, ako ste presli tymto obdobim? bolo nieco alternativne co vam pomohlo vyjst z tohto zacarovaneho kruhu?

amadora
autor
12. mar 2016

@culia1 nám asi ani nie, skúšali sme všetko možné aj nemožné, asi z toho musel len vyrásť alebo si vybudovať imunitu. Ale pravidelne sme robili a robíme výplachy nosa, možno aj to pomohlo. Predtým sme 3x denne, teraz už len zo škôlky keď príde

hnedka
14. sep 2017

@amadora prosim ta a ako robite vyplchy nosa?len daco natriekas daku vodu alebo naizaj vyplach?

amadora
autor
15. sep 2017

@hnedka Robili sme tak aby vytekalo druhou dierkou von

hnedka
16. sep 2017

@amadora a vydrzl to???

amadora
autor
17. sep 2017

@hnedka nemal to rád ale vydržal

lubi2002
8. nov 2018

@amadora ahojte, vidim ze diskusia je z roku 2014, ale chcela by som vediet ako ste dopadli s tou moraxellou a streptokokom.. dcerka ma 2 roky, zacala chodit do skolky a hned po par tyzdnoch jej tieto bakterie zistili, brala uniflox, rinogerminu do nosa a po 2 tyzdnoch dalsie vysledky ukazali zas hemofila...uz nie moraxellu ani streptokoka, teraz berie sumamed lebo uz mala aj teploty a strasny kasel. zbavili ste sa tych bakterii alebo aspon sa stav deticiek zlepsil? vyrastli z toho? dakujem velmi pekne za odpoved

amadora
autor
8. nov 2018

@lubi2002 dlho som skúšala všetko možné, fakt čo ťa napadne od koloidného striebra cez kolostrum a čo ja viem čo ešte, roky sme vyplachovali nos stále, chodili k imunoalergičke a užívali na imunitu veci, do nosa spreje... potom som s tým sekla, hovorím si sakra, malé dieťa a dávam do neho lieky lopatou pomaly. a vieš čo? vyrástol z toho. v predškolskej triede to už bolo lepšie a teraz keď chodí do školy už ja to fajn.

lubi2002
9. nov 2018

@amadora dakujem za odpoved, ja budem tiez skusat urcite nejake prirodne veci aby sa to aspon utlmilo a neopakovalo prilis casto... a hlavne cakat nech z toho cim skor vyrastie, tak asi na tom bude pravda, ze to musime vydrzat a deticky z toho casom vyrastu

lubi2002
9. nov 2018

len pre info ostatnym mamickam, ktore to citaju a zaujima ich to. dcerke vysli v nosteku moraxella a streptokok, podla vysledkov z labaku lekarka pozrela na ktore latky su tieto bakterie citlive a nasadila Sumamed(kedze dcerka uz vtedy mala aj teplotu, skaredy kasel a vysoke CRP).na lahsie stavy by mal zabrat aj Uniflox do nosa.no len medzitym vsetkym jej zmizli tieto 2 bakterie a namiesto nich prisiel hemofil, tak dufam ze ten sumamed zaberie aj na neho.
ak mate niekto este nejake skusenosti pripadne co vam pomohlo...prosim podelte sa
ja idem malej skusit davat kuru z Kapucinky (tinktura) vraj je dobra na bakterie, tak snad aspon trosku pomoze