Oplatí sa kúpiť detský inhalátor?

stastnamamulka
29. dec 2012

Vyskusali sme ho par krat v ambulancii u nasej pediatricky a detom velmi pomohol na dychacie cesty.Rozmyslam,ze ho kupim aj domov 😅 Mate ho niekto doma kupeny bez odporucania lekara?Aky si vybrat a podla coho sa riadit?dakujem

misipka
6. dec 2016

Tiez mame doma Laicu, pouzivame casto s vincentkou, velka spokojnost. Dcerke vyhovuje, ze je tichy, boji sa totiz hlasnejsich zvukov.

chocky11
6. dec 2016

@hviezda21 moj maly (3roky) je chory kazdy mesiac, vzdy uzavrete ako horne dychacie cesty, plus 2xfebrilne krce. Vzdy 40 horucky, vysoke CRP a bol aj na vybere nosnych mandli u imunologa sme len od marca a po prepusteni z tt nemocnice na setskom som ho poprosila ci by nam ho predpisal lebo nam to pomaha a sala som si to aj napisat do prepustacej spravy plus maly chodi do respiracneho sanatoria v tt takze inhaluju kazdy den v skolke plus doma. Len sa nesmie dieta inhalovat nikdy pri teplotach. Ani nizkych na to treba dat pozor

hviezda21
6. dec 2016

@chocky11 ďakujem za info.skusim ráno cinknut na imunológiu co mi dr.k tomu povie. Pri našom šťastí ho zadarmo nedostaneme ale za pokus to stojí.

kukucka26
6. dec 2016

@hviezda21 mam na predaj

hviezda21
6. dec 2016

@kukucka26 skúsim na predpis a potom uvidíme. Pošli info o ňom.dakujem

chocky11
6. dec 2016

Ja som si aj volala do poistovne vseobecnej v mojom pripade ze ci to preplacaju. Dali mi stranku : http://unizdrav.sk/tovar/71/inhalator-compair-e.... Vybrala som ti tam Omron na ukazku a pod technickymi parametrami mas napisane kto ho moze predpisat. Cena je tam trhova inak sa nic neplati. S vymennym listkom od imunologa som isla na vseobecnu zdravotnu poist. Tam na podatelni som ro odovzdala a volali mi uz o tyzden ze to mam schvalene reviznym lekarom od nich a dali mi len recept ktory som odniesla do lekarne so zdravotnickym materialom my tomu hovorime meda. A bud ti ho daju hned alebo ho objednaju.

hviezda21
7. dec 2016

@chocky11 ahoj. Tak info od imunologa je nasledovné - inhalator predpisujú IBA deťom kt. Majú nariadenú inhalaciu, zvyčajne astmatikom. Časté infekty dych.ciest nie sú indikaciou. Možno keby som niečo ,dala" alebo mala známu dr. Neriešim, kúpim. Skúsila som.

chocky11
8. dec 2016

@hviezda21 no pekne.. Tomuto nechapem.. Co je to za stat a lekarov. Inhaluju deri ktore maju problem s dychacimi cestami. Astmatici maju uplne ine inhalatory. Ved mi chodime aj do detskeho sanatoria respiracneho a inhaluju tam preto ze maju problemy s castymi infektami. Ja som z toho jelen. Nam imunolog napisal len ze mame caste infekty a basta a na poistovni to len odklepli bez mihnutia oka. Je to smutne ze clovek na to ma pravo ale sa k tomu nedostane.

hviezda21
9. dec 2016

@chocky11 vieš štát platí radšej X rokov liečby ako prevenciu. Celý tento systém je postavený na hlavu ale to je každá oblasť nielen zdravotníctvo. a pritom nič nové vymýšľať nemusia, okopírovať zo systémov v iných štátoch. Lenže to by musel chcieť niekto. To už je iná téma. Proste moje deti su choré každý mesiac lebo veď skolkuju a počasie je aké je, min. 50e im mi hradime rôzne lieky a doplnky vitamínové, lekari si účtujú cez poisťovňu každú našu návštevu, máme podpísané od imunologa lieky na podporu imunity ale všetko je prd platne ak chceš/potrebujes inhalator. Vivat slovakia!

chocky11
9. dec 2016

@hviezda21 vies, horsie je to ze ten stat ti aj ten inhalator zabezpeci ale problem je v doktoroch... Ja som argumentovala s tym ze som sa bola pytat v poistovni a ze tam mi povedali ze mi to daju len od neho potrebuju predpis alebo recept. Ved lekar to neplati! Plati to stat! Co by sa im stalo tym doktorom keby daku jednu peciatku. Nic... Ach maju malo na vyplate asi podaktorí z nich

hviezda21
9. dec 2016

@chocky11 ale vy ste mali asi inu diagnozu ked ste boli na operacii a aj ste inhalovali ambulantne ci v nemocnici....uz inhalujeme objednal manzel hned ako som mu volala ze z predpisu nic.pouzivas malemu oleje nejake? My zatial len vincentku.

chocky11
9. dec 2016

@hviezda21 inhalovala som s nim vincentku ale asi ho to stipe lebo plakal tak kupujem fiziologicky roztok. A nam dal diagnozu len infekty hornych dychacich ciest. A inhalovali sme vzdy pri hospitalizaciach.. Ked bol chory a dali nas do nemocnice tak sme vzdy aj inhalovali. Teraz som este rozmyslala ze mu kupim domacu solnu jaskynu - ale najprv sa poradim s lekarom ci to je dobre ci nie

hviezda21
9. dec 2016

@chocky11 tak maju deti "vianocny darcek"..... ja mam pocit a aj skusenost ze vela lekarov dnes nevie presne co moze a co nie a preco by to mali zistovat oni a studovat zakony,vsak? Oni su tak vyklepani z poistovni a socialky ze by si neverila.Bohuzial moja skusenost posledne roky- aj tak sa opytam pediatricky a muz skoci na poistovnu ked sa podari,uz len s principu.Nam nechcu davat uz ani OCR na deti,vyprosikat si to musime zakazdym pricom by mala byt podla mna otazka Dr.hned ako dieta vysetri a nariadi ostat mimo kolektiv "pracujete,vypisem vam ocr?" Nie ja jej mam zdovodnovat ze je potrebujem alebo muz,hoci je szco. Nechcem hadzat vsetkych do kosa ale bohuzial 2/3 dr. sa takto spravaju. Ani sa necudujem ze ludia nechodia na preventivky lebo ked prides ze chces skontrolovat zdrav.stav svoj tak taku ochotu maju predavacky v supermarkete za min.mzdu. A o predpisovani liekov ani nevravim-napr.MG kt.mam nariadene brat v megadavkach je aj na predpis ale mne moja Dr.ze kupte si to a to a berte. A kamosky potom na mna ze co si nedam predpisat prip.preco mi predpisala liek s doplatkom 50e! Ked je podobny z doplatkom 1,6e! Argument Dr.lebo ten za 50e je lepsi a ucinnejsi mam ja ako nemedicinsky vzdelana osoba ako vyvratit??? A vzapati cit.vydieranie "ved vy chcete prist o dieta"??? No hold cele zle v tomto štate.

katarina1984
9. dec 2016

@chocky11 ono nie kazdemu vyhovuje vincentka a moze byt pre neho silna...no je ucinna..tak mu ju zried tym rozrokom..tak sme to robili na odporucanie dr

chocky11
11. dec 2016

@hviezda21 je to chore... Bohuzial dnes uz niektori lekari neberu svoje povolanie ako poslanie ake ako biznis! A na ukor deti ale aj nas. Ja mesacne utratim za lieky 90-100 eur. Maly ma 3 roky aj 4 mesiace. Cize 4 mesiace nedostavam ani euro od statu lebo nemozem ist do prace nakolko je maly vkuse chory. Nastastie mame lekara ktory nam nedovoluje kupovat blbosti. Uplne je proti somarinam ako vibovit, martankovia a co ja viem co. My vzdy davame klasiku celaskon za euro a vzdy mi snazi predpisat klasiku co sa kedysi davala a samozrejme vzdy s najmensim doplatkom lebo tie dobre lieky nahradili drahe nahrady a lekarom z toho mesacne davaju percenta. Ach ubohe je to tu... Teraz mu imunolog dal ribomunyl ale ani mu to nejdem davat, stale ho preventivne niecim pchat nechcem radsej pockam ci to prejde po case

kukucka26
17. dec 2016

#predam #inhalacny stroj s dvomi naustkami maskami pre malé babo použitý minimálne mozte tam dávať sulinku vincentku lieky ktoré predpise lekár pri zahlieneni potrebujeme vyzsiu radu koli asthme syna taktiez predam konvicku na preplach nosa jtore sa ma vykonat pred inhalovanim

kukucka26
17. dec 2016

Predam konvicku na preplach nosa ktora sa musi pouzivat pred inhalovanim nakolko potom inhalovamie nema zmysel

minnie55
17. dec 2016

Ahojte, mate niekto skusenost s inhalatoron Joycare JC 114 ?

mickymaus
21. dec 2016

Ahojte žienky chcem sa opýtať čo máte také 1,5rocne detičky či presedia pri inhalovani,lebo moja dcéra neobsedí ani masku si nenechá ,nemáte nejakú radu ako by som jej to vedela dať....

hviezda21
21. dec 2016

@mickymaus rozpravka, reklamy nefunguju u vas? Citanie knizky?

mickymaus
22. dec 2016

Bohužiaľ , ešte reklami ako tak zaberajú že sa zástavy,len tu masku si nenecha

martinabreza
22. dec 2016

@kukucka26 ešte ho máte a aká by bola cena.

sima.p
3. feb 2017

Baby ja sa opytam, prave som objednala inhalator. Ako ho dezinfikujete?

kika1981
1. sep 2017

Mám 4 r.dieťa má laryngitidu, z ničoho nič záchvaty kašľa dusenie samozrejme lebo plače ešte sa zuzi dýchacia trubica, ma.s tým niekto skúsenosti? Tiež uvažujem nad kúpou inhalatora mohli by ste odporučiť ďakujem

kukucka26
2. sep 2017

@kika1981 mam na predaj omron

carrie4
2. sep 2017

@kika1981 my mávame často postihnuté dolné dých. cesty, tak ti neviem poradiť , ale máme omron C28P je tam násadka pre dospelákov aj detičky a používame hned ako príde nádcha

korytnacka1
2. sep 2017

Mamicky nemusite kupovat , nam inhalator predpisal na poukaz alergolog, Philips respironics anti static chamber + masku pre deti. Neplatili sme nic. Neplatte zbytocne za inhalatory ked ich mozete mat zadarmo.

korytnacka1
2. sep 2017

@kika1981 pytajte od alergologa poukaz na inhalator. Neviem ci ho nemoze dat aj pediater no ked ho predpise alergolog nebudete nic platit

korytnacka1
2. sep 2017

@hviezda21 to je blbost. Nam predpisala inhalator prave na caste infekty dychacich ciest, neustale zatekanie hlienov, 3 krat na zrezavani mandli, staly neutichujuci drazdivy dusivy kasel, alergik, naznaky astmy

sashenocka007
2. sep 2017

Necitam predchadzajuce prispevky ale za mna super. Maly zacal chodit do skolky a bola to choroba za chorobou nieco strasne nevahala som a kupila som inhalator z omtonu ten detsky a inhalovali sme bud vincentku alebo ambrobene a pomohlo velmi, ci uz zmiernit priebeh choroby ale aj celkovo posilnil a uz tak nechorlavel.