Platenie za vyšetrenie u lekára

anjelik0907
16. máj 2012

Je možné ,aby lekárka na kožnom oddelení zobrala dieťa na vyšetrenie, len ak si zaplatíme prednostné vyšetrenie. Dnes som bola so synom na vyšetrení u lekárky a tá nás poslala s vyrážkami a fľakmi po tele ku kožnej lekárke. Kožná nás nechcela zobrať, len ak sa objednáme ( to by nás zobrala na druhý týždeň) alebo si zaplatíme prednostné vyšetrenie 7 eur. Bohužiaľ v našom meste je len jedna kožná lekárka takže na výber moc nebolo ,ak som chcela vedieť čo je vlastne môjmu dieťaťu. Myslíte si ,že takýto postup je ok ? 😠 Kde speje to naše zdravotníctvo ,keď si lekári robia čo chcú ☹

omnia23
17. máj 2012

@anjelik0907 a nerobila vytery?Nos,hrdlo.Ach jaj ☹ No ale klasika.

maznacik007
17. máj 2012

@anjelik0907 a urobila vyter a CRP....

ako ja idem do kolien ze anginu musi urcovat kozna... 😝 ja by som ti doporucila zmenit pediatra

maznacik007
17. máj 2012

@omnia23 a teraz mi povedz preco by nebolo lepsie a by poistovna namiesto vysetrenia u koznej zaplatila radsej odbery....

ako netvrdte mi ze urcit anginu je taky problem.... ze to musi konzultovat s koznou...

a presne o tomto type pediatrov som pisala...

omnia23
17. máj 2012

@maznacik007 pockaj asi sa nerozumieme.Ja suhlasim s tebou ze to mala urobit ona v podstate ale ked ma takyto postup tak ho ma,kazdy ma iny system.Obzvlast ked je to stara skola.Ja hlavne nerozumiem,preco neurobila vytery.Minimalne.

anjelik0907
autor
17. máj 2012

@maznacik007 ni výtery nerobila ☹

maznacik007
17. máj 2012

@omnia23 ja nechcem byt za vesticu ale bohuzial tie moje neslavne skusenosti 😀 😀 😀
mamicka pride mala sa mi osypala atd... lekarka kukne do karty jednym okom na dieta a povie to musite ist na kozne moja draha... mama nakluse na kozne ... vrati sa a potom sa lekarke uraci pozriet do hrdla a jaaaj sak to je angina.... napise atb ... take co za ich predpis dostane pera a bloky od farm. agenta... a mamina ide domov...

@anjelik0907 bolo to takto nejako...

inkinka
17. máj 2012

@maznacik007 možno niekedy to problém je. Naša pediatrička je inteligentná a predsa doobeda o desiatej diagnostikovala angínu, takisto naša známa večer o desiatej a v nemocnici o hodinu to už bola mononukleóza, testy to potom potvrdili.

anjelik0907
autor
17. máj 2012

@maznacik007 ona sa nás hned opýtala na hrdlo ,ale pre istotu sme mali ísť aj na kožné .

maznacik007
17. máj 2012

@inkinka no a robila vam lekarka crp... ak by robila ta by sa jasne ukazalo ze to nie je angina teda baterialna infekcia ale virusova teda EBV....
inak nic si z toho nerob moju dceru s mononukleozou chceli operovat na brucho... mala tam volnu tekutinu, zvacsenie pecene sleziny... uz ju mali na kramaroch operovat cakali sme uz na izbe ked som si vydupala konzilium cez znamosti podotykam lebo sa mi to veru zdalo na mononukleozu.. u nas to vsetci mali aj muz aj maly... a kazdy s tym bol v nemocke...

omnia23
17. máj 2012

@maznacik007 no to sa mylis,pri CRP moze ale nemusi vylucit bakterialnu infekciu,dokonca pri detoch do 6 rokov to nie je zrejme vobec.Cize jasne by sa to ukazat mohlo ale aj nemuselo

maznacik007
17. máj 2012

@omnia23 este raz CRP je orientacne vysetrenie ktore ma lekara nasmerovat k tomu ci ide o bakterialnu infekciu... a anonemuselo sa nic ukazat ale pre mna osobne je to lepsie a sa toto vysetrenie urobi predtym ako sa daju ATB a zjavne si to myslia aj odbornici kedze prikazali pediatrom aby tento pristroj mali ... kedze sme v ramci EU jednou z krajin s najvyssou preskripciou ATB a hoci su to uzasne lieky tak sa nemaju davat na vsetko..
a koncim v tejto teme... pre mna osobne je to jasne ... namiesto nastevy koznej by som si radsej zaplatila CRP a trvala na vytere a krvnom obraze..... jednak aj preto ze to mohla byt aj mononukleoza...

inkinka
17. máj 2012

@maznacik007 ach...to už tá mononukleóza trvala dlhšie, keď bola poškodená pečeň, nie?
U nás bolo v podstate veľké šťastie, že padla správna diagnóza hneď na začiatku, takže domáca liečba, lieky podporujúce regeneráciu pečene, pečeňová diéta, šetriaci režim, pečeňové testy neboli veľmi zlé, niečo tam bolo, ale dalo sa to rýchlo do normálu, v podstate bez komplikácií. CRP neviem, to je už viac rokov dozadu, no asi nie.

omnia23
17. máj 2012

@maznacik007 mna nemusis poucovat co je CRP,ja to studujem,takze viem o tom mozno viac ako ty,a aj preto pisem,ze CRP u deti mladsich ako 6 rokov je dost znacne nejasne.

Takze sa skus sem-tam lepsie vyjadrit 😉