Podanie lieku bez súhlasu rodiča

lilly07
9. júl 2015

Mamicky, babicky mam otazku, lebo neviem ci som divna... Je normalne podat liek a tym myslim aj homeopatika, bylinky a bylinkove odvary, masticky bylinkove domacej vyroby malemu dietatu bez suhlasu rodica a vobec bez toho aby sa rodica opytali a da mu ho dajme tomu babka, sestra, svagrina, teta proste niekto z rodiny a okrem ineho nevedia ake je dieta alergik alebo ako znasa, ktore lieky, bylinky? Podla mna to nie je normalne... Ide o male dieta do styroch rokov.

moni244
9. júl 2015

@lilly07 moja má 2,5, nie raz strávila týždeň u mojej mamy a dala jej lieky na nádchu, kašeľ, nepýtala sa ma, keby mala alergiu, tak o tom vie dopredu, keď dávam malú niekomu na stráženie, vedia, čo môžu a čo nie

me_to_you
9. júl 2015

Naša dcéra si sem tam krémuje ruky s babkou 🙂 inak dúfam, že toto by nikto bez mojho vedomia nespravil, nepovažujem to za normálne /inak homeo a pod treba podávať dlhodobo tak neviem načo by bolo také jednorázové podanie na tajňáša/

vulka
9. júl 2015

A prečo to dieťa nieje so svojimi rodičmi? Osobne mi skor príde divné, že tí príbuzní neinformujú rodičov, že dieťaťu niečo je.

nikawero12
9. júl 2015

@lilly07 súhlasím s tým, čo ti napísala @moni244 , ked niekomu z rodiny dávaš na stráženie dieťa,tak by snád mali vedieť, že na čo je alergické- ak si im to nepovedala, tak je to tvoje chyba a si divná
Ja tiež zvyknem opatrovať svoje vnúčatá a nemusím sa radiť stále s našimi mladými, že čo vnúčatám môžem dať a čo nie.

lilly07
autor
9. júl 2015

Dieta zostalo s pribuznymi na pol hodku bezomna lebo som ju nechcela brat do obchodu a sup ho tam... Aj ked v horucke ale mala som ju zobrat... Pritom ju nikdy nenachavam bezomna...

moni244
9. júl 2015

@nikawero12 to je v dnešnej dobe taký hit, všetko, čo robia ostatní a dávajú môjmu dieťaťu je zlé, musia mať môj súhlas, dobre že nie podpísaný notárom a nič nesmú urobiť bezomňa 😉

kofoluska
9. júl 2015

@lilly07 Podla mna to normalne nie je. Pokial nejde o zivot ohrozujuci stav, ktory riesi privolany zachranar. Clovek by mal aspon zavolat vopred, co sa deje a ake lieky chce pouzit a nie iba potom oznamit.....

moni244
9. júl 2015

@lilly07 ale čo jej podali? nechápem, čo také strašné sa mohlo stať za pol hodinu? tak si mala poprosiť ich, nech ti idú nakúpiť

lilly07
autor
9. júl 2015

@nikawero12 islo o pol hodku ked som ju naozaj nechcela brat so sebou, choru ju nenechavam nikomu...

nikawero12
9. júl 2015

@lilly07 tak nám už povedz, že čo jej dali, že tu robíš z toho takú kobojku?

kacena4
9. júl 2015

@lilly07 ahojko, prepac ale myslim, ze si moc precitlivela na svoje dieta, ak neveris vlastnej rodine a ona nevie na co je tvoje dieta alergicke a este raz prepac musis sa stazovat na MK na svoju rodinu miesto vydiskutovat si to s nimi tak asi si fakt divna, ako pises. sorry ale bylinky a maste nie su lieky... teda aspon podla mna 😉 takze to skor chce komunikaciu v rodine a nie na MK

maminecka2
9. júl 2015

Ja súhlasím s moni, ak majú deti alergiu tak to všetci vedia a ked mi niekto stráži deti tak im dá čo považuje za vhodné, nikto mi nevolá či môže bylinkový čajík, liek od teploty, mastičku na štípance apod. Len potom povedia, to a to sa stalo, to sme dali. Mne to teda nevadí. Asi na to upozorni dopredu že ak chcú niečo dať nech Ti volajú či to dieťa môže, len sa môže potom stať že už nebude nikto kto bude mať záujem deti strážiť, možno budú mať pocit že sú príliš buzerovaní a že im vobec nedôveruješ, veď to určite robia s najlepším úmyslom

lilly07
autor
9. júl 2015

@moni244 no islo o nejaky bylinkovy bordel domacej vyroby... Keby som vedela ze to takto dopadne tak kaslem na to a vybehnem aj s nou alebo vobec.
Keby bolo niekde dlho tak nepoviem ale tu pol hodku to urcite mohlo pockat.

moni244
9. júl 2015

@lilly07 no hrozné dačo, normálne políciu na nich zavolať na ohrozenie na zdraví 😲 robíš kovbojku z ničoho

lilly07
autor
9. júl 2015

@kacena4 ja si to riesim doma o to nemaj strach len som chcela vediet ako to funguje inde a urcite je tu babiciek a mamicke ktore sa staraju o deti v rodine a ked su chore, ci im podavaju aj svoje kadejake lieky a byliny bez toho aby zavolali rodicom. A hovorim o pol hodine. A ja nesuhlasim ze to co zabera mna zaberie aj inym... Tak dam hocico.

janinah
9. júl 2015

Pokiaľ nenapíšeš čo dali a prečo,tak sa ťažko vyjadriť.....ak dieťa malo 39,5 horúčku a dali Nurofen,tak by som sa im poďakovala...

nikawero12
9. júl 2015

@lilly07 a čo sa stalo tvojmu dieťaťu od tých byliniek?

moni244
9. júl 2015

@janinah dali domáce bylinky

jeennyv
9. júl 2015

@lilly07 ten kto ma na starosti dieta by mal vediet, ake ma dieta alergie ci co specificke potrebuje...po dalsie ak mam dieta tak mozem predvidat, ze mu moze byt napr zle, boliet ho hlavka, mat teplotu ci zasne mu tiect z nosa, preto ak ho davam niekam, davam ho aj s liekmi a pripravim sa na to co ked, aby som sa vyhla takej situacii ze mu daju nieco co nepoznam alebo neviem ci mu zaberie ci to bude dobre znasat....

brady1
9. júl 2015

@lilly07 je normalne že mu daju nejaky liek ked potrebuje ci na kašel alebo nadchu ci horučku, davam ho osobe ktorej verim a mojou povinnostou matky je informovat osobu co môže a čo nie, či je alergicke na niečo a tak.

kacena4
9. júl 2015

@lilly07 prepac ale v prvom rade bylina je lieciva rastlina na konkretnu vec, neduch - nie som babka bylinkarka, ale napr. taka lipa je na priedusky. no tak ked kaslem dam si lipovy caj a urcite zaberie aj dietatu ked mu ho dam ked kasle nie?? bylinkami sa liecilo uz pred x rokmi- takze urcite nechceli otravit tvoje dieta nepanikar dobre 😉 kazda babka da radse bylinky ako tabletku. to je babka... 😀 😵

rybka1985
9. júl 2015

podla mna liek podali poza chrbat,lebo vedeli ze mamka by s tym nesuhlasila a to sa mi nepaci

erickatt
9. júl 2015

Asi vedeli ze ty jej nedas bylinky ktore by neublizili., keby je alergicke asi to vedia. Ja vcera varovala 3 rocneho a skriabal si ucho. Natrela som to fenistilom a ostrihala mu boky. A este bola rada

lilly07
autor
9. júl 2015

Dobre som divna... 😀 😀 a uprimne teda vobec mi to nevadi, lebo radsej budem toho nazoru bez suhlasu nie, hlavne ak ide o situaciu, ze vytiahnete paty z domu na pol hodku a vsetky babky, tetky zacnu dietatu davat svoje overene recepty lebo im zabrali. A ked malu naozaj surne potrebujem postrazit ked je chora tak poviem na co je alergicka ale pri pol hodke som to nepovazala za dolezite.

rebeka7501
9. júl 2015

No to je minimálne na trestné oznámenie !!!!
Ako môžu bylinky preboha uškodiť ? Jedina ak by to bolo konope.
Prehnaná starostlivosť rodičov je niekedy .......
.

mawka
9. júl 2015

ja si myslim, ze si hystericka. zbytocne. robis tu vedu z toho ako keby tvojmu dietatu podali heroin.
ked mam dieta chore alebo vidim, ze nan nieco lezie, tak:
a.) volam najblizsim, ze ked pojdu okolo, aby mi nakupili to a to alebo
b.) dam postrazit dieta s tym, ze vedia, co moze a co nie a poviem, ze je chore alebo nan nieco lezie, dam tam paralen, vedia, kolko maju dat /predtym to bol sirup nurofen/
c.) ak davam niekomu strazit dieta, tak tomu cloveku plne doverujem a je pouceny. lebo je to moja povinnost poucit niekoho, kto mi strazi dieta o stave dietata a co moze a co nie.
d.) nepanikarim. pretoze ak moji rodicia vychovali mna a prezila som, ked moja babka strazila mna a zvysok vnucat a pravnucata a pokial tety vychovali moje sesternice a bratrancov a vsetci ziju, logicky, ze nemam dovod nedoverovat. casto su to skusene osoby a vedia toho viac nez ja.
e.) ked som precitlivela a hystericka, tak dieta strazit nedavam.

moni244
9. júl 2015

@lilly07 a ešte ma napadlo, to si zavolala niekoho k vám domov, alebo si dieťa s horúčkou viezla k príbuzným? toto by si skôr mala riešiť, že ťaháš choré dieťa po návštevach, namiesto byliniek

lilly07
autor
9. júl 2015

@rebeka7501
@mawka
@erickatt
@moni244

A neoznacila som vsetky co ste odpovedali. Ano prehlasujem ze som divna 😲 😀 😲 😀 a teda vobec mi to nevadi... Chcela som len pocut vas nazor a nazor z inych rodin nemusite ma hned ukrizovat 😀 .

Dakujem za nazory urcite si z nich zoberiem nieco.

mamulienka30
9. júl 2015

Bylinky v dobrej viere su horsi precin voci dietatu ako tvoj plan v buducnosti tahat chore dieta s horuckou do obchodu? No toto je na zamyslenie...

moni244
9. júl 2015

@mamulienka30 tam je viacero vecí na zamyslenie