Polročný syn už 2 týždne nekaká. Čo máme robiť?

miminkaaa3
27. máj 2013

Dobrý deň, chcela by som sa s vami poradit. Mám syna a má pol roka.Je plno kojení a už 2 týždne mi nekaká. Neviem čo mám s ním robit. Dávala som mu teplé obklady, harmančekový čaj, masírujem, cvičím a stále nič...bojím sa aby mu niečo nebolo alebo nebolelo ....bola by som vám vďačná za každú radu....veľmi pekne ďakujem.....

brumka
27. máj 2013

prikrmujes? ak by bol cisto len na MM nemusi kakavat... a ak prikrmujes hovori sa ze mrkva zapeka, co je natom pravdy neviem nas nikdy

stanislavao
27. máj 2013

preco ste s tym uz davno nesli kdoktorke? je sice pravda, ze plne dojcene deti mozu byt nejaky cas bez stolice, ale 2 tyzdne? ? ? k doktorke chodte.

monika130
27. máj 2013

@miminkaaa3 pokiaľ je synček PLNE kojený, tak sa nič nedeje... naša lekárka nám vravela, že plne kojené dieťa nemusí mať stolicu aj 21 DNÍ!!! moje obidve deti to mali, keď boli plne kojení, nekakali aj 9 dní, ale potom keď naložili, tak to bolo až za ušami 😀 myslím, že sa nemusíš báť 🙂 pokiaľ ti bábätko neplače a nezvíja sa od bolesti bruška...

dobromila
27. máj 2013

Pokiaľ ešte neje príkrmy a nemá iné problémy - nie je plačlivý, nebolí ho bruško, nenapína sa (akoby mal zápchu), tak by to malo byť OK. Ak však je príkrmy, tak to je na pohovor u doktora.

adrika83
27. máj 2013

Ja by som uz po prvom tyzdni utekala k doktorke.

jananis
27. máj 2013

dojčené dieťatko nemusí mať stolicu aj 10 dni 🙂

janicka83
27. máj 2013

no ja som mala nieco podobne u dcery, plne kojena, ale bolo na nej vidno,ze je nespokojna, ked prdkala, tak uz to fakt smrdelo, dala som jej rumančekový čaj a potom som jej dala rurku do ritky...aj ked nerada, ale ja som bola z toho cela nesvoja a potom tolko nakala, ze 3 plienky boli malo....

lalai
27. máj 2013

ked moj nekakal dala som mu vypit rochu teplej prevarenej vody a do hodiny tak nalozil ze dovi 😀

anjelicek26
27. máj 2013

No po dvoch tyzdnoch urcite k lekarke a pomoct mu. Nasa mala tiez kakavala zriedkavo, rekord mala aj 12 dni, ale u nej to bolo bezne a nie, ze odrazu dva tyzdne nekakala... to by ma znervoznovalo teda riadne, kludne mohol nieco prehltnut a vykakat sa proste nemoze 😖

alexis13
27. máj 2013

ja by som po 2 týžd. asi zavolala k doktorovi a opytala sa na riesenie, moja bola tiez plne kojena ale chvalabohu kakala kazdy den, ak sa stalo ze nekakala 2,3 dni stacil nam teplomer vsunut namocený do ritky a bolo 🙂

kattrin5
27. máj 2013

Probiotika tiez velmi pomahaju ja som malu kojila plus davala probiotika a nikdy sme nemali problem s kakanim.

nanna11
27. máj 2013

dievcata, aj ja sa podelim o svoju skusenost... Nasej malinkej sa stalo to iste, ale to mala asi 4 mesiace. Tiez bola plne kojena. Zo zaciatku mala stolicu kazdy den, potom zrazu po 3, po 5, ked sa interval predlzil na 10 dni, to sme uz isli k doktorovi. Prehmatal brusko, vravel, ze nic neciti, ze ziadnu stolicu nehmata. Kazal pockat este den-dva a ked sa nic nebude diat, poslal nas na detske gastro vysetrenie. Medzitym musim spomenut, ze dcerka sa spravala uplne normalne, ziaden plac od bolesti, ci zvyjanie sa, ziadne tvrde brusko. Na gastre tiez nic nezistili, len ze to mame pozorovat. Dostali sme prehanadlo, mala ho uzila a NIC. Tak sme sa dopracovali ku cislu 21. Ano, tri tyzdne nebola stolica. Uz som z toho bola poriadne na nervy. Poslali nas do Kosic na specialne vysetrenie. Ani tam nic nezistili, dokonca zartovali, ci niekto nechodi dcerku potajomky prebalovat. Cislo 22 a konecne stolica. Uplne normalna, mierne kasovita, ziaden zapek. Myslela som, ze od stastia zacnem lietat. Ale moja radost dlho netrvala, po tejto stolici znova to iste, tyzden, dva, tri.. Urobili sme rekord 28 dni. Ale musim napisat, ze mala bola neustale kontrolovana, takmer kazdy druhy/treti den sme s nou chodili, raz do klasickej ambulancie, raz na gastro. Konecny verdikt bol ten, ze malinka ma lenive crievka. A ze ked zacneme s prikrmami, ze sa to zlepsi.
Teraz ma 14 mesiacov, uz vsetko krasne papka a stolica kazdy druhy den. Takze celkom uspech 🙂
Aby som vsak nadviazala na uvodnu otazku, 10-14 dni je pri plne kojenych detoch normalne, ale okolo toho 10 dna, by som urcite uz za lekarom zasla.

alka221
27. máj 2013

to ze je cisto kojeny a nenalozi pravidelne, sa netyka iba mensich deti, nez polorocnych?
ak je to take ze odrazu, tak by som uz zasla davno k lekarovi..kludne to moze byt tak ako pise @anjelicek26

lenka0807
27. máj 2013

aj moja dcera je kojena, a poslednu dobu sme malo kakali. pomaha nam vyvar z ovsenych vlociek, vyvar zo susenych sliviek, pripadne pohankova kasa 🙂 po tomto sa dockas vytuzeneho darceku v plienke 🙂 🙂

milota164
27. máj 2013

nam tiez zabral vyvar so susenych sliviek.

lenka1311
27. máj 2013

Mojej dcérke zaberala teplá voda na lačno alebo voda z namočených hrozienok

lilyen2011
27. máj 2013

Ak je dieťa plne kojené, tak môže byť problém aj u maminy.. t.j. v prvom rade upraviť stravovanie... nikde tu nečítam, že by toto niekoho napadlo (vyradiť z jedálníčka banány, ryžu, zemiaky a pod potraviny používané pri hnačkových ochoreniach no najhlavnešie žiadnu ČOKOLÁDU, ani kakaové jedlá, či nápoje) ... naopak zaradiť skôr niečo ako slivkový kompót, či iné babské recepty, podporujúce trávenie a vyprázdňovanie a celkovo zmeniť jedálniček ...
pre bábo aktuálne, by som skúsila klasické dráždenie konečníka (na hrot teplomera trocha krému a krúžiť okolo zadočku - nie hlboko max toho 0,5cm-1cm dnu no hlavne po okrajoch - tým začne bábo tlačiť aj keď sa mu práve nechce a buď sa aspoň vyprdká, alebo rovno vykaká... tiež je dobré predtým dať do riťky trošku teplej mydlovej vody (injekčnou striekačkou ) a chvíľku počkať...
- v lekárni sa dajú zohnať aj glycerínové čípky- ak ide o zácpu, alebo je stolica moc tuhá - obalí ju to a ľahšie sa vykaká...

môj syn máva so stolicou dosť často problémy, sem-tam mu musím doslova pomôcť, no nesmie sa to robiť moc často, lebo je to akoby návykové (črievko si na to zvykne) .. no toto sú také naše overené metódy, keď už je to naozaj kritické a malý proste chce, ale fakt nemôže..

baby radili, že treba ísť ku dr. to určite áno, poradiť sa treba, no pri takom malom bábätku tu môžeme všetky mudrovať, aj tak neprídeme na to, čo mu je...

možno niečo z tohto využiješ, snáď niekomu pomôže, no hlavne ty si mamina, tak vidíš ako na tom bábo je.. ak je kľudné, neplače, ak nevidíš, že má tvrdé bruško, ak prdká HLAVNE ak prdká, tak by malo byť všetko ok... 😉 ak nie a myslíš si, že je zapečené, tak vyskúšaj niečo z toho .. niečo zaberie určite 🙂

1ingrida1
28. máj 2013

miminkaaa3 nasmu malemu pomohlo ked som zjedla par sliviek, a tiez vibracne lehatko a masaze