Popálenie vriacou vodou a fľaky na koži

strizalka77
16. jan 2019

Dobrý deň prajem 🙂
Chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti.
Synček na seba stiahol vriacu vodu ( popal.2st.),sú tomu už takmer 3mesiace. Jazvy nemá, ale stále má takéto fľaky, ktoré zatiaľ nezmizli. Zbledli, ale veľmi málo za ten čas. Chcem sa opýtať, či máte s tým skúsenosť. Či sa to stratí a pokožka bude ako predtým, a či sa to v lete môže vystavovať slniečku. Vďaka 🙂

hettinka
16. jan 2019

@strizalka77 syn stiahol ako ročný na seba polievku, tiež mu zostali biele flaky ... už má skoro 12 rokov a úplne to nezmizlo, našťastie, má to na menej viditelnom mieste, pod plavkami.

ellieellie
16. jan 2019

Kamoška má takú popáleninu na stehne a žiaľ, aj po rokoch je ju vidieť ☹

klarissa25
16. jan 2019

Ked som mala 4 obarila som sa na kolene, teraz mam 25 a jazvu tam mam dost velku...

janickacrazy
16. jan 2019

@strizalka77 moj syn mal popáleninu na tvári a krku ako 1,5ročný, postupne mu to bledlo a zmizlo, asi od 7 rokov už to takmer nebolo vidno, teraz má 19 rokov a už to vôbec nepoznať, ale ja som mu tam dávala nejaké bylinky vtedy, ked sa mu to stalo, aj napriek zákazu lekárov, babka sa v tom vyznala a to mu pomohlo, len už si nepamatám aké to boli

zanettsur
17. jan 2019

ono to chce este cas a podla mna oni casom zblednu, ked zacne teplo a koza bude vystavena slniecku. len potom netreba zabudat na dostatocnu ochranu pred uv ziarenim

emasss111
2. aug 2020

@strizalka77 ahoj, prosím ťa,ako to u vás teraz vyzerá. Stalo sa nam niečo podobné a tiež riešim, či tie fľaky postupne zmiznú 😔 u nás to po mesiaci a pol vyzerá takto...

strizalka77
autor
5. aug 2020

@emasss111 ahoj, odfotim ti to po víkende, syn je teraz na prázdninách u babky. Je to ale oveľa lepšie 🙂 to , čo mal na ruke už skoro vôbec nevidno, lebo je to opálené. To, čo mu ostalo na boku hrudi je viac viditeľné, lebo tam sa slniečko veľmi nedostane.

emasss111
5. aug 2020

@strizalka77 ďakujem krásne 👍 aj minulý rok si to už opaloval alebo až tento? Lebo mne vraveli, že v žiadnom prípade to toto leto neopalovat, aby neostali pigmentové škvrny...

strizalka77
autor
5. aug 2020

@emasss111nam sa stal uraz v októbri, a najbližšie leto sme chodili na slnko, ale pomaly a hlavne sme natierali vysokým faktorom. Boli sme priamo na vyšetrenie v Košiciach - Šaca , klinika popálenín..sú tam najväčší odborníci. Lekár vravel, že to po čase splynie s ostatnou kožou , len natierať a pomaly opaľovať 🙂

emasss111
5. aug 2020

@strizalka77 jasné, chodili ste na slnko, ale iba natreti...aj my tak...lebo dcérka to má trošku aj na ruke a v lete to nejde prekryť oblečením...ale teda min SPF 30 dávam... verím, že časom to všetko splynie 🙏🙏

evkars
5. aug 2020

Aj nas mal tusim.2 stupna na tvari ( oparil sa kavou)a nema uz nic a na priame slnko sme nechodili prvy rok, treba to chranit a natierat opalovacim kremom s vysokou ochranou

dori92
5. aug 2020

Ja asi ako 6 ročná som mala o arénu nohu, stehno pollitrom vriacej vody... Hrozilo že mi ostane fľak ale nezostal, všetko sa mi pekne stratilo, akurát teraz v lete keď sa viac opalim tak len ja sama si vidím trosku zmenu pigmentu na tom mieste, ale myslím ze druhí to nezbadaju ...

emasss111
5. aug 2020

@dori92 a ako dlho to trvalo, kým sa ten fľak farebne zjednotil? 🙏

dori92
5. aug 2020

@emasss111 fuuu tak to si ja nepamätám, ako dieťa som to asi moc nevnímala, ja si len pamätám nohu bez koze a vystúpene žily 😂😅 ale určite to zmizlo celkom rýchlo, hmmm, tak do roka do dvoch odhadujem...

emasss111
5. aug 2020

@dori92 ďakujem... snáď ani moja dcérka nebude mať "pamiatku"...