Poradíte nejakú masť na zapareniny?

moniciak
9. nov 2011

Ahoj Monika má už nejakyý čas ťažko hojacu sa zapareninu neviem z čoho starám sa ako sa dá máte nejakú skúsenosť s nejakou super masťou čo pomôže??? Zatiaľ sa mi nechce ísť k lekárke fakt je to zapareniny len tentokrát sa ťažšie hoja ďakujem za odpovede 🙂

katren
9. nov 2011

ja odporucam Nivea SOS krem,.....zabera velmi rychlo a nepouzivame ju len na zapareniny 😉

edie63
9. nov 2011

u nas zabera iba bepanthen 🙂

lenka0283
9. nov 2011

my pouzivame sudocrem 🙂

prettybaby
9. nov 2011

sudocrem, pripadne skus imazol, nam ho teraz v porodnici na novorodeneckom odporucili, lebo maly sa nam tak skaredo zaparil, az do pluzgierov bielych, imazol to vysusil krasne, po tyzdni ani chyru po zapareninach. Vraveli, ze Imazol neublizi urcite.no museli sme na casl odlozit vlhcene utierky a umyvali sme pod vodickou, aj teraz , ked uz sme ok, umyvam hlavne po vykakani pod vodou.

mamabiba
9. nov 2011

buď Nivea SOS alebo klasickú rybaciu mastičku, ktorú dostať v lekárni. Pri každom prebaľovaní zadoček umyť aj čistou vodou a potom poriadne natrieť. Teraz by som ani pri kúpaní nepoužívala žiadne mydlo lebo gel (na to zaparené miesto) a zakaždým poriadne nakrémovať.

beke
9. nov 2011

imazol, u nás sa osvedčil....tiež nám ho odporučila pediatrička 🙂

megi1989
9. nov 2011

Ahoj, my sme prekonali jednu veeeeeľmi škaredú zapareninu, keď mala malá len asi mesiac či dva. urobila som kamilkový odvar ( neochutený čaj ) a do tohoto som namáčala látkovú plienku a ňou som jemne utierala zaparené miesto- čo najčastejšie. Potom som natrela Sudocream krémikom - nám pomohlo toto v priebehu 1-2 dní ( predtým som skúšala všetko možné, ale nič nepomohlo ). Tak držím palce.

andrea1201
9. nov 2011

bud infadolan alebo imazol,aj umyvat s kamilkami alebo repikom

hodula
9. nov 2011

urcite rybylka alebo mast s rybacim olejom tu najdes v lekarni,,=D

misha_3
9. nov 2011

najlepsia je rybacia mne vzdy pomohla

kathrin6
9. nov 2011

skus obycajny pitiol - dostanes v lekarni. nam po par dnoch zabral

li_la
9. nov 2011

Tak Sudocrem je veľmi pochvaľovaný. Ja nemám ale žiaden problém s obyčajnou, lacnou Detskou pastou - rybacou masťou! 🙂

miavin
9. nov 2011

my sme pri prvom používali Penathen - ale už ho nedostať- teraz používame sudocrem - takže asi treba vyskúšať, no aj doktor nám ten sudocrem odporučil, keď malá mala vyrážtičky na dupke....a zabral super...

shakti9
9. nov 2011

repik je super - jemne umyt , potom dokladne osusit, tak krem - ja mam najradsej od Weledy nechtikovy - aj ako prevencia je vyborny, ale je trosku drazsi, tak ho striedam s lacnejsimi(tiez som mala Rybilku, existuje aj detska Indulona na zapareninky - chystam sa vyskusat)...

zuzana17
9. nov 2011

Ja používam Sudokrém, rybaciu masť, poprípade Rybylku, no ale k náhodou nič nepomáha, tak mám osvedčený Pityol z lekárne.

tatolu
9. nov 2011

Všetky krémy, ktoré dievky radia sú naozaj dobré. Ale iba krémy asi nestačia. Nezmenila si značku plienok? Skús preisť na obyčajné klasické plienky, kým aspon zapareniny nezlikviduješ. Môj najstarší začal mávať zapareniny keď sme sa odúčali. Na noc mával pre istotu plienky ale cez deň nie. Darmo, že bol na ne predtým naučený. Proste si riťka asi zvykla na voľnosť 😉 Prešli sme na klasické + mastičky + umývanie pod vodou a bolo lepšie

meza
9. nov 2011

PITYOL ja jednoznacne odporucam,stary dobry Pityol 🙂

mata61
9. nov 2011

sudokrém, alebo sebamed 🙂

greenline
9. nov 2011

mesiačiková masť (calendula). dá sa kúpiť od Weledy alebo si pýtaj aj v Lekárni (tá je lacnejšia)

katka888
9. nov 2011

ak nezaberie masticka, zmena znacky plienok, ci nepouzivanie vlhcenych obruskov, pravdepodobne sa bude v plienockach pokozka dusit, skus co najcastesie vetrat a mozno by bolo na zamyslenie prejst na latkove plienky. tie nie su vyrobene z polyetylenu a polypropylenu ako jednorazovky, su priedusnejsie, a mnohe latkarky zapareninky nepoznaju....
http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/co-o-...

marcelina27
9. nov 2011

Tiež sa pripájam a prvé, čo ma napadlo, bolo či si nezmenila plienky alebo ak používaš vlhčené utierky. Ak nie tak potom ísť po tom, či zaparenie nespôsobila iná konzistencia stolice. A treba si pomôcť s babičkovskými radami, ako je repíkový kúpeľ ale nie sedací ale potierať alebo nalievať na konkrétne miesta. A ak by sa dalo, nechať zadoček vetrať na vzduchu a potierať. Ja som používala Sudocrém a Imazol.

quetinka28
9. nov 2011

skús weledu s mandlovým olejom na zapareniny,je výborná 🙂

veronikam
9. nov 2011

Sice sme nemali zapareniny, ale ak je trosku cervene, natriem Sudocremom a hned zmizne 😉

zaneta123
9. nov 2011

My sme sa akurát teraz pasovali so zapareninou, osvedčený SUDOCREM zlyhal, kúpili sme IMAZOL, do troch dní sme mali po probléme, samozrejme veľa vetrať a čistiť pod vodou

kiwi82
9. nov 2011

Ahoj my bežne používame sudockrémik ale ked je zaparenina, tak smozrejem po každom kakani osprchovat, poutierat jemne a ponatierat s Nivea kremikom na zapareniny, ten nam vždy pomože - odporúčam 😉

salma22
9. nov 2011

bepanthen

janka_pn
9. nov 2011

hlavne umyvat, umyvat, umyvat.... jemne utriet... my sme mali bepanthen, bol celkom fajn. ked to bolo zle, mali sme pytiol, ale neviem ake su nan teraz nazory.... bolo to len par krat a teraz ma ritku krasnu 😵

taaja
9. nov 2011

SUDOCREM

ichbinich
9. nov 2011

Ja som tiez bojovala dlho so zapareninami... Raz mal az pluzgieriky, to nam dal lekar mast s Clotrymazolom (namiesanu v lekarni). Lenze, akonahle som prestala ju davat, lebo to bolo zahojene, prislo to zas. A lekar zase len, ze tu masticku davat. Tak som sa nastvala, sla som aj u koznej, zobrala ster, nic tam nemal. Ked to bolo zle, davala som zinkovo-rybaciu mast. Isty cas zaberal aj Nivea SOS kremik. Aj Sudocrem isty cas fungoval. Ale vzdy mal aspon trosku cervene okolo...
Az mi raz sesternica vravi, vykasli sa na kremy, daj mu obycajny puder. Tak som to skusila, ved som nemala co riskovat. A cuduj sa svete, po par dnoch ritka krasna, ruzovucka, ako ma byt 😉
Dokonca ked mal minuly tyzden hnacky, tak stacil iba puder (mam Nivea, ten je so zinkom) a na noc Nivea krem na zapareniny.
Takze u mna vyhrava puder.

dyba
9. nov 2011

imazol. my sme sa zo zapareniny dostávali mesiac. stále musíš vetrať 😉