Prečo syn vracia, keď papá umelé mlieko?

28ivka05
24. jún 2012

ahojte chcela by som sa vas spytat ci by ste nevedeli preco nas maly vracia vzdy ked papa umele mliecko .:( mne mlieko zmizlo z nicoho nic mam len na par davok na den, aj to len musim odstriekat, no vecer uz mlieko nemamm. tak sme mu museli zacat davat aj umele. NUTRILON.ked ho vsak krmim ako tak pekne papa ale zrazu vsetko z neho vyleti von. nevypije mi ani 60ml riadne. dnes rano som mu dala odstriekane moje mlieko co sa mi ako tak podarilo zo seba dostat a vypil 120 ml. tarz papal umele a zase bol cely ovracany zrazu.je mozne ze mam slabe mlieko a treba skusit vymenit umele aby nevracal? neboli ho brusko lebo neplace, pekne spini plienky a je spokojny tak ja neviem co mu moze byt. dakujem vam

betina1984
24. jún 2012

Moze by viacej dovodov. Ak ti vracia vyhradne len umele, tak treba skusit ine ako Nutrilon. Mne vracali tiez z Nutrilonu. Pokial ti vracia aj tvoje, tak navstiv gastroentorologa, moze to byt reflux, ten mala moja mladsia dcera, ta pije Nutrilon AR, protirefluxne mlieko, ktore je hustejsie a nevracia z neho. Alebo zahustuj mlieko ryzovymi vlockami

janinah
24. jún 2012

skús iné mlieko,vracia počas papania,či až potom? možno sa len veľmi oje,nedáš poriadne odgrgnúť a preto to z neho vyletí

sonazitnanova
24. jún 2012

tiez odporucam vyskusat ine mlieko alebo sa poradit z pediatrickou ,mne prvy syn tiez z umeleho grckal vzdy po jedeny ale tak ze sme museli stale mavat podbradniky az pokial sme nepresli na ten spravne mlieko ktore mu pasovalo ale bol to Nutrilon ale proti grckaniu ten mi predpisovala pediatricka na recept

diocka
24. jún 2012

ahoj.kedze este mliecko mas, nevzdavaj to s dojcenim. obrat sa na niektoru z laktacnych poradkyn na tejto stranke www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/#kza . v okoli lipt. mikulasa su 3. tvoje materske mliecko je to najlepsie co mozes babatku dat. videla some uz aj pripady ked bolo babatko 2mesiace dokrmovane aj umelym mliekom popri dojceni a nakoniec sa to rozbehlo. ty si este kratko pO porode tak myslim ze ak sa skontaktujes s laktacnou tak nebudes musiet dokrmovat. 😝

briketa
24. jún 2012

ja by som na tvojom mieste hned zrusila druh UM ktore mu podavas, lebo mu ocividne skodi.
a taktiez by som hned kontaktovala laktacnu poradkynu, pretoze mat slabe mlieko a mat mlieko len ked odpumpujes a mat mlieko cez den ale nie vecer nedava zmysel.
skor by si mala dbat na to aby malicky bol spravne prisany, mal v ustockach nielen bradavku ale aj cast areoly , menit polohy pri dojceni, aby vyprazdnoval prsnik zo vsetkych stran.
slabe mliecko nie je. mlieko je predne a zadne, prve je redsie, po piatich minutach dojcenia sa babatko pretaha na to hustejsie, ktore zasycuje.
uz pocas kojenia sa ti tvori nove mliecko. to ze nemas pocit plnych prsnikov este neznamena ze sa nedoplnaju.
malickeho si stale prikladaj, aj kazdu hodinu aby ti zase poriadne rozbehol laktaciu.
na pocte mokrych plienok a hmotnostnom prirastku vidis ako laktacia napreduje.
vela stastia, ucite to rozbehnes.
ziadna odsavacka na svete nevie vytiahnut tak efektivne mliecko ako babatko. aj ked sa ti odsavackou zda, ze nemas mlieka dost, babatko si vie mliecko natahat do zasytenia.
mozno ho mu len treba zatial napomahat sa spravne prisat a ako som uz spominala menit polohy.

annalena
24. jún 2012

slabe mlieko neexistuje 😉 materske mlieko je lahsie stravitelne, tvoj drobec je este malinky, ak chces kojit, kontaktuj skor laktacnu poradkynu, poradi ti ako spravne dojcit, zvysit laktaciu, skontroluje prisatie atd.
ak kojit nechces a chces davat UM, pred tym, ako zacnes experimentovat s tak malym babom a striedat rozne UM, porad sa o tom s pediatrom 😉

pecka
24. jún 2012

my sme tiez dost skoro museli prejst na UM ☹ . Skusali sme nutrilon aj bebu HA, ale maly vracal a mal kazdodenne koliky. Reflux mu nepotvrdili a takto sme sa trapili az skoro do piateho mesiaca. Potom som po odporucaniach mnohych mamiciek presla na mlieko babylove z DM-ka a vracanie a tiez koliky zmizli, takze ja, na babylove mlieko nedam dopustit. Drzim palce, nech sa Vam to co najskor upravi.

eureka_di
24. jún 2012

ak si zacala dokrmovat, dietatko si aj tyzden bude pomaly zvykat, cize umele mliecko vygrcia, mozno si bude castejsie pytat, ale potom sa mu zaludok ukludni, skus ho krmit na etapy, to znamena ze ho nechas pocas krmenia aj 2-3krat odgrgnut a uvidis, dopije pekne bez grckania. este nie je zvyknute na umele, tak potrebuje cas na papanie. velke percento deti ma reflux, s tym sa nic neda robit, da sa tomu trochu pomoct, ze bude spat v kociku aj v postielke vo vyvysenej polohe, niektore deti prejde reflux po par mesiacoch, inym to trva aj ovela dlhsie. treba davat umele a zahustovat gastrotussom, ten je bez predpisu, alebo dokrmuj antirefluxnym, co je uz zahustene, len skus ho zavadzat postupne popri klasickom umelom, nie narazovo, aby dietatko nezapieklo, najprv 1-2 razy denne. aj moja mala vypije vela mojho, ak sa mi zadari odstriekat, ale to preto, ze ho mam asi riedke, umele tolko nevypije, ale budme rady, ked aspon raz zacas mozme dat materske, ked uz inak nevyslo 🙂 niekomu este laktacna poradkyna kojenie rozbehne, niekomu nie ☹

nikolka2
24. jún 2012

Len ho pekne prikladaj ku prsniku ono sa ti bude stale a stale tvorit 😉

bambibam
24. jún 2012

Ahoj presne aj mi sme sa trápili,ale nakoniec sa zistilo ,že malý má reflux,preto ked pil s cecíka tak po troškách - a často.Ked sme mu dali bebu proti odgrckávaniu,tak aj tak vždy trochu vyvrátil ale napriek tomu som mu furt ponúkala cecík -vyzeralo to -cecík ,odblinknutie,prezliekanie,cecík odblinknutie potom plač trochu zarobeného cca30 a zas cecík vygrcnutie hodinový spánok a dokola. teraz viac kojím ,lebo sa rozbehol ,aj ked nechápem odkial to mliečko vytiahne ked sú cecíky makké ale furt tam niečo nájde ,takže kojím dosť často skoro každú 1a pol hodinu ,ked boli teplá tak aj častejšie a na noc mu zarobím 60beby a spí celú noc.Tú mu dám po kojení,niekedy ju ani nevypije. Ale každé je iné treba zistiť čo mu vyhovuje. Proste ani mne sa veľa netvorí mlieka ,ale malému postačí a čím je starší tak menej vracká.

ivuska6
24. jún 2012

nesedi mu to umele mlieko moja dcera ked bola mala tiez mi vracala z beby presla som na sunar aj stoho a tak som nasadila od pol roka klasicke mlieko a bolo dobre napapala sa viac ako z umeleho . kedze bola zdrava ako rybycka tak som to riskla a dala kravske nastastie to dobre dopadlo uz malemu som sa bala dat kravske lebo bol predcasne narodeny unho som zacala neskor ale ten mi nevrackal a nemaval ani ziadne trapenie s bruskom od umeleho 🙂

poleva
24. jún 2012

píše sa zvracia

78lenka
24. jún 2012

povedz svojej detskej lekarke že vyvracia-grcka mliečko,može ti predpisovat do 10 mesiaca mlieko proti grckaniu-nutrilon ar,my mame taky isty problem ,použivame mliečko babylove z DM drogerie a davam do toho pripravok nutrilon-nutriton a je po probleme,ten sa da tiež predpisovat.Pri prvom dietatku sme použivali nutrilon len ten je cenovo drahy tak teraz pri druhom dietatku davam babylove,hodnoty ma take iste a cenovo o mnoho menej.

macalko
7. mar 2017

@78lenka
A musite cakat tych 7 minut ?
Lebo my to tiez davame a drobec huci ako tut ked musime cakat hlavne v noci.

78lenka
7. mar 2017

nie necakala som

macalko
7. mar 2017

Vobec ?
No lebo ja cakam a vzdy strasne place. Takze netreba cakat vobec. A negrckal potom ? Moj vie vygrcnut aj ked mu davam aj to zahustovadlo. Aj vas ?

katarina560
20. dec 2017

Ahojte chcem sa spýtať môj drobec ma 9mesiacov a stále vygrcka umelé mlieko dávam mu nutrilon2 je treba zmeniť alebo navštíviť lekára lebo moja mi povedala ze mu mam dávať menej ale mne sa to nezdá 😅😒ďakujem

liv1
20. dec 2017

@katarina560 moze byt viacej dovodov, jeden z nich ze ma reflux, druhy ze mu to mlieko nesedi, treti ze vypije prilis vela 🙂. Tu tretiu moznost vies zistit jednoducho. Tu prvu a druhu potrebujes zistit u dr. Nie je to zlozite, teda reflux zistuju sonom ked sa dietatko napapa, ci sa mu jedlo nevracia naspat do pazeraka...

katarina560
21. dec 2017

Ale keď mi grcka len mlieko nič iné a priberá nám celkom fajn môže to byť tiež reflux

liv1
21. dec 2017

@katarina560 tak len mlieka vypije viac nie? Normalna strava refluxovym detom naopak pomaha. Vadi hlavne tekute

katarina560
21. dec 2017

@liv1 práveže mlieka už má cez deň len dve dávky a to ma 150 a to mu vybieha ale zas v noci vypije 200ml a vôbec negrcka

liv1
21. dec 2017

@katarina560 v noci sa totiz ani neblazni, reflux je v noci vacsinou utlmeny. Moja grckavala stale cez den a v noci nic.

sense
21. dec 2017

Nasa mala refkux a grcala vzdy po jedle...

Mizes skusit zmenit mliecko, prip skusit inu flasu resp cumel na flasi...v noci je dieta pokojnejsie preto moze grcat menej al vobec

katarina560
21. dec 2017

@liv1 tak a co ste užívali dáke lieky alebo ako sa to lieči lebo moja doktorka povedala ze mam dávať menej že keď priberá je to v poriadku

katarina560
21. dec 2017

@sense on akože negrcka prúdom len mu občas vybehne trocha mlieka ale je to za každým mlieckom tak preto sa zaujímam že z čoho

liv1
21. dec 2017

@katarina560 nelieci sa to nijako. babatko sa polohuje, zvysi sa postielka, po napapani sa s nim velmi nemanipuluje, lepsie castejsie po mensich davkach, existuje aj nutrilon pre refluxove deti. je toho na nete vela, aj tu je vela tem. ale ty nevies ci je to reflux alebo nie. tak ked tak si ho dajte potvrdit. mozno mu vadi laktoza, mozno mu vadi bielkovina kravskeho mlieka, neviem. rieste to, zistujte. nic z toho vsak nie je vobec vazne tak pohodka 🙂

liv1
21. dec 2017

@katarina560 to co popisujes sedi najviac na ten reflux

sense
21. dec 2017

@katarina560 ak mu vybehne trochu.mohol jest trochu hltavejsie, pripadne byt po vypiti akcnejsi...nada spavala vo vyvysenej polohe, a polhodinu po jedle musela byt v klude ale teda nasa grcala riadne

katarina560
21. dec 2017

@sense mne grcka len tak ze ani nevieme a mu vybehne ale prúdom ešte ani raz tak uvidíme ak to bude stále skočíme k lekárke ale ďakujem