Pri kojení sa krčí, zvíja a má bolesti bruška

ramcella
7. jan 2013

Ahojte!Velmi by som Vás chcela poprosiť o radu.Malá má 7týždnov už od 2týždnov máme problémy s bruškom.Skúšala som espumisan,sab simplex, baby cam,pupik krem nič nepomáha.Celý den sa malá krčí, natahuje, vydáva zvuky ako keby tlačila, pritom pekne kaká aj prdká, je potom s toho nepokojná.velmi ma to trápi a neviem si už rady.aj pri kojení sa krčí, mrví. a bruško má tvrdé ako kamen. aj reaktálnu rurku sme skušali ale moc nepomáha.poprosím vás o radu ak má niekto s tým skusenosť.Dakujem pekne za radu.

jaruska8
7. jan 2013

Ahoj!! My sme si prežili toto isté. 😒 Nič nepomáhalo, len trošku masáže a natieranie bruška Pupíkom. 😒 Zaspala len na brušku, chúďa. Pritom som nejedla nič, čo vy nafukovalo... Ako prišiel 4. mesiac proste akoby uťalo, super, žiadne koliky. 😉 Asi treba len vydržať...

xlucia
7. jan 2013

@ramcella v dm si kup vankusik na brusko plneny kostkami. postuj pri nahriati podla navodu. potom cvicit nozickami tak, ze bude kolienka pritlacat k brusku, brusko masirovat v smere hodinovych ruciciek. a zacni hned davat denne infandophilus. kupis v lekarni

luky1313
7. jan 2013

presne, skus probiotika, je to super na črevnu floru, aj biogaja, je veľmi dobre su to take kvapočky, v lekarni ti poradia

kkouzlo
7. jan 2013

nám pomohl Infacol (bez předpisu v lékárně - kapky) a masáž bříška a krčit nožičky... Ale hlavně trpělivost, musíme to vydržet...

megy
7. jan 2013

tak nám hodně pomohl upravit režim, nevím, jak kojíš, ale pokud je to méně jak dvě hodiny, nebo dvě hodinky tak to je příčina, potom, cvičit s nožkama, nahřívat, my dokonce dávali teplejší koupele, měli jsme to do 4 měsíců :-/ neustálý pláč. taky i když kaká a prdí, to je ta horší varianta, protože jsou to jen křeče a ty jsou hodně bolestivé - víc než nekakání. jen mě zaráží jeden fakt, má tvrdé bříško??? pokud má tvrdé bříško, tak bych se ukázala doktorovi, protože to my nikdy neměli :-/ a to jsme trpěli na koliky jak hrom

megy
7. jan 2013

jo jinak určitě laktobacilky, ty nám asi zapůsobily nejvíce

ramcella
autor
7. jan 2013

Probiotika berieme už 6 den , neviete kedy probiotika zaberajú? dnes som sa objednávala na gastro laktozu doktorka mi kázala sa objednať či vraj nebude alergická na laktozu, že by jej vadilo materské mlieko. na stravu si dávam velmi pozor, koliky bývajú aj celý den? lebo väčšinou čo som čítala tak že to býva vždy v rovnaký čas . Moja malá neplače len tlačí , a vydáva rôzne zvuky.

ramcella
autor
7. jan 2013

@xlucia skúsim kupit to vrecúško to som ešte neskúšala.Dakujem.

ramcella
autor
7. jan 2013

@xlucia ten infandophilus sú kvapky? a pomohlo vám to?

ramcella
autor
7. jan 2013

@megy a kedy vám zacali zaberat my ich berieme 6den

xlucia
7. jan 2013

@ramcella je to prasok, ktory sa drzi v chladnicke. treba rozmiesat v lyzici detskej vody, alebo MM a dat spapat. su vynikajuce, a dobre zaberaju. su to laktobacily urcene pre najmensich, ale riadne, aby zabrali. nie ako bio gaia. prve 3-4 dni mozes dat dva krat denne, potom staci raz denne v rovnaku dobu. uvidis tu zmenu 😉

ramcella
autor
7. jan 2013

@xlucia a mozem to kombinovať s probiotikami Laktobacily alebo ich mam vynechať tie berieme 6den

xlucia
7. jan 2013

@ramcella ake probiotida davas teraz drobcovi?

xlucia
7. jan 2013

@ramcella daj link ktore to beriete

mirka1611
7. jan 2013

Infacol je to iste liečivo ako Sab Simplex, ibaze v ovela nižšej koncentracii, takze ak ti nezabral Sab Simplex, nepomoze Infacol urcite.... Skus este popri kojení dať aj 2 prestávky na grgnutie. Moj syn toto robí lebo ho tlačí vzduch aj 3x musí grgnut pocas jedného kojenia. A rektálna rúrka na prdy a kakanie stopro pomôže, ak ti nepomohla , tak si ju asi použila krátko, my musíme aj 20 minút kym začnú ísť prdíky, alebo kopy hovienok..... .A iba kojíš alebo dávaš aj umelé mlieko ?

xlucia
7. jan 2013

@ramcella ten si zatial odloz a kup tento a zacni davat
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

ramcella
autor
7. jan 2013

@mirka1611 iba kojím.aj tvoj malý tak hltavo je moja dosť,ale neodgrgne si vždy dosť málo.vyskúšam robiť tie prestávky.dakujem

ramcella
autor
7. jan 2013

@xlucia vyskúšam a ty si to ako dávkovala? a za aký cas si zbadala zmeny?

lucinocka
7. jan 2013

@ramcella vydrzat do tretieho mesiaca, nic ine nepomoze🙂 mozes to ulahcovat probiotikmi biogaiou, espumisanom, sab simplexom, mastou pupikom, masazou bruska v smere hodinovych ruciciek, davat babo lezat na brusko, prikladat na brusko teplu plienku..ale aj tak tie krce budu, kym sa crievka nenaucia pracovat 🙂

mirka1611
7. jan 2013

@ramcella ano, aj moj papa hltavo, a ked si takto 3x odgrgne, tak tiez to neni velky grg ale jemu to evidentne vadí aby mohol pokračovať v papaní. Ak myslis ze má hovienka a prdy OK, ze kaká sama pravidelne, tak skús toto. Alebo ak má problem aj kakať, tak skus tu rektalnu rurku dlhšie, treba s nou aj pohýbať troška aj popri tom postláčať bruško, skrčiť nožičky... Nam tiez ziadne z tych milion kvapiek nepomohli. Ked je zle, tak len rurka....

xlucia
7. jan 2013

@ramcella davkovala som tak, ako ti pisem. zabralo do tyzdna

kafulienka
7. jan 2013

ahoj,

skus homeopaticke gulocky 3kusy Chamomilla CH30 rozpustit v mliecku v umelej lyzicke a dat malej vypit 🙂

xlucia
7. jan 2013

@lucinocka nemas pravdu. niektorym babatkam to pomoze uplne niektorym to asopon zmierni bolesti. tvoje dieta ma len tri mesiace, takze este uvidis co a ako... hlavne ked zacnu prikrmy...

megy
7. jan 2013

tak buď jedno, nebo druhé brát, buď ten biopron, nebo laktobacilky, efekt u nás byl tak zhruba za týden. nedávat obojí, dělá to větší paseku.

lucinocka
7. jan 2013

@xlucia my sme skusili vsetko a nic jej nepomohlo..a mala hrozne krce..odkedy sa narodila dva mesiace nezavrela usta, ani cez den ani v noci..

slundo
7. jan 2013

tak pokud se kroutí i u kojení, tak bych zkusila vyloučit z potravy mléčné výrobky ( všechny). Vydrž to týden a uvidíš jestli bude zlepšení nebo ne. Kontroluj kakání a jestli třeba častěji neublinkává - mohlo by jít o alergii na bílkovinu kravského mléka. Ale jinak je bohužel jediná rada - vydržet a snažit se to zmírnit jak jen se dá - nejíst nadýmavá jídla, pít fenykl, dávat lactobacilky ( nám se osvedčily probiotické kapky Bio Gaia ) , masáže, chování, občas rourku a takový ty běžný rady , jen aby se mimču alespoň na chvilku ulevilo. Tak ať to brzy poleví

cameron63
8. jan 2013

Ahoj no tak môj mali to mal to samé do dvoch mesiacou som ho kojila ale stale len plakal bolelo ho bruško atď nakoniec som mu skúsila dať umelé mlieko a všetko sa vyriešilo bol hladnucky a od hladu napinal bruško ja by som skúsila len tak opatrne zarobiť si do fľašky 30 ml umelého mlieka či to nepomôže stat sa
nemôže nič jediné že sa napapa ale netreba ho zase nútiť spapa koľko uzná on za vhodné aj keby len 5 ml ;)

ramcella
autor
11. jan 2013

@cameron63 ahoj aj to som skusala a nepomohlo.ona mi neplakava len sa natahuje cely den skrca nozicky k brusku uz som s toho nestastna

cameron63
13. jan 2013

@ramcella tak potom to budu fakt bohužial asi koliky je to neprijemne ale treba vydržat zviknu byt do 6 mesiaca nam odišli vo 4 mesiaci ale preistou sa treba poradit s doktorkou.☹