Pri kojení sa krčí, zvíja a má bolesti bruška

ramcella
7. jan 2013

Ahojte!Velmi by som Vás chcela poprosiť o radu.Malá má 7týždnov už od 2týždnov máme problémy s bruškom.Skúšala som espumisan,sab simplex, baby cam,pupik krem nič nepomáha.Celý den sa malá krčí, natahuje, vydáva zvuky ako keby tlačila, pritom pekne kaká aj prdká, je potom s toho nepokojná.velmi ma to trápi a neviem si už rady.aj pri kojení sa krčí, mrví. a bruško má tvrdé ako kamen. aj reaktálnu rurku sme skušali ale moc nepomáha.poprosím vás o radu ak má niekto s tým skusenosť.Dakujem pekne za radu.

ramcella
autor
16. jan 2013

@mirka1611 Ahoj mirka ešte som sa chcela spýtať či sa ti malý celý den natahuje alebo len pri kojení lebo moja stále. uz sme boli aj na teste laktozy ale ten bol negatívny, takze moje mliečko jej nevadí.

mirka1611
16. jan 2013

@ramcella ahoj, no iba pri kojení. Alebo ak si negrgne , tak aj neskor, lebo stále tam ten vzduch má a štve ho to. Skúšala si aspon 3x denne ten BabyCalm ?

ramcella
autor
16. jan 2013

@mirka1611 skúsala a nepomohlo dávala som to stále pred jedlom, za kolko dní ti to dopadlo lebo ja som to dávala malej týžden.

mirka1611
16. jan 2013

@ramcella hned v ten den mu to zabralo.

adanaaa
26. sep 2014

Ahoj máme 2týždňové dievčatko a chcem sa opýtať či jej môžem dávať čaj a koľko denne?Kojím nedokrmujem ju.Mám pocit že sa nemôže vykakať poprdkáva tlačí,pučí sa pri kojení ale aj mimo neho a aj plače včera cez deň vôbec až večer a dnes častejšie zaspí ani nie na hodinku a potom sa zobudi na to čo píšem.Cvičime nožickami masírujeme bruško a o len nachvílu pomáha.Baby čo by som nemala jesť a piť?Viem o strukovinách štiplavých jedál a čo ešte?Svokra povedala že nemá koliku čo vy na to?Alebo má len vetry?

amandas
29. sep 2014

nam na koliku zabrali kvapky Coliprev s enzynom laktaza..co sa tyka toho co jest.. a nejest.. ti neviem povedat.. ja som viac menej jedla vsetko 🙂 a malu skus pozorovoat.. ak je to kolika. zistis to.. lebo sa to bude opakovat v pravidelnych intervaloch v priblizne v rovnakom case.. teda aspon u nas to tak bolo..

visna264
30. okt 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

skus masirovat, cvicit nozickami.. a nam velmi zabrali aj kvapky Coliprev ked malu bolelo brusko a mala koliky

julka82
16. jan 2015

@ramcella ahojky ak si ešte spomenieš, kedy vám to prešlo? Máme rovnaký problém 😒

ramcella
autor
16. jan 2015

@julka82 ahoj ked mala 3 mesiaca prešlo to ako nič ale od asi Týždna narodenia do 3mesiacoch sme sa trapili cvičila som snou krčila nožičkami, mastila bruško , rôzne kvapky ako espomusan, nič nepomáhalo bola som snou aj u lekárky či nemá alergiu na laktozu kedze som ju kojila ale to bolo negatívne hovorila mi doktorka že to môze byt s toho ked som ju kojila ona strašne hltala a potom v brušku mala vela vzduchutak to môze byt s toho. pre mna to bolo deprimujúce mam prvé dietatko a nevedela som ako jej pomôct ale ch vala bohu jej to prešlo kolko ma tvoje dietatko ? neboj prejde to len treba vydrzať .prajem všetko dobré a hlavne vela zdravíčka 🙂 🙂 🙂

julka82
16. jan 2015

@ramcella my sme mali koliky od tretieho tyzdna. To bol plac kazdu noc tak zhruba o pol desiatej to vzdy zacalo. Bolo to skor v hlave ako problem s bruskom. Nastatie tyzden pred oslavou 3 mesiacikov to preslo. Lenze teraz mame 3,5 mesiaca a dva tyzdne robi presne to co opisujes v uvode. Place po kazdom jedle, ale hladom to nie je lebo krasne pribera. Nahlce sa vzduchu a ked sa to dostane do crievok koniec. Az dokym nepoprdka tak place a skriabe a vsetko mozne. Uz vieme ako na to, ale v noci je to vycerpavajuce. Lebo to uz tyzden fungoval tak, ze sa krasne napapal a zaspal a teraz toto. Brali sme lieky a neviem ci mu to nenarusilo crevnu mikrofloru. Preto ma zaujima kedy to prejde. Tajne dufam, ze dovrsenim 4 mesiaca 😖

nika28389
22. apr 2020

@julka82 ahoj, viem, že to bolo dávno. Ale chcem sa spýtať kedy Vám to prešlo a či to nebolo niečo vážnejšie? Trpíme tým istým 😳

julka82
26. apr 2020

@nika28389 ahoj koliky presli presne ked mal 2 mesiace a 3 tyzdne. Potom krce zacali opat a to som zistila zial po 3 tyzdnoch az ze to bolo zo senovky a bened. Co som brala na podporu laktacie.

veronika999fx
27. mar 2022

@julka82 ahoj, mali ste problém s krčmi v brusku keď si užívala benedikt a senovku? Lebo ja to mma len druhý deň nasadené a dcérka 2mesacna už 2 noci nespi co sa vkuse krúti chudatko. Nidke som sa ale nedočítala zeby to mohlo byt senovkou, ale mne jedine toto napadá, lebo v strave som nemala nič také...

julka82
3. apr 2022

@veronika999fx ahoj, ano bolo to presne tymito bylinkami. V momente ako som ich vysadila, malinky zacal pekne spinkat. Skus vysadit za to nic nedas. Mliecko sa bude tvorit v dostatocnom mnozstve ak budes dobre oddychovat a pit vela tekutin ❤

veronika999fx
3. apr 2022

@julka82 ďakujem za odpoveď aj keď to bolo dávno... Neberiem to, po 2 nociach mi stačilo. Skúšam Moringu, to vyzerá ze nemá taký vplyv na malú, ale pravda je, ze pitný režim a oddych je základ, pri prvom synovi mi to stačilo, no teraz je toho oddychu dosť málo.

julka82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz