Príčina dlhotrvajúcej hnačky u 15 mesačného syna

pami2
7. sep 2012

dobry den, chcem sa opytat na vase rady a nazory: 15m syncek ma uz 12ty den hnacku. zacalo sa to uplnou riedkou stolicou, pomocou Hylaku a Smecty a diety sme sa dostali na normalnu ( netecucu) stolicu, ktoru ma ale 6x denne! momentalne mi pediatricka dala Smectu 1 sacok denne a Lactobacily. ( my bezne po cely rok uzivame probiotika Biogaia s prestavkami mesiac-dva). uz som mu pridala zivy jogurt, lebo mu to strasne chybalo a na odporucenie dokiny aj bezlaktozove UM - a ako vravim, konzistencia stolice uz ako tak dobra, ale to mnozstvo ma znepokojuje.
vyter mal negat.

co by to mohlo byt? dnes som si v jednej stolici vsimla hlien. na ake vysetrenie by som s nim mala ist? prichadza do uvahy celiakia?a este nieco : zacalo to tyzden po MMr ockovani-no dokina tvrdi, ze v ZIADNOM pripade to s tym nesuvisi

dakujem

amadora
7. sep 2012

my sme tiež mali stále riedku stolicu, aj výtery nám robili, v poriadku boli, probiotiká bral, hylak a stále riedka stolica. potom sme prešli z UM na kravské a hnačky prestali. takže nám jednoznačne vadilo UM. ale čo to bude u vás ťažko povedať...

pami2
autor
7. sep 2012

hm, to je zaujimave, lebo ked zacali tie hnacky, tak som samozrejme vsetko mliecne vysadila aj UM-asi na 8 dni a aj tak mal hnacky. takze UM to asi nebude, ale dik za skusenost

pami2
autor
7. sep 2012

posuvam...mamicky, nikto mi nevie poradit?

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreah25
7. sep 2012

@pami2 Jednoznačne choď na gastro!!! My sme mali tiež takého hnačky, tiež 5-6 a viackrát plná plienka za deň - výsledok je, že nesmie čokoľvek s obsahom kravského mlieka, tzn. nielen zrušiť UM, ale aj jogurty a všetko mliečne a taktiež nič s obsahom cukru.... Dnes pijeme ovčie a kozie mlieko a mliečne výrobky z týchto mliek, dávam pozor na zloženie všetkého, čo malý je, aby to ani len neletelo okolo KM a musím si poklopať - je úplne v poriadku 🙂

natty53
7. sep 2012

poradim len to iste co @andreah25 lebo sme si presli tym istym a vysledok rovnaky, alergia na bielkovinu kravskeho mlieka a vsetko co s mliekom suvisi. A mali sme to iste co popisujes.

kaselka
7. sep 2012

@pami2 Ahoj a iné príznaky nemá napr. teplotu? Môže ísť aj o alergiu na nejaký druh potraviny. Nezavádzala si niečo nové, alebo neponúkol niekto niečo nové? U detí je častá alergia na bielkovinu kravského mlieka - ABKM (ale môže to spôsobiť aj iný druh potraviny). Pri ABKM sú príznaky ako častá stolica v nej môže byť hlien, krv, neprospievanie, bolesti bruška, chudokrvnosť, atopický ekzém..... To, že si vysadila na 8 dní len UM nestačí. Ak chceš odsledovať, či ide o túto alergiu, treba vysadiť všetky mliečne výrobky a aj produkty, ktoré ho obsahujú aspoň na 14 dní inak to nemá zmysel.
Na Tvojom mieste by som na pár dní asi nasadila minimálne diétu žiadne mliečne výr. ani UM, žiadne tuky, vajcia a pod. Len ryža, hydinové príp. králičie mäso, mrkva, zemiaky, banány, jablká, chlieb., pokračovať s probiotikami, slabý čierny, al. zelený čaj osladiť trochou gulkózy, čistá voda, ryžový odvar. Dôležité je, aby krpec veľa pil, no to asi vieš. Po 4-5 dňoch skúsiť zavádzať potraviny ako keď si začínala s príkrmami, teda 1 nový druh 3-4 dni sledovať reakciu. Ak začneš predsa s UM tak ho zarábaj do ryžového odvaru. Tu nájdeš celkom dobré rady ako na hnačky http://www.choredieta.sk/index.php/brucho/kampy...
Držím päste, nech to drobcovi prejde. 🙂

pami2
autor
11. sep 2012

@andreah25
@natty53
@kaselka
@helencek

dakujem za rady. no na zaciatku ked dostal tie hnacky, tak sme mali samozrejme dietu-tzn. vysadila som vsetky mliecne vyrobky ( UM, kravske mlieko, jogurty, syry, aj maslo ). mali sme v podstate len suchu stravu a striedala som mu banan, ryzu a mrkvu, sem-tam piskoty alebo podobne. na pitie slaby cierny caj alebo vodu.
ak by mal alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, tak by sa tie hancky zlepsili, nie? ( myslim tym, ze nemal nic mliecne cca 8 dni, na 9. den som mu dala bezlaktozove UM)
dnes uz asi druhy den ma stolicu OK, asi 2x denne co si myslim, ze je fajn. mam pocit, ze nanho zacali ucinkovat Laktobacily, no neviem.

myslite, ze by som s nim mala ist aj tak na gastro, aj ked tie hnacky uz presli? uz papa pekne vsetko tak ako predtym
len nechapem, co to mohlo byt.

andreah25
11. sep 2012

@pami2 Ja by som išla i tak... My napr. nemôžeme ani banán, kvôli jeho vysokému obsahu cukru, nakoľko malý mal ako reakciu na KM vznik kvasiniek....

pami2
autor
11. sep 2012

@andreah25 a ako mu to zistila na gastre? myslim tym, ako prebieha take vystrenie? dufam, ze mu nechcu strcit hadicku do zaludka...

kaja73
11. sep 2012

@pami2 http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju... -chod nizsie na stranke-hnacka MOZE BYT vedlajis ucinok MMR ky.
Lekarka ti nepovadala pravdu-bud cielene ,alebo z nevedomosti. 😖 Nech si precita letacik k vakcine.

natty53
11. sep 2012

@andreah25 ako sa u vas prejavilo tie problemy s kvasinkami?

@pampi2 jasne,ze by som sla,ja ze si uz davno bola a pises nam info z gastra

andreah25
11. sep 2012

@pami2
@natty53 na gastre nám brali krv a vzorku stolice, z ktorej boli kvasinky zistené. A ako sa u nás prejavovali kvasinky? Častá stolica so nesmiernym zápachom, akokeby si nechala polievku týždeň stáť na slnku ☹ ....

@kaja73 nič proti Tebe, ani iným odporcom očkovania, ale niekedy mám pocit, že sa očkovaniu pripisuje všetko, keby sa dalo, tak by očkovaniu bola pripísaná aj momentálna finančná kríza 😀 .... Prosím neber ma zle, samozrejme aj ja vo svojom záujme sledujem aj info aj témy o očkovaní/neočkovaní. Samozrejme sa každého vopred obávam, samozrejme mi je veľmi ľúto mamičiek, ktorých detičky dopadli po očkovaní zle. Ale prosím, celý svet sa netočí len okolo očkovania, detské problémy majú na svedomí aj iné neduhy 🙂

kaja73
11. sep 2012

@andreah25 citaj pozorne-pisem ze to MOZE sposobit-nie ze to sposobilo.
A je od Dr nezodpovedne ak tuto procinu vyluci ako nemoznu,ked je to PISANE v letaciku samotneho vyrobcu-to je vsetko-nic viec,nic menej.
Ak to chapes inak ,tak sorry 😉

andreah25
11. sep 2012

@kaja73 nie nechápem to inak, samozrejme som informovaná o tom, čo môže očkovanie spôsobiť, čítam si príbalové letáky, nielen ohľadne očkovaní, aj akékoľvek iné lieky/potravinové doplnky a pod., ktoré od lekárov dostávam, keď mám ja či moji členovia rodiny, nejaké potiaže. Musíš však uznať, že do nežiadúcich účinkov napíšu všetko a čokoľvek, len aby bol výrobca chránený keby sa čosi udialo...... Mne napr. z istých liekov povypadávali vlasy - v nežiadúcich to nebolo, keby som v USA, tak už mám vysúdené prachy 🙂 ...
Ale vážne, rozumiem veľmi dobre tomu, čo si napísala ohľadne toho očkovania, rozumiem tomu, že realizuješ osvetu v očkovaní - mňa len celkovo hnevá to, že sa očkovaniu pripisuje zbytočne veľa vecí, ktoré musíš aj Ty uznať, že nie vždy majú súvis, alebo takáto informácia od Teba, akú si uviedla môže spôsobiť napr. aj to, že @pami2 to môže pokladať za relevantnú infomáciu, pripíše to teda očkovaniu, problém prestane riešiť, gastro nenavštívi a neskôr sa jej problém môže objaviť neliečený v ešte väčšej sile - len o to mi ide, aby sa zase kvôli pripisovaniu problému očkovaniu, nezanedbal iný problém, ktorý s očkovaním nemusí súvisieť. Snáď som to napísala zrozumiteľne...

kaja73
11. sep 2012

@andreah25 vynechat vystrenia je blbost,aj keby to bolo sposobene ockovanim-aj tak sa tam nieco proste posralo a co to je to treba zistit-mohlo jej to spusti alergiu napr na bielok a stym spojene hnacky-ale v pozadi stale moze stat ta vakcina,ktore je mnozena na kuracich embryach a teda vimavemu jedincovy moze rozbehnut alergiu-teda vysetrenie treba tak ci tak.
len je nefer od Dr nehlasit to ako vedlajsi ucinok vakciny-lebo je vysoka pravdepodobnost, ze to je jej nasledok a potom sa takto napr aj robia statsitiky.
Ak je tu prostet ta moznost, ze vakcina je v pozadi,ma to byt hlasene-bodka.

kaja73
11. sep 2012

@andreah25 este k tomu nerieseniu-ak dieta dostane diabetes,ci hoc co ine po ockovani-tiez to predsa musia riesit ,nekonci to tym ze je to po ockovani -teda dalej neriesim -zial riesit treba- aj my sme vyse roka riesili a prd nam bolo platne ze je to z ockovania-riesit sme museli. A nastastie aj vyriesili.

kaselka
12. sep 2012

@pami2 Super, že sa stav zlepšil. Ja na Tvojom mieste by som išla i keď nečakaj po 1 návšteve zázrak.... Tak či tak, bude potrebná Tvoja aktívna spolupráca, aby sa zistilo z čoho to mohlo byť a či bola príčinou nejaká neznášanlivosť, alebo alergia na potravinu. Krvné testy sú u tak malých detí nie vždy smerodatné, takže ich výsledok môže byť hoci - aký.

pami2
autor
17. sep 2012

@ kaselka
@kaja73
@andreah25
tak neuverite ale dali nam termin na gastro na 26.9. 😒

andreah25
17. sep 2012

@pami2 Super. Držím vám palce 🙂

moon1979
17. sep 2012

@pami2
vrelo ti odporúčam probiotika DOPHILUS INFANTS ... tie zaberajú extra rýchlo a sú fakt skvelé, upravia velmi rychlo črevnú floru a problémy by mali rýchlo zmiznúť 🙂

pami2
autor
17. sep 2012

@moon1979 no nam dokina odporucila Biopron Laktobacilky..tie nam tiez rychlo zabrali, inak mu davam Biogaia cez rok

pami2
autor
30. okt 2012

@andreah25
@moon1979
@kaja73
@kaselka
@natty53
baby neuverite co sa stalo. dnes sme boli po mesiaci na kontrole na gastro-pisala som vam, ze prvykrat sme boli cca pred mesiacom,kedy mu zobrali krv a vyter zo zadocku. doktorka nam dorazne povedala, ze ak by bol nejaky problem tak nam volaju, ze my nemame volat. dnes sme boli na kontrole aco nam nepovie: viete co ste mali? salmonelu!

normalne ma oblial studeny pot. pytam sa jej, preco nas nikto neinformoval, ze nam mali okamzite volat. jej odpoved:
1. ona mala vysledky iba z krvi, tieto vysledky nam mala volat hygiena-ktorej to mali hlasit z mikrobiologie
2. v podstate je to jedno, ci nam volali alebo nie:salmonela sa lieci len dietou a probiotikami ( co sme robili)

je podla vaas tento postup normalny? ak ano, preco nas potom nekontaktovala hygiena, ako nam tvrdi gastro, ze mali?

moon1979
30. okt 2012

@pami2 a hygiena odkial mala vedieť kontakt na teba? chore ... veď na sprievodné papiere pri vzorkách sa neuvádza telefonický kontakt na pacienta, ten má max pediater a aj to nie každý ...

... neviem, či by som mala ešte dôveru v toho lekára ... ani salmonela nie je zanedbatelná záležitosť ...

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pami2
autor
30. okt 2012

@helencek ale volali ti z hygieny alebo ti volala tvoja pediatricka/pripadne gastro?
ja len nechapem ako sa moze vyhovrit na to, ze ona nemala vysledky..nie je to cudne??

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon1979
30. okt 2012

@helencek práve preto čo si napísala by som sa zamyslela nad tým, či by som bola schopná ešte dôverovať doktorovi ...