Priedušky a dlhodobé "chrapčanie" 5 ročného syna

dedinka123
27. dec 2014

Syn 5r. mi "chrapčí" pri dýchaní, má to už dlhšie, ale teraz má upchaté dutiny (nos) a zrejme pozatekané hlieny a je to výrazne počuť. Môže mať niečo s prieduškami? čo s tým? Čo môže byť, znamenať to chrapčanie? V noci nechrápe.

monicm
27. dec 2014

@dedinka123 netuším,čo to môže znamenať,ale napadá mi len jedno,ísť k dr. myslím si,že chrapčanie nie je úplne v poriadku,nie počas choroby a už vôbec nie ak je dieťa zdravé.možno sa mýlim a nie je to nič,ale ja by som radšej išla,hoci aj na pohotovosť,pretože prechodiť priedušky nie je dobré a vy nemáte istotu,či to nie sú práve tie.mimochodom,nepatrím do skupiny,ktorá s každou nádchou beží k dr.,ale toto mi už príde "vhodné" pre lekára 🙂

dafy
27. dec 2014

@dedinka123 presne toto iste máme aj my !!!!!už tretí mesiac chrapčí nevieme už čo robiť vystriedali sme už 4 sirupčeky priedušky vraj má čisté...

dedinka123
autor
27. dec 2014

keď ho dr. počúvala stetoskopom (dávnejšie) a spomínala som jej tento problém - vraj dýchanie má čisté, nič nepočuje.

katrinka8
27. dec 2014

@dedinka123 - ahoj, niekedy je dosť ťažké určiť, odkiaľ to chrapčanie ide. Mne takto dhodobo chrapčala dcérka, chodila som s ňou vari aj každé 2 týždne k Dr, vždy bolo dýchanie čisté, bol to nos, resp. hrdlo. Raz sme takto šli tiež, bolo o pre sviatkami asi týždeň, zase to bolo len hrdlo. Kázala nám ale pre istotu prísť o 2 dni na kontrolu a už z toho vznikla obštrukčná bronchitída. Skončila na inhaláciách v nemocnici (to mala pol roka). Synček to isté, stále sa mi zdalo, že chrčí, ale u neho som to počula furt v krku. Predvčerom mal zrazu horúčku v noci (a to nechrčal ani nič už pár dní) a šli sme na pohotovosť, a už má chytené priedušky (pred cca 2 týždňami sme boli v poradni, chrčal, ale dýchanie čisté) - dostal ATB. Takže ono sa to chrčanie môže zmeniť aj zo dňa na deň - tak mi to povedali dr. Ja byť Tebou, idem k Dr. pre istotu, alebo zajtra na pohotovosť 😉

petrouchka
28. dec 2014

Moj syn ma 6 rokov a chrapci pri kazdej chorobe a este aj cca. 2 tyzdne po. Hovorila som to lekarke, logopedicke, ze ci nema nic s hlasivkami, boli sme na ORL, kde mu kontrolovali krcne aj nosne mandle. Vraj vsetko v poriadku, len deti maju uzsiu tu dychaciu trubicu, pri chorobe opuchne a este sa tam tvori hlien, tak to vytvara taky chrcavy zvuk pri dychani aj rozpravani. Vraj po odozneni choroby trva aj 2-3 tyzdne, kym sa telo uplne zbavi hlienov a sliznica sa dostane do normalu. Nas maly takto chrci uzsnad od dvoch- troch rokov pri kazdej chorobe a aj kratko po nej. Niekedy podla toho dokonca den dva dopredu viem, ze ochorie. Viackrat som to hovorila doktorke, tvrdila, ze to nic nie je, ale ked som naliehala, tak nas poslala na dalsie vysetrenia, ktore vlastne len ukazali, ze je zdravy a vsetko je v poriadku ( na ORL sme boli, ked bol zdravy a teda nechrcal).

maca283
28. dec 2014

Nasa mala to mala tiež ale pomohla som jej timianovým kremom a jedlou sibirskou som natierala Krasne sa to uvolnilo a uz si budem vediet znova poradit WWW.JUST.SK

danielahamar
29. dec 2014

nemáte náhodou reflux?

mamazem
24. jan 2015

Odporúčam kanvičku na preplachovanie nosa Rhino horn. Dôkladne s ňou dokážete vyčistiť celý nosohltan. Efekt sa s bežnými sprejmi do nosa nedá porovnať. Preplachovanie zvládnu deti od cca 5 rokov, ale odporúčam aj dospelým.
Na spanie môžete použiť sprej s prírodnými olejmi na uľahčenie dýchania, napr. Spiron. Nájdete u nás na mamazem.