Problém s predkožkou u 27-mesačného chlapca

hnikoletah
14. nov 2022

Ahojte, čítala som rôzne rady,sem,google...a vyskúšala už Pinda masť,Triamcinolon kortokoidova masť,kúpeľ každý večer v Slez nebadany. Tá predkozka sa ani nepohla,drží stále na jednom mieste. Máme 2 roky a 3 mesiace.Niekde čítam riešiť s lekárom,inde čakať,po 3 rokoch sa to poda same... Dakujem za každú radu a názor

princeznaaa12345
14. nov 2022

Nepoddá sa to samé. Môjmu malému to stiahla detská lekárka

beata_k
14. nov 2022

@hnikoletah Nikde vo svete sa nestahuje. Asi tak k tomu.

amelia89
14. nov 2022

moj syn ma o mesiac viac ako tvoj a ma tam uplne mm otvor- skoro nic a vobec to neriesim ziadne maste ani blbosti nedavam,je to normalne a fyziologicke v tomto veku vobec nevadi ked to nejde

mamickalisticka
14. nov 2022

@beata_k 👍

kmysiakova
14. nov 2022

Synovi sťahoval urológ keď mal vyše roka a teraz ma 4 a tiež mu sťahoval ale to už mal prilepeny len minimálne

hnikoletah
autor
14. nov 2022

@kmysiakova bolelo?

nevenka
14. nov 2022

Ja budem asi zhejtovana, ale...Mojmu starsiemu synovi sme s predkozkou stale hybali, uz od babatka, po troske, on tam mal aspon malinkatu dierocku a tie biele kusocky mazu sme davali prec. Mal asi 9 mesiacov, ked mu to muz trosku viac po dlhsom kupeli skusil, a ze uuups, a jemu to slo odvtedy same. Takmer uplne. Potom mu to este na jednom mieste ostalo prilepene, ale to uz mal 8 rokov, lebo si to mal robit sam a samozrejme, ked sme nedozreli na to, tak sa mu to akosi prilepilo znova, ale postupne si to sam potom uz poctivo stahoval. A v pohode. Potom sme mali dievca a tretie dieta - znova chlapec a ups. Uplne ine to mal, totalne zrastene, ziadny mini otvor, nic. Som sa cudovala, ako vlastne cika, mal tam malinkatu strbinku a robil sa mu balonik. Toto som u starsieho syna nikdy nevidela. No a sesternica ma 3,5 rocneho chlapceka a ona mi hovorila, ze presne toto mal aj on, taketo a ze jej kazali to nechat tak. No tak ako 3 rocny siel na urologiu, kde mu dali Locoid masticku a natierali asi 2 tyzdne a kusok mu to povolilo. Ale ze stale nic moc. Teraz bude nas mladsi mat 2 roky a nic na to nepomahalo, stale balonik, stale zavrete, ani o kusok sa to nepohlo. Nechcela som cakat a do takeho stadia dospiet, ze mu to budu hned potom vo vyssom veku nasilu stahovat, nedajboze rezat. A este, zacal mavat castejsie erekciu, dokonca sa na to budil v noci, chytal si plienku a plakal, rozbalila som ho a pipik v pozore, a ta kozticka tam taka napnuta...Tak som pouzila asi tyzden Locoid, co ma manzel na ekzem, fakt len na tu spicku trosicku, 2x denne a skusala postupne s tym hybat. Urobila sa mu po tyzdni konecne mini dierka, uz sa mu nerobi balonik a dokonca mu to uz aj bez tej maste ide pekne stiahnut. Len sa to musi kazdy den a natieram uz len Bepanthenom, aby to bolo maksie, pruznejsie a nepopraskalo. Nejdem nasilu, ale aspon trosku sa mu to snazim udrzat v takom stave, aby to aspon trosku slo.
Kazdy radi nechat tak, ale potom zrazu pridu 3 roky a matku vyplasia s urologom a robia traumy dietatu.
Ja som si povedala, ze hoci je Locoid kortikoid, uz mali deti Prednison aj na laryngitidu, to je ovela horsie vnutorne a take davky, ako mini natretie lokalne tyzden-dva. Ja som sla na to takto. Nie je to prirodne, nie je to bez vedlajsich ucinkov, ale kratkodobe pouzitie - riakla som to, no...🤔

kmysiakova
15. nov 2022

@hnikoletah ano keď bol menší a mal plienku tak ho to bolelo riadne pri cikani ale teraz už ani nie

maria898
15. nov 2022

@hnikoletah nam sa to podalo same a to niekedy okolo 4 roku... Stale to nema odlepene este cele ale tak do polovice. Maly sa narodil a mal dierku len jak ihla. Tiez som tobila vsetko mozne a nic az ked aom sa na to vykaslala pohlo sa to same... Vzdy ked sme niecim natierali bolo to ako tak ale vzdy ked ame vynechali par dni vratilo sa to nazad. Teraz to drzi pekne.... Takze za mna to chce cas... Ja by som to malemu strhnut nedala