Pulzujúca fontanela. Je to v poriadku?

zvonkohra
11. aug 2010

cau kocky chcem sa spytat teraz som si vsimla ze malickej rychlo pulzuje fontanela az jej naskakuju vlasky pritom pije vodicku a je kojena pomerne dost casto je to oki?alebo bezat k lekarke?

garonka
11. aug 2010

@zvonkohra to je normalne i nam pulzuje fontanelka ta sa pomaly stiahne 😉

mirka183
11. aug 2010

ja som si to u malej tiež všimla, ani ma nenapadlo, že by to mohol byť problém ☹ Ale nie je to stále.

marielik78
11. aug 2010

@zvonkohra Nestrachuj sa, to prejde... Aj my sme to mali... a teraz to uz nevidim, ale to asi hlavne preto, ze uz ma hore na hlavicke veeeela hustych vlaskov 🙂

zumka
11. aug 2010

aj mňa to prekvapilo,keď bola dcérka v tom veku....tiež jej niekedy až nadskakovali vlásky,ale je to normálne,ako sa fontanela bude sťahovať prestane to 🙂

miska246
11. aug 2010

aj nam pulzuje fontanela, netrap sa, je to uplne normalne... 🙂))

dugyna
11. aug 2010

zvonkohra mala by si zajst k lekarke pulzujuca fontala moze znacit zvyseny vnutrolebecny tlak

natashkaa
11. aug 2010

aky zvyseny vnutrolebecny ju nestras !!! 😀 nie nie pulzuuca fontanea je uplne normalna horsie je ked je fontanelka prepadnuta tj. dietatko ma na hlave "jamku" v tomto pripade ma akutny nedostatok tekutin.

traktor
11. aug 2010

fakt netreba robit s toho dramu...je to normalne u kazdeho babulka, stiahne sa to 😉

babatko88
11. aug 2010

@zvonkohra ak pulzuje pomaly, tak to je normálne, ale ak badáš, že to nie je normálne, tak radšej choď lekárovi, nikdy nevieš, čo to môže byť... nám fontanela pri prvom bábetku tiež pulzovala trošku viac, ale nič to nebolo, po mesiaci sa to dalo do normálu, ale tiež som radšej išla, istota je istota...