Ročná dcérka má teplotu 39,6 °C

vera1605
11. feb 2015

Ahoj mamicky dcerka je chora boli sme rano u dr. Bereme antibiotika, od rana ma teploty 38,5 pred chvilou som jej namerala 39,6 uz buva, davam jej paralen cipok a striedam ho z nurofenom. Strasne sa o nu bojim ze bude mat vyssiu teplotu ☹ je prvy krat chora. Mozem jej dat nejaky obklad na celo alebo ako jej ju mam znizit? Mam snou ist v noci na pohotovost ak by jej teplota neklesla a sla by hore? Velmo sa onu bojim ☹ moja mama vravela ze mam dat malej cernicovy kompot ze aj to stahuje teplotu neviem ci to moze prosim poradte ze co mam robit dakujem

lucy125
11. feb 2015

Ahoj každe 4hodiny striedat nurofen a paralen a bud zabaly alebo vlažnu sprchu,pozor aby nemala studene končatiny,vtedy ich treba tret frote uterakom aby sa ohriali až otom zabaly,možeš dat do ruky mokre kapesničky,aj na čelo bavlnennu mokru vreckovku,ak by stupala moc,na ohotovosti jej ju zrazia injekciou,inak od polnoci by mala ist po obkladoch a liekoch dolu,skore uzdravenie,my sme mali 40tky tri dni v novembri ☹

jeemima
11. feb 2015

ahoj na zaciatok spravne striedas paralen z nurofenom...ak aj tak teplota nejde dole a rucky a nozky su teple (NESMU BYT STUDENE) tak daj zabal....cez hrudnicek a chrbatik uterak ale nie ladovy len nech je chladnejsi ako ona....ja si vzdy skusim na svoje brucho ...zabal do morkeho uteraka potom do sucheho a treba zakryt nozky. cernocovyy kompot by som nedavala aby ti este nechytila nejaku alergicku reakciu.....ak ti nepojde vobec teplota dole tak zvaz aj nemocnicu daju jej chladive infuzie....

bebe02
11. feb 2015

Tu je presny postup, co robit pri teplote:
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

lucy125
11. feb 2015

A zabudla som ze vela terkutin aj tie znizuju teplotu a nebude dehydrovana.

jumama
11. feb 2015

Letacik, co s teplotou u deti... to nam dal nas doktor kedysi davno pri prvej chorobe nasej malej. Mozno sa rady z neho zidu. Skore uzdravenie!

sirene
11. feb 2015

Pisem to asi vsade - daj jej do ponoziek po platku zemiaka. U nas to vzdy zaberie

ena70
11. feb 2015

uz tu bolo napisane vela rad, ja len pripominam v ziadnom pripade nie studene obklady na zapastia a chodidla, hrozi periferny sok!! toto sa ochladzovat nesmie. vela tekutin, zabaly, vzdy take 3 serie po 15 min a pojde to dole....a cipky alebo tbl nurofen a paralen kazde 4 hodky

sendy182
11. feb 2015

@vera1605 odokry ju..daj jej body s krátkym rukávom....plienku a ponožky....môžeš otvoriť okno tak aby na ňu neťahalo....ak máš studenú ruku daj jej ju pod pazuškou,kde ma srdiečko....ochladzuj ju....jemne....aj bavl. plienkou namočenej v letnej vode...

ivet1371
12. feb 2015

Mojmu najmladšiemu pomáha dať liek na teplotu a dať paplon,deku aby sa vypotil.keď ma teplotu má strašnú zimnicu