Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Rozšírena panvička na obličke

mishel151
19. máj 2016

Dobry den prosim vas mate skúsenosti s rozšírenou panvickou na obličke

mily7
19. máj 2016

@mishel151 myslím že to máme my. U nás našťastie nič vážne ohľadom tejto diagnózy. Čo potrebujes vediet? Pytaj sa konkrétne.

ingrid25
19. máj 2016

Ahoj. Mal aj maly ked sa narodil. Nakoniec ho operovali ako 3 mesacneho. Co by si potrebovala vediet?

mirkatb
19. máj 2016

my sme mali tiež dilatáciu obličkovej panvičky, dcérke ju zistili hneď po narodení. Približne do jedného a pol roka sa mesačne kontroloval moč a spolu sa robilo asi 5 kontrolných ultrazvukových vyšetrení. Postupne sa to upravovalo a po poslednom sone to už bolo v poriadku.

mily7
19. máj 2016

@mirkatb baby ja ešte musím zavolať nefro ,kedy na kontrolu. Ale bojím sa toho ako odobrat moc 1,5r dievčatku. Skúsenosti už mám, preto ten strach. V noci sa nekoji a spí bez pitia a ráno aj dve hodiny mi necika keď chcem moc. U vás to bolo tiež takéto?

mishel151
autor
20. máj 2016

Dakujem baby za odpoved my sme sa narodili s mierne rozšírenou panvickou v decembri to bolo 13mm potom dvakrát 8mm spi troch mesiacoch na kontrole 14mm myslela som ze Odpadnem čakala som ze to bude lepšie myslite ze sa to moze samo upraviť ?

mishel151
autor
20. máj 2016

@ingrid25 ako prebiehala operácia ?kolko to mal malinky a už je ok ?

mishel151
autor
20. máj 2016

@mily7 kľudne píš všetko co ta ohľadom toho napadne ako ste to mali

terezka1947
20. máj 2016

@mishel151 my sme to mali,postupne sa to upravovalo...zmensovalo=u oboch chlapcov,akurat mladsieho este caka kontrolny utz v septembri,no a ukaze sa ci uz mame klud,ci sa este budeme bat dalej

mishel151
autor
20. máj 2016

@terezka1947 a ake veľké to rozšírenie mali ?

terezka1947
20. máj 2016

@mishel151 uff...by som sa musela pozriet do papierov,mladsi myslim nieco okolo 10....

mishel151
autor
20. máj 2016

@terezka1947 aha no my sme mali okolo 8mm a teraz po troch mesiacoch 14 preto sa pýtam ci to tak moze kolísať ja sa modlim aby sa to aj nam upravilo

terezka1947
20. máj 2016

@mishel151 nas ma 15mesiacov...tak tiez uvidim,co bude na kontrole...ale zatial sa to zmensuje

mishel151
autor
20. máj 2016

@terezka1947 no my mame 9mesiacov snad bude dobre a upraví sa to

terezka1947
20. máj 2016

@mishel151 no,musime verit...urcite to bude ok

ingrid25
20. máj 2016

@mishel151 Co viem tak vacsinou sa to upravi postupne. Nas mal po narodeni ak si dobre pamatam 9mm a potom 13. ALe v 2 mesiacoch dostal zapal obliciek a bolo treba zoperovat. Po tej operacii bolo iba neprijemne, ze musel 8 dni lezat a ani na ruky neohol. tak to bolo celkom tazke zvladnut, hlavne ked po par dnoch mu uz bolo dobre. Tak ziadna operacia nie je prijemna, ale myslim ze to nebolo take hrozne. Teraz ma 8, na kontroly chodime uz raz za 2 roky. postupne sa zvolnuju aj kontroly, ale stale pri horuckach treba davat kontrolovat moc. Ak maly nema ziadne problemi tak sa neboj, verim ze sa to spravi rastom

dismonika
20. máj 2016

aj my to máme... dcérka má 13 mesiacov a rozšírenie 13... chodíme na kontroly, no nezlepšuje sa to

mishel151
autor
20. máj 2016

@ingrid25 dakujem za odpoved prajem Vám veľa zdravicka 😊

mishel151
autor
20. máj 2016

@dismonika a ako sa bude ďalej postupovať ked sa to nezlepší ?

dismonika
20. máj 2016

ak to nebude spôsobovať problémy a nebude sa to ani zlepšovať, bude sa to iba sledovať. Úprimne, neviem, aké problémy by to mohlo spôsobiť, pýtala som sa aj lekárov, no nič mi neodpovedali.

ingrid25
20. máj 2016

@dismonika Problemi myslim ze maju namysli zapal. Nasmu sa tam zachytaval moc a preto dostal zapal obliciek. Ale ked je to priechodne tak len pozoruju. Vraj to az do dospelosti sa sleduje.

dismonika
20. máj 2016

@ingrid25 dobré vedieť, Ďakujem 🙂

zabina27
21. máj 2016

nas to tiez mal, chodili sme na kontroly kazdeho pol roka, teraz sme boli zaciatkom mesiaca, mal par dni do 2 rokov, dr povedala, ze uz netreba chodit, ze len v pripade problemov riesit s detskou dr, ktora by poslala dalej... tiez mame davat kontrolovat moc pri horuckach. ja som to pochopila tak, ze sa to upravuje rastom dietata, teda aj rastom oblicky, ze to rozsirenie sa nemusi menit, len tym, ze rastie oblicka, tak sa vlastne rozsirenie "straca". ale neviem, ci to spravne chapem. nas posledne kontroly doslova prereval, aj ked sono neboli, ale sa bal, cize som tak pocula polku, co dr hovorila ☹
drzim palce, nechsa to upravi, este je malicky, rastom to pojde, uvidis 😉 @mishel151

denda17
20. jún 2016

Dobrý u nás tiež je dilatacia pravej oblickovej panvicky poslali nás na nefrologiu máte s tým skúsenosti? Mne Dr povedal že sa to nezlepsilo a že sa to plastickou operáciou dá spraviť tak som zvedavá že čo nám povedia na nefrologii

sofiamalajova
20. jún 2016

netreba sa bať .ono to skor prejde časom ,teda ako dieťatko rastie zvykne sa to upraviť.dcera to mala hned ked sa narodila sledovana na nefrologickej ambulancii a ma 9rokov a je to ok.jedine čo to može sposobovať ,je že v rozširenej časti sa hromadí moč a tym je väčšia pravdepodobnosť,že sa tam namnožia bakterie a možu sposoboť zapal.treba davať pozor aby detičky neprechladli ,davať ich častejšie cikať ,aby si nepreplnali močovy mechur a nehromadilo sa to a samozrejme sono a kontrolovať moč z času na čas

Tu začni písať odpoveď...

Odošli