Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sandiferov syndróm

sunshine007
23. máj 2018

Nájdu sa maminky, ktorých deti trpeli / trpia touto diagnózou? Nemyslím len samotný silný reflux, ale aj neurologické problémy / prejavy. Rada by som si vymenila skúsenosti a tipy, ako pomôcť dieťatku.

sandifer
26. aug 2018

Dobrý večer, nám bol diagnostikovany v maji toho roku 2018. Rada si vymením skúsenosti, nakoľko som už zúfalá.

sunshine007
autor
27. aug 2018

@sandifer aké veľké je dieťatko, ako sa Sandifer uňho prejavuje a ako prebieha kŕmenie? Môžeme kľudne aj do IP, mne verejná diskusia nevadí, ale pochopím, ak sa o tom ťažko píše / rozpráva... Mojej malej bol diagnostikovany zhruba v tom istom období v nemocnici v BB, dovtedy užívala antiepileptiká (2 mesiace!!!)

sandifer
27. aug 2018

@sunshine007 nevadí, možno to pomôže niekomu inému. Dcéra teraz má 8mesiacov. Prvý záchvat mala na konci 2.mesiaca. vtedy nás pediater poslal na sono, kde bol potvrdený reflux. Záchvaty sa opakovali a dva týždne. Ich priebeh bol rovnaký-začala prevracat očkami, dostala kŕče do rúk a krku. Následne začala zvracať, kým nebol žalúdok prázdny. Až do žlče. To trvalo tak 4-5 hodín. V máji sme boli hospitalizované na neurológii na kramároch, kde jej urobili eeg, to bolo ok, čiže epilepsiu vylúčili. Uzavreli to ako Sandiferov syndróm. Odvtedy sa intervaly medzi záchvatmi predĺžili na 21-30 dní. Medzi tým sme pobudli na gastro na kramároch s rotavirusom, aby toho nebolo málo. Posledný záchvat s kŕčami a očami sme mali včera večer, ale po 40 dňoch. No medzi tými sme mali 2x črevnu virózu, takže sme vracali tak či tak. Papat ináč papa dobre. V menších dávkach a často, cca každú hodinu a pol.Je kojena, no dávam jej už aj zeleninu a ovocie. Ja som pre istotu zo stravy vylúčila kravske mlieko, ktoré reflux zhoršuje, aj preto že najstaršia dcéra mala alergiu na bkm. Po jedle jej dávam gastro tuss, ten celkom dobre zaberá na reflux. Po každom záchvate si poviem hádam bol posledným... čakám na termín u gastro enterologa, možno sa dozviem viac. U vás to ako prebieha?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli