Selektívny mutizmus

simkam2912
26. feb 2022

Prosim vas mate niektora dietatko so selektivnym mutizmom? Co pomohlo? Psycholog?

evka_s
26. feb 2022

@simkam2912 bratr to měl, od školky do cca 3 třídy. Nebavil se ani s některými rodinnými příslušníky. Normálně z toho vyrostl, k žádným odborníkům s ním naši nechodili.

kacena4
26. feb 2022

chodi sa k logopedovy a psychologovy drzim palceky

simkam2912
autor
26. feb 2022

@evka_s aj moja to tak ma,ze sa nerozprava ani s rodinnymi prislusnikmi niektorymi,ma 5 rokov

simkam2912
autor
26. feb 2022

@kacena4 ano zacali sme a pomohol psycholog?

evka_s
26. feb 2022

@simkam2912 jo, brácha mluvil třrba s babičkou, ale s tetou/bratrancem už ne. U zápisu do 1.třídy neřekl ani slovo a mamka se ho pak ptala: Marečku, a proč jsi paní učitelce neřekl jak se jmenuješ? A brácha ji spražil pohledem a řekl: však víš, že se s cizíma lidma nebavím😀 Do té třetí třídy se bavil jen s jedním spolužákem, učitelku začal tolerovat někdy ve druhé třídě, protože už prostě nemusel. Nebo si na ni taky zvykl, to už nevím 🤷🏻‍♀️

susminka
26. feb 2022

Ahoj, môj syn mal a stále ma.... teraz ma 17 rokov, chodí na bilingválne gymnázium, ale nerozpráva sa s nikým, nemá kamarátov.. je v takom svojom uzavretom tichom svete... na ZŠ na 2.stupni musel mať integráciu kvôli skúšaniu - odpoveď pred tabuľou by nedal. Bud písomne skúšanie alebo po vyučovaní samostatne.. vtedy, keď je face to face s učiteľom, rozpráva. Aj keď je z toho veľmi nervózny... chodili sme aj ku psychológovia, aj na logo. Ono sa časom tie hrany obrusuju, uvedomuje si, že niekedy proste musí hovoriť...ale na ZS ani svoje meno nepovedal kuchárkam....

kiki68
26. feb 2022

@simkam2912 ja som mala ako dieta do 11 rokov a pomohlo iba moje rozhodnutie. Ze uz nechcem mlcat.

simkam2912
autor
26. feb 2022

Dakujem za rady