Sepsa u 8 mesačného dieťaťa

malamonika
9. feb 2015

Dobrý deň môj malý synček v 7 mesiaci ochorel začal hnackovat vracať A mal vysoké horúčky V stoličkách bola krv najprv sme boli týždeň V Bojniciach nič mu nezistili potom 2 týždne V banskej Bystrica krv V stoličkách zmizla aj vracať prestal ale strašne schudol poslali nás domov bez určenia diagnózy po 4 dňoch začal vracať A tak sme sa ocitli na Kramároch V Bratislave po 2 dňoch skončil na are s3% na život nechápem prečo V tu noc keď sa to stalo sa neskutočne smial večer dostal vysoké horúčky A ráno už nemohli nahmatať pulz A pod zistili mu otravu krvi A zlyhalo mu 6 orgánov teraz už je stabilizovaný A všetky Diagnózi sú stav po skeptickom šoku Multi orgánove zlyhanie spasticka kvadrupareza porucha zrakovej percepcie postischemicke zmeny mozocka bazalnich ganglii a mezencefala mozgová atrofia nešpecifikované leukoencefalopatia Okcípitalne peri akútna gastroenteritida A Kolitide peritonitide erozívnej gastropatie alergia na bielkoviny kravskeho mlieka tromboza nekroticke ložisko na pravej nozicke som sním už dlho V nemocnici A neviem či to ďalej zvládnem máte niekto skúsenosti S niečím podobným ako ste to prekonali Ďakujem za odpovede

malamonika
autor
17. feb 2015

@inull5 držím palceky

malamonika
autor
17. feb 2015

@zeriempizzu akú máš skúsenosť kľudne napis

jankapo
17. feb 2015

@malamonika nepripustaj si zle prognozy, lekari sa casto mylia...povedia radsej tu horsiu verziu, nech si pripravena...ale dopredu nikto nevie ako maly zabojuje a zregeneruje sa mu telicko...ja verim ze sa z toho krasne dostane, chrobacik maly...bud silna....ked pridete domkov, bude z neho zive slniecko, uvidis...komu by sa chcelo v nemocnici usmievat, drzte sa!!!

malamonika
autor
17. feb 2015

@inull5 Áno bol na cievkovany už nieje má poškodený mozocek Koli sepse pretože nebol dostatočne prekrveny A okisliceny som S toho zdesena neviem si predstaviť mať postihnuté dieťa a sme na Kramároch infekcia pochádza Z cievka ale vo výsledkoch zo stolice mu žiadna infekcia nevyšla takže nechápem nicomu

hameeda
17. feb 2015

@malamonika : ahoj, drzim vam velmi palce aby ste z toho vysli co najlepsie, mozem sa opytat ako lekari zistili ze ma poskodeny mozok?

malamonika
autor
17. feb 2015

Z mrka

loxa
17. feb 2015

Drzim ti palce...si neuveritelna zena, obdivujem ta..dnes vecer sa za teba vsetci pomodlime a budeme vam posielat sily...🙂

miska143
17. feb 2015

Drzim palceky,nech vas cim skor pustia domov a nech doktorom nevyjdu ziadne ich zle prognozy!!!

malamonika
autor
18. feb 2015

Za jeho stav môže nemocnica je mi S toho zle myslíte si že ste V dobrých rukách doktorov A pritom zničia vášmu synovi život skur. ...kramare

dazdovka
18. feb 2015

@malamonika cim to zacalo, ked sa vratis spätne k tomu, kedy si zbadala priznaky ochorenia, co sa stalo pred tymi zdravotnymi problemami par tyzdnov dozadu?????

dazdovka
18. feb 2015

@malamonika je mi to velmi velmi velmi luto, nenechaj to tak, prehadzovali si vasho maleho z nemocnice do nemocnice a nikde nestanovili pricinu, nebola adekvatna liecba, strasne ☹ ☹ ☹

sue
18. feb 2015

@malamonika 😔 modlím sa za vás i za vášho drobčeka ! Verím, že sa prognózy nenaplnia - detičky sú obrovskí bojovníci, to čo sa teraz môže zdať nereálne, o tri-štyri roky môže byť krásnou realitou ! Tuším koľko toho máte za sebou, ale skúste nepadať na duchu, nepripúšťať si to zle, neutápať sa v hneve na doktorov (aj keď ja by som ich asi roztrhla 😢 a ubila 😢 😢 😢 😢 ) - ak túžite po potrestaní, tak skúste osloviť právnika a nech zažaluje, ale nenoste vy v sebe zlé. Chlapček to cíti a určite mu to nepomáha !

Držím vám veľmi veľmi palce...posielam pohladenia pre synčeka ! Je to statočný bojovník !

malamonika
autor
18. feb 2015

@dazdovka no boli sme Č nemocnici V banskej Bystrici V nemocnici potom doma A potom vba

inull5
18. feb 2015

@malamonika jaj viem o com hovoris, aj mojho doje...li na kramaroch tak ze mu v bystrici urobili vyvod z creva, podala som dve staznosti, aj na urad pre dohlad. Po pol roku swtrenim dospeli ze starostlivost bola lege artis cize vsetko v poriadku....a urad ore dohlad je vysmech, lekari sa navzajom podrzia...akurat dnes som dopisala "dakovny list" riaditelovi kramarov..ako som rozhodnuta ist do zaloby ale asi to rupne na dokazoch kedze sa lejarka vzdy kryla spravou ktora ale nebola objektivna.strasne vam drzim palce, viem ze je to strasne za tym sklom v tych akvarkovych izbach, a ze mas toho dost. Aj ja som mala a pobyt na detskej JIS bol pre mna asi najvacsou pokorou duse..

inull5
18. feb 2015

@malamonika aky je rozsah poskodenia? Nemysli na to ake to bude, lebo to nevie nikto. Detsky mozog ma v urcitych pripadoch schopnost regeneracie, treba vydrzat. Ak nie su bunky uplne odumrete, vsetko este moze byt inak. To ze sa v stolici nenasla bakteria este neznamena ze nebola v likvore, odoberali mu aj vzorku likvoru?

malamonika
autor
26. feb 2015

Robili mu biopsiu a gastroduodenoskopiu niečo že vraj vyšlo ale musíme čakať na výsledky

tabitana
22. mar 2015

@malamonika a ako sa mate teraz?

malamonika
autor
23. mar 2015

Veľmi zle je neviliecitelny

tabitana
23. mar 2015

@malamonika prajem Ti velmi veľa síl..

inull5
23. mar 2015

@malamonika ahoj.este ste ns kramaroch?ako malý?a co ta biopsia?odkiaľ to brali?a co to teda spôsobilo?prajem vám nech vám povedia nejaké dobré správy..

mata128
23. mar 2015

@malamonika nevyliecitelny v com???Ja sledujem tvoju temu od zaciatku,stravili sme tiez mesiac na Kramaroch,alev DKC,co je uuuuplne iny level,ina starostlivost

valy
23. mar 2015

@malamonika drzim palce, nech sa to nejako zlepsi. take male deticky niekedy prekonaju vsetky ocakavania, tak sa drzte.

malamonika
autor
29. mar 2015

Malý má neviliecitelnu chorobu volá sa syndrom miznuceho mozgu a ostal postihnuty budeme musieť bit V domacej liecbe je to strasne na psychiku ale už S tým nič nena robím

mata128
29. mar 2015

@malamonika to nastalo dosledkom tej sepsy????drzte sa, ja mam doma maleho kardiaka....je to tazke,ked dietatku nieco je...myslime na vas ☹

malamonika
autor
29. mar 2015

No že vraj to je geneticke a sepsa bola toho následkom je to dosť nepochopiteľné

egiginka
29. mar 2015

@malamonika , nedovoli mi nenapisat, ako silno drzim palce !, my tiez mame zazitok s kramarmi, dostali sme sa na infekcne v 6m s hnackou a dostali vdaka tomu, ze sa musela malej v kuse merat teplota zo zadku, zapal ladvin:(. Zistili v hod. 12 Tiez infuzie, hadicky:(, ale nastastie my mame happy end, o to viac na vas myslim. Uz sa vie asi ake velke bude mat malinky postihnutie?, ale ani tomu by som neverila, doktori sa casto mylia,... ka by som skusila aj homeo doktora a mozno aj domacich liecitelov ( nam uz takto pomohli). A musis byt silna,, si skvela mama! Zvladnete to, maly este to dotiahne daleko!, netreba stracat nadej, treba bojovat.. a este ak sa smiem spytat nebol niaky cas pred tymi hnackami ockovany?

adusat
29. mar 2015

@malamonika aj mne vraveli dr na zaciatku ze nevedia ci prezije..potom ze ked prezije bude mat nasledky ...atd.. Chvalabohu nic z toho sa nenaplnilo, uz je to vyse roka a robi velke pokroky kazdym dnom.. takze aj dr sa mozu mylit.. Drzim velmi palce..drzte sa

mata128
23. apr 2015

@malamonika ahojte.....ako na tom ste???

malamonika
autor
14. máj 2015

Tak primárka povedala že nevedia zistiť čo mu je A že to pravdepodobne ani nezistia ideme do domácej liečby som unavena a psychycky na dne ale teším sa domov malý je na vseliak ich liekoch halucinogennich a inak nič moc zmensuje sa mu mozog ale základné organy fungujú zatiaľ co bude a ako dlho nikto nevie som zúfalá z toho že mi nikto nedokáže dať odpoveď ale jedno má drží na tomto poondenom svete že sa mali usmeje neviem čo mám robiť vlastne som to už vďaka a Neham to plynúť uvidím čo bude neriesim už minulosť a ani budúcnosť Neham to na osud musím to brať tak ako to je lebo sa zblaznim ale nikomu neprajem aby to zažil dúfam že všetky detičky budú zdravé a aj tie čo niesu alebo sú inak vystavené riziku budú mať plnohodnotny a krásny život tak to je asi vsetko Ďakujem za podporu vsetkim aj tým čo tu niesu

zita19
14. máj 2015

@malamonika drzim vam belmi prsty a zelam vela vela zdravicka, nech sa z toho drobcek cim skor dostane