Sexualita u deti

12. nov 2023

Posledné dni, hovoril moj syn divne veci. Napr pozerali s mužom hru, kde si mali vybrať postavu a obliect ju, bolo tam dievča a maly 7 ročný povedal, ze fuj, daj tam nejakeho pekného chlapca. Celkovo som si vsimla, ze obdivuje chlapov ako napr v telke hercov, ale to pripisujem k tomu, ze ma vzor v chlapoch. Hra sa s chlapcenskymi hračkami a na policajtov zlodejov, v skole si rozumie s chalanmi. Myslite si, ze ta veta nieco znamená? Ako by som si všimla, ze ma sklony k homosexualite? Podotýkam, ze samozrejme, ze by som ho nezavrhla ale bolo by to ťažké myslim ze pre každú mamu ci otca. Dakujem

freepalestine
12. nov 2023

V tomto veku a podla takej situacie by som to neriesila vobec 🤷🏼‍♀️

matullienka
12. nov 2023

Podľa mňa v tomto veku tieto konštatovania neznamenajú nič.

autor
12. nov 2023

Dakujem vam za reakciu

anjelicek26
12. nov 2023

V tomto veku nema ani samotne dieta sajna o vlastnej sexualite... a automaticky sa identifikuje zo vzormi svojho vlastneho pohlavia, je to uplne v poriadku...

autor
12. nov 2023

@anjelicek26 Dakujem krasne ❤️

veronika1754
12. nov 2023

Môj mladší syn do cca 12 rokov dievčatá fakt nemusel, boli pre neho vždy fuuuj, na 13te narodeniny mal na oslave viac dievčat ako chlapcov a už nie sú fuuj 😁

angelous1991
12. nov 2023

A to ešte uvidíš v 13 aké fuj budú dievčatá 😂

autor
12. nov 2023

@angelous1991 bodaj by 😀

autor
12. nov 2023

@veronika1754 super 😀 nemala si nikdy blbe myšlienky? 😀

miadi
12. nov 2023

V tomto veku sa bezne niektore deti druhe pohlavie fuj su dievcata co sa kamosia len s dievcatami a chlapci len s chlapcami. Moja dcera ma aj kamosou ale film kde je hlavny hrdina chlapec by ju moc nebavil pre nu je HP nuda. Nebolo by pre mna tazke nech maju akokolvek orientaciu. Milujem ich a nemam predsudky. Zbytocne hladas problem kde nie je . 😉

autor
12. nov 2023

@miadi ja by som sa s tym vedela ľahšie vyrovnať a prijať to, ale skor sa bojim o muža a ich vztahu a dopadu na nas vzťah 😖 ja syna bezdpodmienečne milujem a nikdy neprestanem.

nika11103
12. nov 2023

Tiež keď sa tak zamyslim som v tom veku mala len babské vzory , špiónky rozprávka seriál to bolo moje 🤣

veronika1754
12. nov 2023

Nie, on bol vždy taký chlapčenský, že do lesa, sekera, šrubovaky, autá, skôr so starším mi napadlo kadečo lebo on zasa taký chlapčenský nebol, ale ani že dievčenský alebo niečo skôr introvert od mala. Tak teraz už sú obaja vo veku že dievčatá ich začínajú zaujímať takže všetko asi bude v poriadku. Úplne to vypusť z hlavy, myslím že lepšie ak sa hrá s autami ako by sa mal hrať s bábikami. Veď aj veľa dospelých chlapov ktorý sú hetero sú taký chlapsky že autá, lode, železnice, a tiež by nevedeli čo obliecť dievčaťu 😁

autor
12. nov 2023

@veronika1754 za to hranie som rada, je veľmi chlapčenský, len tie reči niekedy 😀 ze dievčatá su fuj a on nebude mat ženu, len mna a bude so mnou bývať. 😀 a na chlapov hovorí, ze su frajeri. Tak Dufam, ze to je len v rámci toho, ze ma vzor v chlapoch.

veronika1754
12. nov 2023

Určite áno, myslím že ak by tam bolo niečo tak by sa to prejavovalo inak možno práve naopak, pamätám kamaráta z detstva ktorý bol vždy medzi dievčatami od mala a teraz ako muž žije s mužom, alebo môj sused ktorý je tiež na chlapov bol od mala taký samotár vôbec nie chlapčenský typ, nikdy sa nehral vonku s chlapcami. A tí ktorý boli taký že do určitého veku dievčatá fuj tak potom boli dievčatá až moc mňam 😁 Neboj sa počkaj pár rokov, veď aj čo ak by bol akýkoľvek tak čo ako to ovplyvniš, zbytočne vystresuješ seba a ešte možno nejakým cieleným ovplyvňovaním vznikne viac škody ako úžitku.

annm81
12. nov 2023

Ja sa nestačím diviť... nebolo by na čase, aby ministerstvo zdravotníctva zasponzorovalo nejakú príručku o vývoji a výchove dieťaťa, ktorú by dostala každá matka v pôrodnici? Lebo miera neinformovanosti rodiča o základoch vývoja dieťaťa je tragická. Autorka, nie, tvoje dieťa si nevybralo postavu chlapca preto, že ho sexuálne vzrušujú muži. Vybralo si ju preto , že v tomto veku sa úplne štandardne deti delia do skupín podľa pohlavia a voči opačnemy pohlaviu sa vyhraňujú. Ty si nepamätáš, ako fuj boli pre väčšinu tvojich spolužiačiek a možno aj teba chlapci?

autor
12. nov 2023

@veronika1754 aj moj brat je homosexual a vedeli sme to uz od malička, teda tušili to vsetci. Obliekal si šaty a hral sa iba s dievčatkami, kreslil postavy v šatách a rôzne. Taky dievčenský typ a ked mal cca 15, tak s tym isiel von a normalne všetci vychádzame aj rodičia sa s tym zmierili a je šikovný. Uz ma 22 a je veľmi šikovný. Ale na vlastnom dieťati je to tazsie si to co i len prestaviť 😊

autor
12. nov 2023

@annm81 mas pravdu, ďakujem za nazor, ale ja neviem, posledné dni mi preplo a namyslam si.

ullala
12. nov 2023

To je vek, kedy su pre niektorych chalanov dievcata fuj 😀 chapala by som to v tomto kontexte.

vanilkovazmrzka
13. nov 2023

Vam uz dobre prepina z tej homosexuality

kacena4
13. nov 2023

ahoj vek okolo 4-7r z psychologickeho hladiska sa dieta oboznamuje so svojim telom a identifikuje sa chlapec ma pipika dievca cikulu ... nehladaj v tom nic zvlastne. apropo to ze sa ghlapec hra s "dievcenskymi" hrackami nic neznamená aj on bude otcom bude prebalovat, krmit ci kocikovat, netreba to rozdelovat

jesenzima
13. nov 2023

Môj syn sa hrá s kočíkom, dá si kabelku na rameno, sponky do vlasov 🤷 dcéra nemá ani jednu kamošku, iba chalanov kamošov, neznáša sukne a najradšej chodí strapatá ako vrabčiak. Mám si kvôli tomu robiť ťažkú hlavu? Absolútne. Sú to moje deti a som rada, že môžu byť a sú sami sebou 👍

kiki68
13. nov 2023

V tom veku je to normalne, nepracuju este hormony takym smerom a nemusi sa to synovi pacit, moze to byt pre neho nieco akoby cudzie. On take nema a nevie ako obliekat nejake dievca. Nas by skor obliekol bager ako nejake dievca. Proste mu to v jeho veku este nic nehovori. Takisto ked mna videl nahu, tak sa ma pytal preco nemam take ako on medzi nohami, ze ako som nejaky podivny to dizajn. Takze tie deti netreba predcasne sexualizovat. A tiez keby sa iba hra s barbie a oblieka ich neznamena, ze to bude mat vplyv na to, aky bude v dospelosti.

nataly420
13. nov 2023

Podľa mna si tu postavu vybral pretože sa v tom vidí veď aj on chce byt pekny chlapec aj v hre 🙂

klejkaez
13. nov 2023

No úprimne ešte za mojich čias detstva skoro všetci chalani v tom veku, fujkali na akúkoľvek babu 😂😂
Prsia kukli oo mm, ale fuj baba bože, tento chlapec chlap je borec, vidi sa v ňom vzor 😊 by chcel byť taký istý