5,5 ročný syn preferuje otca

18. apr 2021

Syn má 5,5r, v poslednom období sa mi vzdaluje. Je pravda, ze sa neviem s nim tak zahrať ako otec - videohry a rozhovory s postavickami z tych hier, ma ich ako hracky aj... Ja sa priznam, ze neviem az tak vies tieto dialogy s tymi hrackami, resp. strasne pri tom trpim. Tak syn beha stale len za otcom "hrať, hrať, hrať".. Ked je so mnou, tak mi povie že ma lubi, ja som ta, s ktorou sa obijme a uteka ked ma nejake boliestky. Ale ked sa hra s otcom a ja chcem aby isiel jest, napr. tak ma posle prec, ze som zla mama a nemam ho vyrusovat. Neviem ci je to len obdobie, alebo som fakt zla mama.

s_a
18. apr 2021

No neviem či je to tiež zrovna výhra že otec sa s ním vie zahrať len videohry 🙄 mali by ste sa dohodnúť aby to nejako obmedzili a vymysleli aj spoločné aktivity

autor
18. apr 2021

syn nechce moc chodit von, ked ho volam von, tak radsej chce byt doma

anjelicek26
18. apr 2021

Takato ziarlivost na pekny vztah otec+syn nie je dobra. Namiesto toho, aby si sa usmiala a bola stastna, ze maju pekny vztah, ono asi nesedia ako pises len pri videohrach, ale maju aj hracky a hraju situacne hry, dialogy spolu, je to pekne... Neziarli! Len svojmu srdiecku ublizujes. My mame styri deti otca zboznuju a som rada, ze na nom obcas visia viac ako na mne, ma to tak byt! Ked sa hra s otcom, tak ho vyrusujes, tym ti nehovori, ze ta nema rad. "zla mama" znamena v tej konstelacii, ze mu robis "zle", teda nesuhlasi s tym, co si povedala... trosku neber ten slovnik 5 rocneho dietata doslovne. O pol roka zacne skola, zacnete robievat spolu ulohy, citat, pisat, pocitat, casu spolu urcite travite aj tak dost...ten zvysny mu dopraj na tatina...

mareka49
18. apr 2021

Hľadaj atraktívne spoločne aktivity.
Aj doma sa da

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
judar
18. apr 2021

Obchody sa otvaraju mesta ozivaju takze radsej by si mala na par hodin sa vychystat a ist zmenit tento rezim trochu inak to by ti viac prospelo nez riesit prikladny vztah otec+syn a nozes byt rada ze nemas doma alkoholika bitkara nasilnika co deti vie len natrtkat a mat ich vztahovo v pazi

janinah
18. apr 2021

videohry? ako inak sa hrá s otcom? ak nijako,tak si vyrábate vážny problém....a aby som sa 5r. dieťaťa pýtala,či sa mu uráči ísť vonku? ....ide sa a hotovo...inak problém nevidím,sú otcovia,ktorí dieťaťu nevenujú ani 10 minút hoc aj na poondianých videohrách

karhu
18. apr 2021

tvoj muz uci dieta zavislosti na PC hrach....nech sa s nim hra s autickami, nech ho vezme von, nech sa spolu rozpravaju o hocicom mimo pocitaca...
to sa vazne pytas 5rocneho ci chce ist von? ufffff cudna doba🙈

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
18. apr 2021

Vau a nie je to super že ma s tatom dobry vzťah? Rodičia navzajom nemôžu na seba žiarliť, veď to je dieťa..

Ja mám tri deti a najstarší je najviac tatov - on môjho muža úplne žerie.. večer jeho volá k posteli keď ešte niečo.. dvaja sú zase viac namna ale s tatom si veľmi rozumejú.. viem že ma ľúbia všetky moje deti ale ja považujem.za úžasné že tatu berú rovnako blízko ako.mna - nie je podľa mňa nič lepšie ako keď obaja rodičia sú deťom blízko a s každým má dieťa tie svoje zaužívané hry a zvyky..

Keď sa nevies hrať s postavičkami, určite zase si dobrá na iné záležitosti.. ja sa s nimi napr.fiez nehravam spoločenské hry (iba občas) nemám to nejako rada.. táto zase často.. ale napr.ja s nimi vyrábam, to zas nerobí táto..

sense
18. apr 2021

Nevadilo by mi ze sa otec zahrá so synom predsa len o autíčka h a typických chlapsky h hrách ma viac poňatia,... Ale vadilo by mi ze sú to len videohry a to ze keď voláš jest tak si zla, tam by mal zakročiť aj otec a povedať ze sa hry vypínajú mama vola jest.... A nechce tráviť poldna vonku ôk, ale nie ze bude vnútri na hrách.... A to by mal aj tvoj muž pochopiť ze sa pohybujete na tenkom ľade a veflmi rýchlo sa môže stať dieťa závislým na hrách ak už nie je... Aj moja hra hry aj TV pozerá ale... Je tam ale nie na úkor iných veci a pohybu na čerstvom vzduchu... Multimedia sú dobrým sluhom ale veľmi zlým pánom...

A k volaniu von.... Nevolala som ju, jednoducho som oznámila ešte 5 minút alebo 10 podľa toho čo robila alebo ja som robila a šli sme....

vollino5
18. apr 2021

je to podla mna priridzené, že syn sa viac "priklána" k otcovi, tak ako dcery zase k matkám .... ale je pravda, že tie videohry by sa mali obmedziť hlavne ked je potom taký drzí a mal by mu "dohovoriť" aj ptec hlavne

bmuller
18. apr 2021

Myslim, ze v tomto by mal manzel dohovorit synovi, ze ziadne "zla mama", lebo mama mu chce dobre a zivot nespociva len v pocitacovej hre. Okrem ineho, niekde bude chyba, ak 5-rocne dieta preferuje sedenie pri pocitaci pred pohybom po vonku. Otecko nech sa vezme tiez a popri spolocnej prechadzke mozete hrat nahanacky, skryvacky a pod.

mamanadruhuu
18. apr 2021

Tak to ze sa učí taky maličký už na videohry to teda nie je pekny prístup :/ k spravnej výchove.. Skôr viac aktivít vonku a spoločne aj s ocinom.. V prvom rade sa treba porozprávať s mužom 🙂

3petka
18. apr 2021

Je to len obdobie... ja si napr užívam keď sa syn s mužom hrajú je to super... tiež je taký že ak sa s niekym hra tak ho chce mat len pre seba a ukončiť take hranie je zložitejšie...

luccija
18. apr 2021

Nemôžeš si tak pripúšťat to, co Ti povie 5 r dieťa, ak zistí, že Ťa rani to, že Ti povie, že si zlá mama bude ti hovoriť často.Deti veľmi vycitia kedy môžu byť na koni.Kazde dieťa istý čas preferuje mamu a iný otca.Vobec si z toho nič nerob a aj viedeohry v rozumnom čase nie je nič hrozne😊moja dcéra hrávala nejakú hru s mužom na rybárov na postreh to bolo výborné a aj chcela s ním chodiť na rybacky

zuvelyn
18. apr 2021

Ja si pamätám, ze ked som bola decko, ja neviem nejaky vek od 6-10 rokov asi, som preferovala na vonkajšie aktivity otca. To bolo same taktik pod hádzať loptu, pod hrat bedminton, podme na preliezky,na bicykel. Fakt ked tak nad tym rozmýšľam, nikdy som nevolala mamu sa so mnou hrať vonku.
Tiez nevidím problém v tom vzťahu otec syn, skor by som stopla videohry.
A teda neviem, ale 5 ročného sa nepýta co chce ísť von, ale sa oblečie, chytí za ruku a ide, ci nie? 🤔

kisskiss
18. apr 2021

@janinah
@karhu
Ak som správne pochopila, hrajú sa aj s hračkami, ktoré majú podobu tých postavičiek z videohier, ale autorka sa s nimi nevie zahrať tak ako otec a preto sa syn radšej hrá s otcom aj s hračkami, teda nielen tie videohry.

maciatkolulu
18. apr 2021

Ja neverím, syn nepočúva, že ho voláš jest na obed a si zla mama a teba hnevá, že preferuje otca, syn nechce ísť, tak sa mu zapni videohry, ty trpis, keď sa s nim hráš a pritom ti vadí, že sa s ním hra otec. Bud som mimo ja, alebo ty.... Za mňa môže ísť otec s deckom von, zobrat loptu, bicy, odrazadlo a vôbec by ma netrápilo, že syn preferuje pritom otca. Naopak, tešila by som sa. To, že cumia na priblble hry doma, to by ma netesilo

anna524
28. dec 2021

ja pre deti nemam ziadne obnedzenia a haju aj hri 18 plus a nevadi mi to sami vedia co ich bavi