Silná a mokvajúca zaparenina u 6 mesačného chlapca

dadka26
9. mar 2013

ahojte, prosim o rady-maly ma 6 mesiacov, pred dvomi tyzdnami mal silnu zapareninu, okolo anaalneho otvoru cervene az do bordova, stalo sa mu to v priebehu noci. nechapem, lebo ho casto prebalujeme, umyvame len cistou vodou, preventivne sudokrem alebo bepanthen alebo weleda nechtikovu masticku, ziadne umele utierky na ritku. zial, preslo mu to az do krvi, tak nam doktorka dala imazol krem. ten zabral, pomaly to ustupilo, teraz sa to po dvoch tyzdnoch vratilo a opat mu to mokva:(( plienky pouzivame stale tie iste (pampers), striedame kremiky...neviem, co s tym robit...som z toho zufala, neviete poradit nejaku rychlu pomoc, ako na to a co davat? aby som nieco este viac nezhorsila, ci skusat stale ten imazol (zda sa mi, ze uz nezabera:( alebo co.....do pondelka este dlho a nechcem, aby sa mu too uplne zhorsilo:(dakujem za rady!

pleja
13. mar 2013

No, man este napadlo - nam sa skareda zaparenina na nozickach urobila z toho, ze som pila istu nahradu kavy. nic nezaberalo, az ked som ju prestala pit zaparenina zmizla...takze pricina moze byt aj takato banalna.

monyccka
19. mar 2013

@dadka26 u nas sa dostala ritka do pohody casom (mozno po troch mesiacoch uz nebolo ani pamiatky po zaparenine)..ale pocas tejto doby som umyvala stale v repikovom cajiku s vatickou, kupala som bez mydla, len v cistej prevarenej vode, vetrala som vzdy, ked sa dalo (dupku) a pouzivala som dost hrubu vrstvu sudokremu. Postupne som riedila repik az sme dosli k cistej vodicke (najskor pol cajovky na 2dcl, potom 1/4cajovej na 2 dcl atd..), samozrejme prevarenej. A nedavame dodnes ziadne dzusy, ani koncentrovane stavy. Aj s cukrom (sladkosti, vela ovocia, sladene vody, sladke jedla atd) musime velmi opatrne, inak ju dupka hned zlosti a to je uz trojrocna kocka daaaavno bez plienok. Mimochodom doteraz som dvakrat skusila utriet jej ritku vlhcenymi utierkami a ani raz to nedopadlo dobre, uz to neskusam. Ani v bojovych podmienkach. Radsej celkom vyzliect a umyt ako pouzit to balene svinstvo. 😠 Drzim prsty, nech sa vam to dari drzat pod kontrolou 🙂

maribell
2. sep 2013

tak bohuzial niekomu urcity krem zaberie a niekomu zase nie.. kazdy drobec je iny ja ked dam napriklad Alexovi tie preparfumovane pampersky tak ma okamzite zapareninu... ale jak pouzivame plienky uplne obycajne bez farbiv a parfumov tak je v poriadku ..s takou zapareninou sme problem mali a vyriesilo to vetranie..jednoducho vyzliect a nechat ritku luftovat 🙂 ..na noc som umyla v repiku a dala bepanten ..a rano zase vetrat az do vecera :D

milota164
28. máj 2014

presne tak vetrat vetrat vetrat a preventivne mastit , ja som pouzivala len Bepanthen a pomahal nam . Imazol je dost silny, kamaratkina mala mala prave z necho zapareniny.

panpers
12. feb 2015

ja som počula že zaparenina sa môže spôsobovať aj rast zúbkov a zmena stravy

pe
21. nov 2015

presne, u mojich deti platilo, ze vzdy ked sli zubky, tak mali taky agresivnejsi moc aj stolicu - vacsinou aj hnacku a z toho potom mali aj zapareniny, cize uzili sme si s nimi, nam sa proti nim osvedcil Bepanthen kremik, lebo ich nestipal, krasne im to ukludnil a rychlo sa im to vyliecilo, Bepanthen je vyborny ako prevencia, lebo tie citlive miesta chrani a vyzivuje, pre deticky do 1 roka je specialne urceny Bepanthen Extra - este viac chrani ich jemnucku pokozku

milota164
19. apr 2016

nova masticka od Bepanthenu je dobra hlavne pre najmensie deticky ktore este nemaju dozretu pokozku. A tato masticka ma specialne zlozenie ktora ju chrani

martinka13
19. apr 2016

Našej sa toto robilo z jabĺk. Je to zvláštne ale do určitej doby jej proste vadili a neviem ci mala agresívnejší moč alebo čo, ale ako sme prestali dávať jabĺčka prestalo to.

danielita18
19. apr 2016

@dadka26 imazol krem sa používa maximalne 5 pri takom malom a potom môžeš používat imazol krém pasta až kým sa to nevylieci

maykaaa1122
8. dec 2016

masticka od Bepanthenu je dobra hlavne pre najmensie deticky ktore este nemaju dozretu pokozku.

lilu7
18. jan 2017

urcite je problem zaparenin neprijemny nielen pre babatko, ale aj pre jeho maminku, ktora to s nim preziva a trapi sa:(dolezite je pravidelne prebalovanie - aby babatko neostavalo v plienocke dlho premocene, alebo prekakane, umyvat zadocek pod tecucou vodou a natierat zadocek kvalitnym hydratacnym kremom - za mna urcite bepanthen care, pripadne extra - obe obsahuju kvalitne hydratujuce zlozky prave pre nasich najmensich.

hors
18. jan 2017

@dadka26 ahoj no pouzivas pampersky ? Vies uz nejeden krat som citala ze 5-6 mesiacou ppuzivas tie iste plienky a naraz kupis balenie a toe plienky neak nezasdnu mozno su niecim napustene bavyme sa o jednej a tej istej znacke.Minule tu jedna maminka ties pisala,ze pouziva od narodenia babylove Dm a ked mal maly 9 mes kupil tie iste plienky a mak uplne celu ritku a pipika cerveneho az musela nakozne ist.Skus vymenit plienky mozno toto balenie nieco obsahuje.Ono by to potrebovdle vetrat stalr aby to bolo na vzduchu .Vela kremov ties nepomoze len sa bude dusit pokozka .Davaj len to od lekarku a ked pobede spinka daj podneho len plienku a prikri dekou aby to malo aspom trochu vzduchu toto bude na dlksie aby to bolo upne bez zacervenania.Skus tuknut na Zdravotnici na MK urcite ti tes poradia neak.🙂skore uzdravenie zelam

natalkahe
30. mar 2018

Prosim poradte mi, co mam robit ked ma maly taku zapareninu v zahybceku na krku? To sa ani neda vyvetrat, doteraz sme liecili pytiolom, sudokremom, harmancekom a mierne sa to zlepsovalo no dnes uz to ma dokonca krvave 😢

mata128
30. mar 2018

@natalkahe nas starsi toto mal,nam pomoho jedine imazol krempasta....nic ine mu nezaberalo

natalkahe
30. mar 2018

@mata128 dakujem idem hladat otvorenu lekaren 😢 davali ste aj ked to mal ,otvorene, ?

luckarisko74
30. mar 2018

Urcite pytiol

natalkahe
1. apr 2018

Dakujem za radu, imazol zabral a hned po druhej aplikacii je to omnoho krajsie! 🙂

susybaby
1. apr 2018

My ked sme mali zapareninu tak nam doktorka predpisala fialovu vodicku a imazol. Po fialovej vodicke sa z mokvajucich urobili chrasticky a to sa doliecovalo imazolom.

halci
1. apr 2018

A nemoze to byt kvasinkova infekcia? mozno by stalo za to ist to ukazat na kozne..

kimi203
1. apr 2018

@dadka26 prikrmujes uz? Lebo takto sa prejavuju aj alergie na potraviny, ze pri ritke....tak ak davas uz aj nieco papat, skus odsledovat....

diana20
1. apr 2018

Neviem aký bepanthen si skúšala ale ja som mala ten istý problém s mojim synom a bepanthen pommade nám nezabral.. Bepanthen extra všetko vyliečil rýchlo, používame ho doteraz aj pri mladšom.. Skus ten.. Pre mňa naj krém.. Potom keď doktorka videla zapareniny dala na to fialovú vodičku, to vždy rýchlo zabralo, neviem ako sa to volá ale asi sa to dá, že to predpisu tak chod normálne k doktorovi a si to vypýtaj aj..