Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Slzavé očko. Máte nejaké skúsenosti?

yvka
24. apr 2008
Ahojte,

mojej malinkej slzí jedno očko, nemá ho zapálené ale čas od času jej slzí. Skúšam jej kvapkať opthalmo-septonex. Máte nejaké skúsenosti?
martina46
24. apr 2008
vyplachy materskym mlieckom!!! casto.
yvka
autor
24. apr 2008
Materským mliečkom? To som ešte nepočula 🙂 A tvojej maličkej to pomohlo?
dadulka19
24. apr 2008
yvka,áno,aj materským mliečkom 😉 ..je to taký všeliek 😉
martina46
24. apr 2008
ano, robila som priam vyplachy kazde 2 hodiny a za 4 dni bol pokoj. a to uz som mala od lekarky papier do nemocnice. a este kvapky ocu flash a masirovat kutik ocka.
ivka31
24. apr 2008
hej davaj materske mliecko ja som tiez davala je liecive
dididi30
24. apr 2008
ahojte, tak moja dcera ma sice uz 4 roky ale zajtra ide na operaciu ocka, kvoli slzavosti..ma tam neco upchate tak musia to precistit, joj mam strach 😞 ..ale hadam to dopadne dobre... x-)
skolastika
24. apr 2008
Ahojte, my sme mali ten isty problem, najprv nam detska dale ophtalmo-septonex a medzi tym som tiez davala sem-tam materske mliecko, ale nepomahalo. U ocnej nam potom dala ocu flash a nejake atb kvapky. Na cas sa to upravilo, ale po 10 dnoch po vysadeni znovu zacalo slzit. tak nam spravila ocna preplach slzneho kanala (bol upchaty) a od vtedy je vsetko ok. Povedala nam, ze sme mali vymenit skor ten ophtalmo-septonex, ked nezaberal. 😉
tanja61
25. apr 2008
a to materske mliecko ako strieknete do ocka ale na tampon a ocko vytriete?
luciia
25. apr 2008
priamo z psníka napr. pri kojení 😉
elize
25. apr 2008
ano z prsnika, ale nezlakni sa ked sa mu v kutiku ocka neskor vytvori akoby biely hnis. Nasmu drobcovi sa to vytvorilo aj dve hodinky po vyplachnuti materskym mliekom 🙂 uz som aj zabudla, ze som vyplachovala 😃
jesssie
26. apr 2008
Našej Nikolke tiež slzí pravé očko od narodenia. Očná nás už odporučila do nemocnice na výplach lebo vraj do troch mesiacov sa bábo neuspí a dá sa ešte pevne podržať a vraj aby som sa nebála, že ona bude síce tých 10 minút strašne plakať, ale to iba preto lebo ju budú držať. Rozhodla som sa zatiaľ nestresovať bábätko a vrhla som sa na časté masírovanie očka plus preplachovanie mojim mliečkom a raz za dva dni dezinfekcia jednou kvapkou ophthalmo-septonexom. Tak uvidím či to zaberie. Ak to nepomôže počkám kým bude váčšia a tú sondáž slzného kanálika urobia v narkóze. 😞
mory
26. apr 2008
yvka moja mala slzave ocko od porodu tiez nebola zapalene len jej vkuse slzilo a to jej rozozieralo pod ockom povedali nam ze je to upchaty kanalik a ze to treba iba cistit harmancekovy cajom a ono sa to ma do roka upravit ak nie tak to potom treba chirurgicky otvorit ale mojej malej to preslo po 5 mesiacoch a zmyzlo to zo dna na den 😉 a este pomaha masyrovat ten kanalik kruzenim prsta tak skus dufam ze vam to rychlo prejde 🙂
yvka
autor
26. apr 2008
No musím si zaklopkať, ale za posledný týždeň má to očko v poriadku. Dúfam že sa nám to už nevráti. 😕 Ale díky za rady. Ste zlaté kočky.
martina46
26. apr 2008
mory, presne to som chcela napisat, ze u nas to robia ako na beziacom pase a v zahranici - teda neviem ci vsade - sa caka, vo vacsine pripadov to prejde do roka. Neviem, precoo u nas trapia tak male babatka 😞
tomastata
11. apr 2013
my sme boli s malo na preplachnuti očneho kanaliku .Mala asi pol roka.Je to rychly ambulantny zakrok. Ale tak aj tak sa jej vracia ked je prechladnuta a ma soplik,tak je na to nachylna trochu jej slzi,občas maly vytok hnisu a to už ma 3.5 roka.Pouzivame na to opthalmo framykoinovu mastičku,je to take antibiotikum na hnisave očka. Optalmo septonex je len ked očko nehnisa a je začervenane.
yukaya
2. okt 2014
@mory
@martina46
@dadulka19
@ivka31
prosim vas napiste mi ako masirovat to slzave ocko a kolko mlieka nakvapkat a ako casto... malemu uz druhy den slzí ocko a robi sa mu taka zlta karpinka v kutiku, akoby mu to z ocka vytekalo, ked to nie je zashnute tak to ma aj na mihalniciach aj z druhej strany mu to so slzami ide von...
martina46
3. okt 2014
@yukaya
https://www.youtube.com/watch?v=hxQj1OD1H5k
asi na 1:50 pozri 🙂 potom este 3:38 ale nam dr kazala stierat zvrchu dole, nie akoby roztierat, tak neviem.
mlieko som striekala niekolkokrat denne, davku neodhadnes, proste vstrekni a záplavu jemne utri 😃 😉

este tu, co som nasla dalsie videa, ale nepozerala:
https://www.youtube.com/results?search_query=Ma...

cistit od hnisu je fajna kamilkovym alebo repikovym cajom.
yukaya
4. okt 2014
@martina46 dakujem... skusila som materske mliecko a masirovanie a zabralo, ocko je uz pekne.. som rada, ze nemusime ist k lekarke x-)
livi9
19. jan 2016
Ahojte mojej 5mesacnej cerke neberie pit mliecko a hnackuje.mi mam ist lekarke? Poradte mi

Tu začni písať odpoveď...

Odošli