Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Soplíky u skoro štvorročnej dcérky

1veverica
8. okt 2020

Viem, že týchto tém je tu už veľa. No ja som už fakt zúfalá. Dcérka bude mať 4r. a teraz už týždeň má husté soplíky biele+bledunko zelené. Dostali sme na to pamycon+fenistil kvapky, no nič nepomohlo, akože fajn už menej v noci chrapká, ale soplíky má stále. Minulého roku mala zväčšenú mandličku ale doktor vravel že to nie je na výber, že iba preliečovať. A teraz pre ten COVID, ju lekárka nikam nepošle, a aj ona ordinuje iba po telefóne. Už som jej aj volala liečbu nezmení, že ona sa čisti a všetko je ok, kedže nemá nič iné ani nekašle, ani nekýcha. No žiaľ do škôlky mi ju so soplíkom nezoberú. Pomôže, dajte nejakú radu, ako sa zbaviť soplíka, som už fakt na prášky. Ten covid nám strašne pomohol☹(((

lenka2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1veverica
autor
8. okt 2020

@lenka2710 ja som jej kupila tu kalobu, to by malo byt na podobnej baze. dakujem

lenka2710
8. okt 2020

@1veverica alebo teraz som 4-mesacnemu robila preplach nosteka Libenarom, pekne mu to noštek precistilo aj od hlienov

1veverica
autor
8. okt 2020

@lenka2710 ja jej davam mar sol, ale to jej vobec nepomaha, podla mna sa to za ten tyzden vobec nezlepsilo

lenka2710
8. okt 2020

@1veverica ja neviem, keby ti držala skúsila by som jej noštek normálne preplachnut, aspoň na noc! Do jednej dierky vypucis tu ampulku a z druhej to vytecie

zabina27
8. okt 2020

mozno to aj moc silis, ze davas vsetko mozne a vela. neviem teda, ci konvickujete, ci len striekate morsku vodu, ale ja by som skusila prave polavit. raz za den vyplachnut, pripadne max 2x konvickou, a len fukat a vitaminy. mozno na vymenu s konvickou ten inhalator, ale ved ine nerobite, len cistite nos, stale ho drazdite... vela vela pit, cibulu, mozno nejaky difuzer na prevoannie izby, ale nos by som tolko necistila

1veverica
autor
8. okt 2020

@zabina27 aj mne sa to zdalo byt vela, to mi odporucila dr. Ja nekonvickujem, iba striekam morsku sol, a fukam, fukam, fukam

1veverica
autor
8. okt 2020

@lenka2710 to som este neskusala, ona ma take velmi huste tie hlieny, nie vodnate

zabina27
8. okt 2020

@1veverica skus ten inhalator namiesto morskej vody, my sme davali vincentku pripadne aj morsku vodu do inhalatora (zarobila som prevarenu s morskou solou), ej to urcite ucinnejsie ako len sprej do nosa

3petka
8. okt 2020

@1veverica Moj syn bol tiež jednu dobu taký zasoplený a pamicon vôbec nepomáhal ani preplachy nič. Nakoniec mi dala doktorka nejaké hnedé kvapky na báze striebra a to riadne pomohlo...

1veverica
autor
8. okt 2020

@3petka fuu a nevies co? my sme brali pamycon teraz tyzden, a vobec nevidim ziadne zlepsenie, mozno o trosku menej chrapka v noci ako predtym, ale to je vsetko co sa tyka soplikov nic, to iste

1veverica
autor
8. okt 2020

@zabina27 presne dnes som na to myslela ze uz jej nebudem striekat, ci aj to jej to stale nespusta, skusim dnes viac minut naparovat, ci sa to nezlepsi, bo uz fakt som na prasky pre sopliky

3petka
8. okt 2020

@1veverica Veru si už nespomeniem začínalo to na t. Ale ak sa jej opytaš tak určite ti niečo poradí iné

1veverica
autor
8. okt 2020

@3petka vieš co volala som lekarke, a povedala ze liecbu nezmeni, ze je ok, ze nie je chora iba sople, ja to viem, manzel to vie, mala to vie, len ucitelky v skolke sa tvaria ze to nevedia, a zial, len keby som ju mala kam dat, tak aj mesiac nech nechodi, zial nemam a ona aj chce ist do skolky, ine deti placu ze nechcu a ta moja zas naopak, ze mamka uz chcem ist, a ja jej neviem pomoct, bo sa snazim, a zial zatial nic nezabralo☹

kubkovamama
8. okt 2020

@1veverica konvičku si skúšala?Super vec.Môjmu pomohla,mával aj zápaly uší.A s dcérou často na prechádzky,nie po ihrisku a behať,ale nech je na čerstvom vzduchu.Ked je s tebou celý deň v práci nemá ako nabrať trošku "sily" a otuzilosti.My sme sa presťahovali na dom a deti sú vonku aj keď sa nejašia,odvtedy mám pokoj so soplami,keď tak pár dní a je pokoj.

1veverica
autor
8. okt 2020

@kubkovamama no my byvame na dedine, cize je vonku az az dost, a aj tu v praci je vonku, ja mam otvorene dvere a mrznem🙂)))) a ona je tu aby som ju videla, cize vzduch ona ma. Konvicku som este neskusala, musim zistit ako sa to robi, a ci to vobec ona zmakne, ci?

3petka
8. okt 2020

@1veverica A keď ti dá doktorka doklad o bezinfekčnosti tak ti ju musia do školky zobrať. Soplík nie je predsa choroba...

1veverica
autor
8. okt 2020

@3petka ja som jej volala a ze teraz vraj nic nedavaju, bo neprijimaju pacientov, iba papier na pn, na osalenie toto