Soplíky u skoro štvorročnej dcérky

1veverica
8. okt 2020

Viem, že týchto tém je tu už veľa. No ja som už fakt zúfalá. Dcérka bude mať 4r. a teraz už týždeň má husté soplíky biele+bledunko zelené. Dostali sme na to pamycon+fenistil kvapky, no nič nepomohlo, akože fajn už menej v noci chrapká, ale soplíky má stále. Minulého roku mala zväčšenú mandličku ale doktor vravel že to nie je na výber, že iba preliečovať. A teraz pre ten COVID, ju lekárka nikam nepošle, a aj ona ordinuje iba po telefóne. Už som jej aj volala liečbu nezmení, že ona sa čisti a všetko je ok, kedže nemá nič iné ani nekašle, ani nekýcha. No žiaľ do škôlky mi ju so soplíkom nezoberú. Pomôže, dajte nejakú radu, ako sa zbaviť soplíka, som už fakt na prášky. Ten covid nám strašne pomohol☹(((

zuzka251
8. okt 2020

morska voda a vyplachovat, vycistit ten nos poriadne

1veverica
autor
8. okt 2020

@zuzka251 to jej robim každy den 3krat, ale nič, stale to iste dookola

pribinak
8. okt 2020

@1veverica nechcem sa tá dotknúť, ale tvojej dcére dokopy nič nie je. Má detsky sopel nič viac
Sú tu mamky, ich deti veru každú chvíľu ATB a nie lokálne ako vy, majú angíny, zápaly priedušiek či pľúc.
Toto čo ty popisuješ sú obyčajne škôlkarské sople, z toho musí len vyrásť nič viac

veronikadamianko
8. okt 2020

@1veverica moj mal raz tak mesiac vsetko ok len tie sopliky stale zapchaty nostek aj an orl vsetko v poriadku ,naparovali sme ,inhalovali dr.nam kazala vybuchovat neviem co pomohlo ... a ani neviem kde sa to potom stratilo same od seba sopliky zazracne zmyzli..a tiez od dr.dostal pamycon orl dal potom nieco ine

1veverica
autor
8. okt 2020

@pribinak však ja viem že jej nič nie je, aj dr. mi to potvrdila, ja len potrebujem pomoc ako sa ich zbaviť. Žial nemame babku, nemam kde ju dať a pre ten covid mi ju nechcu zobrat do skolky, a ja sa nemozem dat vypisat, lebo sme mala firma. Chcela so len pomoc ako sa ich zbavit. Vies minuly rok som doniesla papier od lekarky, a bolo to vyriesene, ze je ok, iba tie sople, ale tento rok pre ten covid, mi ucitelka povedala ze kym bude mat sople tak ju nezoberu. Mala chodi so mnou do roboty, bo fakt nema s kym ostat doma, a nemozem celu zimu ju tu brat.

1veverica
autor
8. okt 2020

@veronikadamianko a naparovali ste cisto iba sol? ci si nieco kupila v lekarni? ja som vcera kupila inhalator, tak skusame, ale zatial iba vincentku, viem ze za den to nezmizne

marlent
8. okt 2020

@1veverica mas inhalator?

marlent
8. okt 2020

@1veverica mas akurat som sa dostala k poslednej sprave pred tym slm ju nevidela..
Vincentku daj aj 3x denne...
A kup yabro v lekarni je tl drahe ako svina..ale pomaha u nas sa da kupit aj na kusy...
Teda pozri najskor aky ma vykon tvoj inhalator..je hustejsie ako vincentka preto nie kazdy inhalator ho dokaze spracovat

marlent
8. okt 2020

@1veverica a este aj cibulu k postielke nakrajanu

1veverica
autor
8. okt 2020

@marlent vcera som ho uz kupila, bo nad hrncom, vies moc nechcela, tak zatial som ju 2krat naparovala vincentkou, ale zmenu nevidiet, asi to este skoro by som chcela, len tie sople uz ma druhy tyzden, prvy mala take ze iba sem tam, no teraz sa to podla mna zhorsilo, denne cca 6krat vyfukne, ale fakt huste, musim to nejako zredukovat, bo ju nezoberu do skolky, teraz to je velmi prisne

1veverica
autor
8. okt 2020

@marlent to vyskusam vecer

1veverica
autor
8. okt 2020

@marlent a nevies aky musi mat ten vykon aby to zmakol? idem mrknut na nete, toto vobec nepoznam

veronikadamianko
8. okt 2020

@1veverica ano kazala nam dr.sol.. aj ja som davala iba vincentku

pribinak
8. okt 2020

@1veverica Hm to je blbe, že aj pre biele dople robia takéto problemy. Nič iné ako baby ti písali ti poradiť neviem. Len morskú vodu a čistiť nos

1veverica
autor
8. okt 2020

@veronikadamianko dakujem, a este za aku dobu si videla nejake zlepsenie? kolko krat denne a kolko minut ste inhalovali? dakujem

ckatka
8. okt 2020

To je divne..s priesvitným soplom naša škôlka berie. Učiteľka povedala ze keby všetky deti so soplom mali poslať domov tak pol roka nemajú koho učiť.
Inak nám.na sople veľmi dobre zaberá olej Air/Breathe do difuzera vedľa postele. A natierať s olejom.aj na hrudník a chrbát a krk.

marlent
8. okt 2020

@1veverica aky mas inhalator?
Ono ta vincentka pomaha tym ze zrieduje hlien...
Mala by tp lahsie zo seba dostat...
Este ma napada cibula s medom cibulovy sirup spravit..
Napisem ti moju skusenost.
Ja mam 3 rocneho a sople mava velmi casto naozaj velmi casto.
Inhaluje 3x vincentku 1x yabro..
K tomu sinupret na zriedenie soplov k tomu cibulovo medovy sirup (ten mu zabera viac ako akekolvek lieky)
A cibula k posteli...
K tomu preplachujem nos
Fenistil davam len ked su sople riedke dr mi povedala ze ak su huste tak nech fenistil nedavam...
Na lyzucku pol cesnaku kazdy druhy den choriby zaliate medom...

Drzim palce

marlent
8. okt 2020

@ckatka u nas neberu...
Moj maly pred vcerom kychal okremntoho nic a dali mu chodakovi rusko a ze domov

1veverica
autor
8. okt 2020

@pribinak vsak toto, vsetko pre ten covid, kazdy sa boji, ja aj verim a chapem, ale tak robit take halo pre sopliky, to uz je fakt brutal. Preto to aspon nejako zredukovat chcem, mozno potom uz prizmuria oko. Dakujem

1veverica
autor
8. okt 2020

@marlent tak moja nekycha len ten soplik, ale tiez mi povedali ze nemoze chodit do skolky, kym bude mat sople, ide ma porazit, kedze ju nemam kde nechat, a mala chodi so mnou do prace. Teraz to fakt trosku prehanaju, aj u nas to je velmi prisne☹(((

merrymajer
8. okt 2020

@1veverica ahoj my sme mali sople nonstop keď nastúpila do škôlky od 3rokov tak týždeň škôlka a tri týždne doma(samozrejme že mala byť s kým doma) ... A stále dookola ... Teraz má 5 a už je to lepšie ... Od marca som jej dávala vitamín C,hlivu ustricovu a čistíme stále nos a zatiaľ v pohode ... inhalator pouzivame tiež aj výplach nosa čo je k tomu (teda my sme mali) naparujeme cez masku len pri suchom kašli aby jej povolil ... Inak pri nádche len ten výplach ... Možno by to chcelo posilniť imunitu a vydržať .. pevné nervy 😉

merrymajer
8. okt 2020

@1veverica a ešte ma napadlo že cibuľové ponožky sú super na nádchu skús pogooglit 🙂

1veverica
autor
8. okt 2020

@marlent dakujem, dobre rady, vyskusam tu cibudu s medom, to znie dobre. Mne sa tiez zdalo ze ten fenistil je zbytocny, bo ona fakt nie je chora. Kupila som ESPERANZA ECN 003 KITTY

1veverica
autor
8. okt 2020

@ckatka ma biely soplik, mierne zeleny, ale lekarka hovori ze sa cisti. toto mrknem bo to nepoznam

veronikadamianko
8. okt 2020

@1veverica inhalovali sme iba tusim 2-3 minuty a iba par krat som to skusila ..neinhalovali sme pravidelne ale dr.vravela ze je to fajn ..

1veverica
autor
8. okt 2020

@merrymajer fu tak toto som ani nepocula, idem mrknut

1veverica
autor
8. okt 2020

@merrymajer davam jej aj ja C, D a inunoglukan, a samozrejme sa snazim kazdy den nejake ovocie

marlent
8. okt 2020

@1veverica toto je vukon ktory pitrebujem k yabru ..
Kukni popis tbojho inhalatora ze kolko ml minutu ma vykon

1veverica
autor
8. okt 2020

@marlent tak tolko ma, vyskusam ci to zmakne

lenka2710
8. okt 2020

@1veverica ja ešte zvyknem dávať pri soplikoch sinupret