Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Sú to ovčie kiahne?

zuziq
4. mar 2012

V zivote som ich nevidela na zivo a nemaju u maleho priebeh aky sa popisuje. Nema ani nemal horucku, je culy a vysypal sa najprv na brusku a chrbatiku... 😒

zazalienka
4. mar 2012

skús si porovnať na nete obrázky schonlein henochovej purpury.. len tak pre info.. či sa to nepodobá..

ivuska6
4. mar 2012

toto nevizera na kiahne

koniarova
4. mar 2012

Zájdi na pohotovosť. Má to teda riadne. 😲 😲 😲 Diagnostika z koníka, ach jaj. 😒 😒 😒 😒 😒 A zmeň si to na diskusiu. Tieto otázky sú o ničom.

marianca
4. mar 2012

no ono to môžu byť kiahne, u každého to má iný priebeh. Niekto má veľa pupákov, iný len jeden dva...Niekto má vysoké teploty a niekto absolútne nič. Môj syn keď mal kiahne, keby nebol vysypaný ani by sme nevedeli. Bol v pohode, hral sa, bez teploty, papal normálne.....Takže naozaj ťažko takto. Ale veď behni na pohotovosť a budeš mať istotu, určite lepšia jedna diagnóza od lekára, ktorý ho uvidí, ako 1000 diagnóz takto naslepo.

janka_pn
4. mar 2012

k lekarovi....

zujanka
4. mar 2012

kiahne vyzerajú akoby tam boli aj malé pľuzgieriky, na foto to nie je dobre vidieť ale ja by som nečakala určite bež na pohotovosť

nikush
4. mar 2012

co tak zajst za lekarom?

strihalka
4. mar 2012

me to etda spise prijde jako alergicka rekace....nemate nejake nove tricko?ktere na sobe jeste nemel? muze mu vadit slozeni toho materialu....i tim ze laergie vetsinou zacinam na brichu..

selo
4. mar 2012

hneď k lekárovi a bez váhania 😨

monickapd
4. mar 2012

a naco by chodila na pohotovost? nerozumiem............ dat nieco proti svrbeniu, ja by som ponatierala tekutym pudrom a v pondelok k lekarke..klud hlavne.. 😀

vejinka
4. mar 2012

pan doktor vas uz caka...podla mna to vyzera ako alergicka reakcia na nieco co zjedol...ale tak vela hmmm..chod chod a potom napis co to bolo nech sme aj my mudrejsie 😉

zuzkap2
4. mar 2012

nevyzera to ako kiahne, skor ako alergicka reakcia na lieky, potraviny ...

katren
4. mar 2012

no ja som to ukazala mamine a hned ze jasne, to su kiahne, aj vy ste take boli.......
ale ak nie, daj vediet, co to je, budeme mudrejsie 😉

carmella
4. mar 2012

je zbytocne diskutovat ale treba ihned zbehnut na pohotovost , netreba riskovat moze sa stat ze to do rana zmizne ale radsej neriskujte
osobne si myslim ze sa jedna o alergicku reakciu ale to uz na 100 % 🙂 potvrdi pediater

Drzim palce a daj Nam vediet ako ste dopadli

luy
6. mar 2012

ja som strachoput v takých veciach,utekala by som na pohotovosť......aj mne to vyzerá ako kiahne ,ale kto ho vie..radšej chod

simona112
7. mar 2012

ja by som tiež volila radšej návštevu u lekára ako sa pýtať tu. Ja vždy keď sa mi malý vyhádžu letím na pohotovosť, aby som vedela, nikedy je to alergia na niečo, naposledy na PNC a niekedy je to tá 6 nemoc čo majú deti po zvýšenej teplote. Ale radšej sa preveziem aj keby to mala byť úplná hlúposť. 🙂

rybka08
7. mar 2012

@zuziq ako ste dopadli?

zuziq
autor
9. mar 2012

dakujem za vsetky reakcie, problem bol vyrieseny este pred prvou reakciou. Niekore mamicky kym zacnete nad niekym ochkat a vzdychat, tak si skuste overit detaily. Ja nie som typ ktory s kazdym soplom uteka na pohotovost, kiahne som nikdy nevidela a keby to kiahne boli, tak idem az k nasej lekarka. Az ked nam maly zaspal, nastudovala som si to na internete a kedze som podla toho prisla na to, ze to asi kiahne nie su, chcela som, kym maly spal poradit. Mimochodom lekarka na pohotovosti nam neporadila ani tolko, kolko mi poradili niektore mamicky a nebyt toho, ze tu dam tie foto, tak dodnes mozno nevieme z coho to mal...

anavila
9. mar 2012

@zuziq a z čoho to mal??? bola to alergia?(a nevšímaj si tie prehnane úzkostlivé ženy) 😉

zuziq
autor
9. mar 2012

@anavila ano alergia na antibiotika ktore sme v tom case uz dobrali. Vtedy ma to ani nenapadlo, myslela som ze alergiu clovek dostane bezprostredne, resp. za par hodin po pouziti ci zjedeni niecoho. A ja sa snazim si to nevsimat, len som asi precitlivela na to, ked sa to tyka maleho 😵 🙂 A niekedy aj v tych diskusiach ma to az mrzi, ako niektore sa dokazu navazat do inych bez toho, aby si overili fakty... :-/

janka_pn
9. mar 2012

@zuziq pravdupovediac tiez nejdem dako rada hned k lekarovi, ale na tych fotkach to zrovna ako "obycajny sopel" nevyzeralo, tak sa necuduj, ze ti vacsina poradila lekara.

zuziq
autor
9. mar 2012

@janka_pn cele je to len o tom, ze som si pytala radu, ked maly spal. Kiahne som v zivote nevidela a ak by to boli kiahne, tak na pohotovost nejdem, nebol by dovod, pretoze nemal ziadne ine potiaze - preto ta poznamka s tym soplom. Az ked naobed zaspal tak som si pozerala ako kiahne vyzeraju a kedze som si uz nebola ista, poziadala som o radu, hlavne som chcela prist na to, z coho to moze mat. Na pohotovost som uz chcela ist tak ci tak. Nejde o to, ked niekto poradi lekara, len ma hneva ked je niekto sarkasticky a pritom si ani neoveri fakty. Ja som necakala kym ma niekto "nakopne" k tomu lekarovi. Myslim ze je tu kazdej mamicke jasne, ze ani jedna z nas neohrozi svoje dieta a dokaze odhadnut, ci mu nieco naozaj hrozi.. A ako som pisala, ani lekarka nam nic neporadila, az baby tu nam na zakladne vlastnych skusenosti poradili...

A uz je zbytocne to dalej rozoberat. Keby sa dalo, dam celu tuto diskusiu vymazat, lebo vzdy sa najde niekto, kto si mysli, ze je mudrejsi ako ini... Ale aj zmazat jednu blbu diskusiu na jednu stranu tu musi prejst takym schvalovacim procesom a argumentaciou, ze na to nemam chut, naladu ani cas 🙂

jankasramka
11. apr 2012

@marianca ahoj, mozem sa ta spytat ze ktory z tvojich dvoch chlapcov mal kiahne bez teploty a v akom veku? lebo moj ma pravdepodobne kiahne (u dr. som nebola este) ale nema toho nejak vela (teraz to je myslim3 den od prvej objavenej vyrazky) a teplotu vobec nema.
tak som sa chcela spytat ze ako to presne prebiehalo u vas?

marianca
11. apr 2012

@jankasramka ahoj🙂 U nás mal ovčie kiahne Filipko. Mal vtedy 4 roky. Postupne sa mu vyhadzovali pupáčiky, ale teplotu nemal vôbec. Akurát ho to svrbelo a nemohol ísť nejaké 3 týždne do kolektívu.

jana776
10. júl 2012

Ahojte, viete mi prosim poradit? Dcera bola minuly tyzden v stredu v detskom bazene na kupalisku, hned potom dostala horucku. Rano bola cela vysypana a horucka ustupila. Isli sme k lekarke, ta skonstatovala ze pravdepodobne to su kiahne. Ibaze vsetky vyrazky ma iba na zadku, trochu na nohach a vela na chodidlach a prstoch noh, asi dve na rukach. Na trupe, tvari a vo vlasoch ani jedna. V podstate ma postihnute iba miesta ktore si v tom bazene namocila. Vyrazky vyzeraju ako kiahne, naliali sa, potom praskli a robi sa chrasta, ibaze pomedzi ne ma stale aj take malicke cervene bodky ktore sa nemenia na pluzgiere, iba tak miznu. Aj by som povedala, ze tie male su potnicky, ale su na divnych nepotnickovych miestach - lytka, priehlavok.. Moze ist o kiahne aj ked su na "nespravnom" mieste? Stretli ste sa s tym niekto?

lubka12323
12. máj 2016

Dobry dcera sa mi vyhadzala su to kiahne?

ludka140281
12. máj 2016

@lubka12323 toto su kiahne,,,vodnatým sekrétom sa šíria

Tu začni písať odpoveď...

Odošli