Sú vaše deti v pohode, keď ste im nikdy nedávali Vigantol?

sonicika
25. feb 2015

a prečo ste nedávali?

jaron
27. feb 2015

@onlika dalo by sa to dosiahnuť aj stravou, ale to by človek musel zjesť 100 - 200 g rýb (napr. sardinky, sleď, losos, pstruh...) každý jeden deň 🙂, čo je zase - i keď ryby sú, čo sa týka mäsa, mäsom najzdravším (iný druh tuku, ako ostatné mäso), ale pri takejto spotrebe by sa mohli viac prejaviť aj ich prípadné negatíva, okrem toho doplnkom D je to aj neporovnateľne lacnejšie, celú našu rodinu to napr. pri užívaní 2 x 1000 IU (dospelí) a 2 x 500 IU (1/2 tabletky, deti) denne od októbra do marca vyjde asi 15 .- €.

evittam
27. feb 2015

@onlika Mysliet si môzes,co len chces a ak si myslis,ze tie umeliny su pre tvoje deti to najlepsie,tak vela stastia a pozorne si pozri ten dokument.

onlika
27. feb 2015

@jaron ja to viem a nemyslim si, ze su ludia, ktori by zjedli aspon polovicu toho mnozstva. Plus ako tu bolo spomenute, znecistenie mori nie je zanedbatelne.

jaron
27. feb 2015

@onlika áno, rozumiem (ten príspevok bol skôr doplnenie a súhlas s tebou, že síce by to išlo aj cestou bez doplnkov, ale trochu by to bolo problematické...)

juvazuzu
28. feb 2015

Davam malinkej vigantol. Snazim sa aj vitaminy jej davat Narosan a zinok v strave. Nebyva casto chora

kacena4
12. mar 2015

@sonicika ahoj vlastna skusenost?? beriem ho teraz v dospelosti. som chora nechodila som dlhodobo von najma kvoli PN-ke takze som bola takpovediac bez slniecka a po par mesiacoch sa to na mne tak odzrkadlilo, ze moj zdravotny stav bol tak ubohy ze imunologicka ked mi dala skontrolovat krv bola zhrozena, ze ako mozem mat tak nizku hladinu vitaminu D 😝 a tak beriem Vigantol 😀 ako babatenka 😉 a po pravde po par tyzdnoch dopovania sa ho sa citim neporovnatelne lepsie, vitalnejsie, necitim sa taka unavena... neda sa to porovnat. takze skuste sa opytat svojho drobca ktoremu nedavate vigantol ci ma nejake "priznaky" asi vam moc neodpovie. no ja som zazila na vlastnej kozi tie rozdiely. takze poctivo davam vsetkym detom Vigantol tak ako som ho davala doteraz 😵

jaron
12. mar 2015

@kacena4 ono v podstate je predpoklad, keby si ho ľudia dali zmerať, v súčasnosti 90 či 99 % má nedostatočnú hladinu vitamínu D

kacena4
12. mar 2015

@jaron ja som mala tusim 25 tie znacky neviem ako sa pisu, a ked som si na nete citala co vsetko mozem ma a reku rakovinu nebolo mi vsetko jedno..... 😝

leleh
12. mar 2015

Ja som malej minule leto (mala 2,5 r) vysadila vigantol na cca 2-3mesiace, lebo povedali na poradni ze v letnych mesiacoch netreba davat ale natierala som ju ochrannym kremom cize Dcko zo slniecka nebolo dostatocne. Zacala sa mi stazovat ze ju bolia nohy hlavne kolena, kazdy den mi vravela. Tak som znova nasadila vigantol klasicky 2 kvapky denne a pomohlo, kolena ju prestali boliet. A pamatam si ze pri virozach, chripkach nam pediater radil davat 2 krat denne po 2 kvapky, rano aj vecer. Vraj kvoly tomu ze podporuje imunitu a rychlejsie uzdravenie.....Stalo sa ze aj tyzden som zabudla dat. Ale vo vseobecnosti nedat by som sa neodvazila. Ja nemam nic proti vigantolu a budem davat aj po 3 roku...

gabusiki
13. mar 2015

Ahojte tak písem po kontrole ortopéda tak ako som slubila. Malý mal Vigantol 6 mesiacov cca... Potom my to vypadlo...a malý bude mať 2 roky. Ortopedička povedala, ze je v pohode, nemá žiadne makknutie kostí , super nohy aj vývin kostry. Takže naštastie žiadne stopy. Každopádne že máme 2 mesiace dávať do 2 rokov a potom na leto vysadiť, vystavovať na slnku denne a po lete sa spýtať ak by mal odber na hladinu D, či treba na jesen , zimu znovu nasadiť. Takže tak. Som rada, mala som obavy. Ja osobne nie som proti Vigantolu, ale sme ako som písala na to total zabudli.... 😖

chovancova27
13. mar 2015

ja som mala Kannavit aj Vigantol stále nonstop nachystaný na chladničke... a stále nonstop som naň našťastie zabúdala, tak som ich aj vyhodila, neriešila som to nijako, a to som ani netušila že sú viac škodlivé ako zdravé 😀 pri druhom už recept ani nevyberiem

maminecka2
13. mar 2015

Ahojte maminy, nečítala som diskusiu, len chcem povedať, že dávame D od Jamieson a budem ho v zimných mesiacoch dávať obom deťom až do puberty, možno i dlhšie, totižto ľudia majú celkovo málo D vitamínu, aj dospelí, a je potrebný nielen na kosti, prevenciu osteoporózy, ale aj na imunitu, teraz sú o tom rôzne výskumy, takze ja sa týmto riadim. O nedostatku u dospelých píše napr. aj Bukovský (jemu ja verím). V severských krajinách im ho super nahrádza ich spotreba tučných morských rýb, čo mi ale u nás nekonzumujeme. No a kedysi to bol každodenný rybí olej, brrr 🙂 . Pekný deň.

jaron
13. mar 2015

@maminecka2 nielen deťom do puberty, my ho v zimných mesiacoch berieme tiež 🙂

siska53
15. mar 2015

Davam do pozornosti clanok v Slovenke 10/2015 - rozhovor s Doc. Ing. Pavlom Blazickom Phd. - predovsetkym o vitamine D je tam rec - ako,kde ho ziskat,co sposobuje jeho (a nielen jeho) nedostatok v tele. Rozhovor je na s.54.

denisqaa
21. mar 2015

kazdy den davame vitamin D ,,, 🙂 ziaden vigantol