Synček má vysoké horúčky

20. dec 2022

Synček má od včera horúčku,na obed mal 37,5 no večer mal až 39 teplotu. Dala som mu nurofen sirup,do rána z toho vyspal. Dnes cez deň doobeda v poriadku,na obed zas 37, 5 a teraz večer zase 39 teplota. Stretli ste sa s takýmto? Nič insie mu není,len tá teplota. Mám s ním ísť k doktorke a čo by mu predpísala,keď na teplotu je len nurofen a panadol sirup,asi insie mi neporadí. No neviem z čoho môže byť takáto vysoká teplota z ničoho nič?

babatkoo
21. dec 2022

2.5 rocny mal pred 3 tyzdnami vkuse 7 dni 40tky teploty. Nezaberal panadol, iba nurofen. Takze sme cakali 6 hodin v 40tkach kym mu mozem dat nurofen. Na 2 hod pokoj a zasa... a nebola to chripka, neviem odkial priniesol mononukleozu. Nahoda ze to zistila pediatricka, ked mu robila odbery na alergie. V den kedy mu zacali horucky. Hned mi volala ze z krvi vyzera ze ma toto.. ze ako mu je. Ze mi hned predpisala antibiotika.

maminkadeticiek
21. dec 2022

Prvorodicka ze?Mne uz ked syn dava 39,5-39,9 kazde 3 hodiny po liekoch, tak ja uz idem na autopilota,ani neriesim.

sasanka605
21. dec 2022

Na zistenie ci je to virus alebo baktéria. Skus sledovať aj dýchanie a pohyby hrudníka, uvidíš ci dycha kludne alebo je tam niečo. My sme už boli na pohotovosti pred mesiacom ale malý mal cez 40 nezrazitelnu horu ku a bol už mimo, cely malátny, bordový v tvari. Napriek tomu bola doktorka hodne nepríjemná ze co tam chceme ved je to len virus. Ale urobili odbery ci náhodou to nie je mono alebo niečo iné.

autor
21. dec 2022

@maminkadeticiek Áno prvé dieťa. Možno niekomu sa zdá že pýtam blbosti,no učím sa len. Keď bude druhé bábo už budem múdrejšia.

sammy91
21. dec 2022

Moja dcérka má horúčku už týždeň (dnes 7. deň), na piaty deň sa zhoršila tak, že každé 3 hodiny mala takmer 40 a museli sme ju chladiť zábalmi a koža na kožu. CRP má hraničné, tak máme len čakať na výsledok výteru, či je to chrípka...hlavne zachovať pokoj

hennyinnsbruck
21. dec 2022

@remog nedavam rady ,nie som lekar ani vestec som len svoj nazor napisla z nasich skusenosti.
Mamicka musi sama rozhodnut ci pojde k lekarovi snsd nebude davat na rady zien z MK 😊

nikaeli
21. dec 2022

Na prelome októbra/ novembra som bola taká chorá, že až.. pár dní horúčky 39,5°, neskôr ostrá bolesť hrdla. C19 negat, crp 2, no dr. mi urobil výtery a keďže som mala v nose, aj v hrdle haemofila, dostala som atb napriek nízkemu crp. Ani po dvoch týždňoch mi nebolo lepšie, nakoniec som vybrala ďalšie atb a následne na to aj sprej na dýchanie. Držím prsty, nech sa drobcovi polepší 🙂

macik34
21. dec 2022

Snáď ste už ok♥️♥️♥️držím palce

autor
23. dec 2022

@macik34 Stredu štvrtok bol celý deň ok,včera večer od cca 20tej chvíľu po tom ako zaspal,zas mu vyskočila teplota na 39. Už fakt neviem z čoho

majka1921
23. dec 2022

A pribudli mu aj nejake ine priznaky? (Sopel, kasel, atd..). Dcera ma teraz chripku a tiez mala take striedave teploty.
Ak nema vobec ine priznaky, len horucku - treba odniest moc na kontrolu, moze mat nejaky skryty zapal.
Pripadne este mi napada šiesta choroba - tu uz mal?

1mina
23. dec 2022

V zasade dr chcu ak nie su ine viditelne priznaky (kasel atd) prost s teplotou az na 3 den lebo crp im neukaze este takze ani moc co nemaju dat. Ale teraz je toho vela moja mala ma uz 6 ty den teolotu...ale uz mame atb. A inak my doma vsetci hnisave capy v hrdle. Ja a deti mame uz atb a dnes si ide muz asi uz zobrat k dr. Skuste kuknut detom aj do hrdla si zasvietit teraz je vraj toho vela

autor
23. dec 2022

@majka1921 Áno začal kašľať a hrdlo ho bolieť. Boli sme u doktorky a predpísala mu antibiotiká Zinnat

macik34
23. dec 2022

Neboj, teraz je veľa chorých. Hlavne nech veľa pije.

autor
23. dec 2022

@macik34 Pije čistú vodu,len celý deň leží taký unavený je

macik34
23. dec 2022

Z takej horúčky , to by dospelých položilo, nie ešte takého drobca