Synček užíva 7. deň antibiotiká a má teplotu 39°C

nika1082
8. feb 2015

V pondelok sme boli u doktorky, malému dala ATB, mal zahlienené hrdlo a CRP vyšlo 8. Povedala, že je to dosť vysoké, na hranici, tak nám dala ATB. A okrem toho dosť kašlal. Ale bol bez teploty. Dnes už zakašlal pár krát, ale zato mu zasa vybehla teplota na 39. ATB stále užíva. Čo môže byť príčinou? Nemáte niektorá skúsenosť?

mamulienka30
8. feb 2015

@nika1082 - no dlho som necitala taky dlhy zoznam skaredych vedlajsich ucinkov ako pri tychto antibiotikach 😕 Urcite si to s lekarkou prediskutujte aj do buducna, predsalen na tak malom dietati ziadne experimenty nerobit.

tana2278
8. feb 2015

@trgypadl No vzhladom na tvoje vyjadrovanie pevne verim, ze svoje 'svoje odborne vedomosti' neaplikujes na svojich blizkych ak ano tak im drzim palce.

trgypadl
9. feb 2015

@tana2278 NO AKO PREPAC, ALE INAC SA MI NA TVOJE ODBORNE PRIPOMIENKY VYJADRIT NEDALO.MUDRUJES ,ZE MAS PRIRODOVEDECKE VZDELANIE, ALE NA ZIADNOM PREDMETE STE SA NIC TAKE NEUCILI, NO MOZNO SI CHYBALA KTO VIE......
NO A O TEJ ODBORNOSTI BY SOM POMLCALA, NEBIJEM SA ZA NIECO, CO NEMAM PODLOZENE FAKTAMI.ZELAM PEKNY DEN

mau
9. feb 2015

@tana2278 Nechcela som to rozvíjať viac do hĺbky... Jednoduchým argumentom by bolo napísať, že si stačí prečítať príbalový leták antibiotík, aby si zistila, aké nežiadúce účinky môžu mať ATB na organizmus. Nechcem však paušalizovať a budem konkrétnejšia. ATB zhoršujú činnosť pečene (objektívne zhoršené pečeňové testy), predĺžujú QT interval srdca (o tom si môžeš prečítať hlavne na zahraničných stránkach a týka sa to makrolidových ATB, napr. predĺženie tohto intervalu nad 500 ms je vysokým rizikom pre vznik komorovej tachyarytmie). Keď už sme pri tom, chinolóny majú schopnosť narúšať syntézu deoxiribonukleových kyselín! Do tejto skupiny ATB patrí napr. Ciplox, ktorý bol primárne vyvíjaný ako chemoterapeutický prostriedok, ale kvôli zlým výsledkom a návratnosti nákladov bol neskôr pozmenený a zaradený do kategórie ATB. Nechcem nijakým spôsobom znevažovať účinnosť ATB, pretože vďaka nim sa vieme vysporiadať s ochoreniami resp zápalmi, na ktoré v minulosti ľudia umierali. To je práve ten VÝZNAM ATB na ktorý sa pýtaš vo svojej otázke na mňa. Ale absolútne nesúhlasím, aby sa ATB podávali ako "cukríky" - tu je naozaj potrebné dôkladne zvážiť riziká a prínos liečby.

skolara
9. feb 2015

@nika1082
Staršia mala pred 2 týždňami crp 8 a atb nám nedala čiže tvoja doky Vám ich dála zbytočne 😔
Mohlo byt aj ooooovela vyššie napr 80 doky sa chcela poistiť 😎

zuzin78
9. feb 2015

@nika1082 ahoj . mate Cefzil ,my sme ich uz malai a su dobre a podla mna lekarz vie co robi, aj ked ma nizske CRP. a urcite by ti ich nedala preventivne .
moja mladsia dcerka mala CRP 7 a mala zapal pluc, skoncili sme v nemocnici tam nas nechali tak. nedali ziadne lieky ze to prejde, samozrejme zapal pluc sam odide, pustili nas s tym ,ze sme stabilizovane, ( nic nechcela jest, ledva nieco pila, proste dieta bez nalady ) a stav sa zrorsil. detska nam musela dat ATB a na druhy den dcerka sa uz usmievala, a konecne nieco aj zjedla, nie vela ale zjedla. takze lekar vie co robi. ak mu vyskocila telota, a nie si s niecim spokojna, volaj doktorke,a nie tu na konikovi riesit problem, lebo tu vsetky mamicky nidky nedavaju ATB detom, len skoda, ked som v carakni kazda nesiem recept do lekarne.
tu je to tak ,ked jedna ovecka povie ,ze ATB su fuj, a nikdy nepomozu tak ostatne povedai ano ma pravdu.
skore uzdravenie a radim ti radsej zavolaj doktorke, pozna dieta a videla aj dieta.
moja raz rano mala CRP 8 a vecer v nemocnici na jiske uz 50. rano sme este nedostali atb,ale samam lekarka povedala, ze sa to moze zhorsit. a mala pravdu. takze ja sa odvtedy uz nedrzim ziadneho CRP.
tak podla tychto mudrych mamiciek, dieta ktore ma anginu , vysoku horucku a boli ho hrdlo, ale ma len CRP v norme, nemoze dostat atb? super pre telo, nechat dieta v horuckach ( nikdy nepodavaju lieky na znizenie teploty, ) pre telo je "super " ,ze v tele bude mat velmi dlho predlho chorobu, ale atb nedaju .....ach jaj

zelam vam skore uzdravenie

adusat
9. feb 2015

ano, ked je crp vyssie ako 10 je niekde zapal.. to uz treba vysetrenie poriadne spravit.. my sme mali crp 80 , dr nam dala atb uz druhe, kedze prve nezabrali a posllala domov. maly mi ostal vecer v bezvedomi, brala nas zachranka do nemocnice, tam mal crp uz 180!!!!!! prvy den mi povedali, ze ma zapal mozgu, druhy den zapal oblieciek k tomu mozgu a treti den zapal celeho tela = SEPSA.. nikomu toto neprajem..doktori nevedeli ci prezije.. tak crp odvtedy davam robit zakazdym a samozrejme sme zmenili dr.

iwesska
9. feb 2015

Precitaj si toto http://www.choredieta.sk/index.php/vysetrenie-o... . Nemali ste mat ziadne ATB pri takom nizkom CRP, moj syn ked teplotoval 3 dni mal 40-tky tak sme tiez boli a crp bolo tiez 8, tak Dr. hovori, ze to je len virus, treba vydrzat a vecer sa obsypal - bola to 6.choroba. Ja si vzdy preverujem akekolvek nasadenie liecby na nete. Mozno to vyznie smiesne, ale s takymito "akoze" lekarmi, co ani netusia kedy atb treba a kedy nie mam dost skusenosti uz. Na potovost som sama so sebou prisla s pretrvavajucimi teplotami a CRP som mala 70, usudili ze to bude virus a pridem domov, pozriem na net a tam ze "bakterialna infekcia". Jasne ze teploty mi neklesli a skoncila som u obvodnej s ATB a potom bol uz pokoj. Tiez suhlasim s nazorom, ze ti podla mna ochorel niecim inym - mozno este v cakarni, mozno po oslabeni imunity z ATB.

iwesska
9. feb 2015

@tana2278 Ani take ste sa neucili, ze castym resp. zbytocnym, uzivanim ATB vznika na ne rezistencia a tym padom nie su ucinne ked ich clovek potrebuje naozaj? A tiez caste uzivanie ATB vedie k astme, to tiez nie je neznamy fakt, dokonca poznam take pripady. Nemusim byt ani vzdelana v tomto smere, staci si precitat zopar odbornych clankov. Pred polorokom som musela uzivat ATB v priebehu 4 mesiacov az 3x. Vysledok - do dnesneho dna problemy s travenim, striedanim zapchy a hnaciek...dovtedy som nikdy taketo problemy nemala. Ty si tusim prva co tvrdi, ze ATB je dobre brat preventivne a su zdrave 😅

luna303
9. feb 2015

@nika1082 my sme cefzil dobrali pred vyše týždňom. Mojej malej len toto dávajú keď má lekár dojem, že má zapálené hrdlo.

nika1082
autor
9. feb 2015

Po dnešnej kontrole stááále teplotujeme, že vraj chytil nejaký vírus...... ☹ ☹ ☹

nika1082
autor
9. feb 2015

@zuzin78 ďakujeme, dnes nám dr. povedala, že chytil nejaký vírus ☹ ☹ ☹

zuzin78
10. feb 2015

@nika1082 teraz je toho velmi vela. zelam skore uzdravenie.

nika1082
autor
10. feb 2015

@zuzin78 ďakujeme 🙂

stanulienkat
10. feb 2015

To ti dala naslepo Atb? Bez kultivavie? Mozno tieto vobec nezaberaju na bacila,ktoreho ma tvoje dieta. Treba ist za Dr.

darja12
9. dec 2018

@tana2278 množeniu baktérií a zabíjaniu baktérií, tak zlých ako aj dobrých.. a to mám tiež prírodovedné vzdelanie.. takže probiotiká určite áno.. základ imunity je v črevách a ich mikrofloru celospektrálne antibiotiká narúšajú, pričom brobiotiká dodávajú do tela zničené prospešné baktérie..

jedosko600
5. dec 2020

@adusat presne, mne to. Povedala tiež magistra v lekárni a pediatricka

cimcim
6. dec 2020

Ahoj, necitala som ostatne prispevky. Je mozne, ze dietatko nezaberaju antibiotika. Ak kasle, moze ist i o atypicky zapal pluc, ktory vidiet len na rontgene. Teda nepocut ho. Mojej dcere pomohli antibiotika priamo do zily. Mne tnaopak zmena antibiotik. Urcite treba ist co najskor k lekarovi.