Teplota a možná hospitalizácia v nemocnici

maron264
20. okt 2021

Ahojte,chcem sa spýtať,mala má od soboty noci,čiže nedele skoro rana teploty.cez deň tak 38 až 38,5 a vnoci 39.. nurofen zrazí, vráti sa po cca 6hod. Má aj kašeľ. Crp negatívne , dýchanie ciste.dr nás posiela do nemocnice v piatok ak to neprejde. Chcem sa spýtať ,či niekto mal tak dlhšie teploty? Teda niekoho dieťa? A či zabralo ATB. Malý je inak ok, aj pije,aj je v rámci možností. Neviem čo robiť. Dakujem

michaela789
20. okt 2021

@maron264 ak nemá zápal tak načo nasadzovať ATB? Nie je len nachladnuty?

maron264
autor
20. okt 2021

@michaela789 že ak je tam nejaká baktéria. A hlavne sa jej nepáči že už 4den je teplota.. akože ani mne sa to nepáči ,ale ja neviem, nemocnica?

janba
20. okt 2021

A koľko má malá?
Môj 3 ročný tiež mal, 4 dni teplotu do 39, kašeľ, sople. Ale bol schopný, crp negatívne, teplota prešla na 5.deň.
Teraz zase mal dva dni teplotu, kašle.. ale on to ma zo školky. Na kasel dávam solmucol.

maron264
autor
20. okt 2021

@janba tri v decembri. Tak dúfam,že zajtra už nebude.to bdue 5den

hennyinnsbruck
20. okt 2021

Moja mala viralnu anginu 6dni teploty…3 dni zdrava zas teplotuuje vcera sme boli u lekara.vse ok aj krv zase virus.
Ked mala herpes teplotovala celych 10 dni.

Antibiotika su uplne zbytocne ked ma virus.moze to trvat aj 4-5 dni ked sa stav nezhorsuje tak to prejde👍👍👍

simca06022011
20. okt 2021

tiez mi nie je jasne, preco nemocnica... ved odbery a vysetrenia vie urobit v ambulancii lekarka... hrdlo ma ake? moja mala herpanginu (alebo tak nejak ? a t yzden horucky vysoke)
Inak k crp... to je tak sprosty parameter, ja ked to pocujem,tak az tik dostavam :DDD v zivote nikdy, ani s teplotami, ani s bacilmi vsetkymi moznymi sme to nemali zvysene, ci dcera alebo ja (cez jasle sme vsetkym presli, vytery= celá zoo).. dokonca zapal zlcnika som mala a crp nic, ziadny pohyb hore. Cize toto je vec, ktoru ja ignoruje. A nastastie aj pediatricka nasa, lebo inak by sme sa nikdy neliecili na nic :D

maron264
autor
20. okt 2021

@simca06022011 hrdlo asi ok,nič nevravi,ale má plný nos totálne zahlieneny, a nedá sa to ani riadne odsať a od toho kasle. Žeby mal z toho teploty???ja neviem ale bojím sa

mogaa
20. okt 2021

@maron264 naš atakto bola v nemocnici, ale prioritne tam išli lebo vracala, vtedy enmala ešte ani 2roky....3dni teplotovala (Crp v norme) a primár ju tma držal lebo že sa môže pridružiť zápal a crp vyskočiť....tak aj bolo, tuším až na 4deň jej crp vyletelo a vtedy jej aj nasadili ATB....ale možno jej dala ATB skôr aby sa zápal nerozvinul....

maron264
autor
20. okt 2021

@mogaa my sme boli dnes 4den teplota a crp ok. Akože ja vôbec niesom proti ATB,ja som si aj myslela že teraz sa bez toho nezaobídeme. Ale tu nemocnicu.ja neviem.

mogaa
21. okt 2021

@maron264 a čoho sa bojíš? veď ak jej budú pretvávať teploty, treba zistiť kde je problém.....a v nemocnici jej porobia všetky vyšetrenia a nebudeš s ňou musieť behať kade-tade....ono horúčka nad 38-39 je pre dieťa už nebezpečná...iné je ak trvá 2-3dni, ale pokiaľ trvá dlhšie, telo je vyčerpané, môžu nastať kŕče....už jej ju musíš znižovať liekmi, čo tiež je záťaž na obličky....prajem skoré uzdravenie, nemocnice sa neboj, ak bude potrebná, porobia jej vyšetrenia, nastavia liečbu a zbytočne ju tam držať nebudú....

maron264
autor
21. okt 2021

@mogaa ahojte,ďakujem všetkým. Vnoci bola teplota,nechala som nech telo zabojuje,neskôr kleslo. Začali zelené sople.Snáď už sa to nevráti 🙏🙏🙏pekný dnik