Trojročná dcérka smrdí potom

17. jún 2022

Ahojte dievčatá už som sem raz písala, takže boli sme na krvi a výsledky má dobré aj štítna žľaza je v norme aj cukor máme v poriadku proste všetko je ok. Len ma trápi že náš problém sa vôbec nevyriešil. Dcérka stále smrdí za potom ako dospelý človek. Proste hlavne teraz v lete aj ju viackrát prezliekam ale stále ju je cítiť. Hygienu dodržiavame. Pediatrička nám po telefone povedala že výsledky sú dobré a viac to neriešila. Je tu niekto kto mal taký istý problém ako ste to riešili?

stanulienkat
17. jún 2022

Nenosi umelinove veci? Tie zvyknu smrdiet. Resp nepouzivas vela avivaze,chemie?

autor
17. jún 2022

@stanulienkat nie nenosí a áno používam stále aviváž ale od toho by jej nemalo zapáchať v podpazuší nie?

autor
17. jún 2022

@stanulienkat jej nesmrdia veci čo má na sebe ale jej zapácha v podpazuší ako dospelému človeku ktorý sa spotí.

lucia147852
17. jún 2022

Aj moju cítit. Ale moje je atopicka. Tiež inak všetko v poriadku. Jej citit hneď vlasy keď má okolo krku zapotene. Hormonálny profil jej robili ?

sapa20
17. jún 2022

Hm 🤔
Obličky sú ok?

autor
17. jún 2022

@lucia147852 a koľko ma tvoja rokov ? Ale cítiť ju aj v podpazuší ?

autor
17. jún 2022

@sapa20 mali by byť v poriadku lekárka nám brala krv.

autor
17. jún 2022

@lucia147852 pediatrička jej brala krv, tak si myslím že jej vzala aj hormonálny profil.

stanulienkat
17. jún 2022

Robili jej ster spod pazuchy na kvasinky? Inak clovek zapacha aj podla toho, aku ma stravu. Ci je viac masozrava atd... a podla mna moze clovek pri poteni viac zapachat, ked sa pouziva avivaz. U nas to bolo. Je to chemikalia a ked sa zmiesa s potom uplne inak to zapacha (ale aj nemusi). Ja by som avivaz zrusila.

autor
17. jún 2022

@stanulienkat nie žiadne stery jej zatiaľ nerobili ani neviem kde sa mam obrátiť teraz, ku komu ísť alebo to nechať tak ? Dieťa by nemalo smrdieť za potom, môžu smrdieť nôžky, či vlásky ale pod pazuškou by nemalo byť nič cítiť.

lucik194
17. jún 2022

kolko denne vypije? myslim tekutiny, bez polievky

stanulienkat
17. jún 2022

Presne ako pise
@lucik194 . Tekutín pije dosť? Opýtaj sa nejakého ochotného kožného lekára, či by mohol urobiť dcére ster z pazuchy, respektíve sa ho opýtaj aký problém by tam mohol byť. Respektíve či to môže byť z hormónov u tak malého dieťaťa. A možno to bude taký typ človeka celý život. Neviem.

autor
17. jún 2022

@lucik194 malo nechce veľa piť...

autor
17. jún 2022

@stanulienkat malo pije

autor
17. jún 2022

@lucik194 nechce veľa piť samozrejme stále jej ponúkam vodu,čaj...

slovenka753
17. jún 2022

No ak je všetko ôk tak potom je to stravou. Viac zeleniny, vypustiť polotovary

gabika128
17. jún 2022

Ja by som aj veci oprala na vyššom stupni a aj ocot do prania pridala. Avivaž veľmi v tomto nepomáha podľa mňa, skôr to zhorší.

autor
17. jún 2022

@gabika128 neviem podľa mňa pranie s tým nič nemá...

autor
17. jún 2022

@slovenka753 zeleninu papa aj ovocie...

gabika128
17. jún 2022

Nuž ako myslíš 🤷‍♀️ pranie, hlavne na nižších teplotách na to podľa mňa vplyv má.

lucik194
17. jún 2022

kolko je malo, ono by mali vypit uz urcite cez liter, vypije?

autor
17. jún 2022

@lucik194 nie nevypije určite, nechce piť....

lucik194
17. jún 2022

to treba urcite zmenit, musi ti vypit aspon liter 3 rocne dieta..... to je pol litra doobeda (spolu s obefom) druhty pol liter poobede

gab
17. jún 2022

niekedy to pranie ma cosi do seba. Ja napr. avivaz vôbec nepouzivam, pretoze kombinacia môjho potu a avivaze sa neznasali. Presne tak isto zapachalo telo aj oblecenie.

jaskolka
18. jún 2022

Problém môže byť práve to ze malo pije. V lete určite minimálne liter by už dieťa malo vypiť. Nijake vody nechce? Čistú, riedene stavy, sirupy, čaj?

ivanavit
19. júl 2023

Ahoj,ako to u vas nakoniec dopadlo? Nasli ste pricinu a riesenie? Aktualne riesim podobne. Dakujem 🙂

autor
20. júl 2023

@ivanavit nie nenašli a koľko rokov má vaše dieťa?

evangelina0
20. júl 2023

Tiež som riešila u dcéry,bolo ju cítiť tak cibulkovo. Krv v poriadku, nosí len bavlnu,periem bez aviváže,pitný režim viac menej dodržiava. Veľa spraví aj strava. Ale vraj niektoré deti sa potia viac. U nás pomáha,keď jej po umytí potriem pod pazuskami sodou bikarbónou (jedlou sódou). Ta dezinfikuje,pohlcuje pachy , malú necitit vôbec a nemusím jej dávať chémiu. Mne dr odporučila prírodný antiperspirant, že asi to bude dedičnej,že sa niekto v rodine musel viac potiť. Ale ja som nechcela vtedy 5 ročnému dieťaťu kupovat už antiperspirant. Vyriesila to sóda bikarbóna

ivanavit
20. júl 2023

Ma 6,5 ale zrazu zacala byt cititm potom. Lenze nasa dr nad vsetkym mavne rukou a rovnako aj pri tomto. Mne to ale neda spavat ked vsade citam o tom ze deti nemaju byt citit az do puberty. U vas to pokracuje?

ivanavit
20. júl 2023

@evangelina0 a kolko ma teraz? A kedy to zacalo? Nic ine sa u nej neprejavilo? Mna totiz stale mata ta predcasna puberta🙄