Trojtýždňová dcéra má problém s plynatosťou

erienka
26. jún 2013

Ahojte. Moja 3 tyzdnova dcera sa kazdy den trapi s tym, ze sa nevie poriadne vyprdkat. Stolicu ma niekolkokrat denne, aj prdka, ale zjavne jej to nestaci, lebo stale je nespokojna, kruti sa, place, budi ju to zo spanku. Citala som o pouziti rektalnej rurky, no mam ju pouzit napriek tomu, ze so zapchou problem nemame? Co sa tyka toho placu, tak da sa utisit, ked ju nosim, nie je to hodinovy plac. Masaz, caj i pritlacanie nozok k brusku praktizujeme. Mam z pouzitia tej rektalnej rurky obavy, preto sa pytam...Dakujem

marllik
27. jún 2013

@erienka ja som rurku pouzila prave ked sa uz ani na rukach nevedel ukludnit, ze tak ho to bolelo.. teraz ked mi place niektore z dvojciat pomoze nosenie "na tigrika" a ked uz ani to nie , tak az potom skusam rurku.. len neviem ci sa takto moze nosit i troj tyzdnove babenko.

tinki
27. jún 2013

@erienka ahoj, moja keď plakala, tak som hneď skúšala rúrku..Niekedy nezabralo ani to..NIe je návyková..Aj ja som sa bála, ale my sme to často používali a žiadny návyk nenastal. Len dať pozor, aby sa nepoškodil konečník..V nemocnici to sestričky robili každému bábätku, ktoré dlho plakalo..

uhnakova
27. jún 2013

mojmu syncekovi pomahali najviac nekonecne masaze bruska a nosenie na rukach. Ziadne kvapky ani masticky na brusko nefungovali. Nakoniec bolesti bruska malemu ustupili zhruba v troch mesiacoch same. Jedlo som spociatku vyrazne obmedzovala, ale tiez som nevidela ziadny ucinok, takze po sestonedeli som uz jedla normalne.

cubanka
27. jún 2013

Ziadna rurka, ako by si sa ty citila keby ti nieco pchaju do zadku?! Sleduj si stravu, pouzivaj bylinky pri vareni, nir smotanove veci, my sme davali probiotiks biogaia, cvic s nozickami aby sa jej uvolnilo a do 6 tyzdnov mozno 8mich aj tak z toho vurastie lebo babatkam sa prvy mesisc dva vyvyja traviace usyrojenstvo preto to chce svoh cas

mihouk
27. jún 2013

@erienka Vacsinou to suvis ma, ja si teraz robim kurz laktacnej a nikdy by som nepovedala, ze sa da tolko vyriesit spravnym kojenim. Drzim palceky, my sme svojho casu mali hrozne koliky, takze viem o com hovoris. 🙂

erienka
autor
27. jún 2013

@marllik ano, aj 3 tyzdnove babatko sa na tigrika moze nosit, aspon v knihe Nezna naruc rodicov to pisu. Vyskusam to, diky 🙂

miku1
27. jún 2013

@erienka Vyskúšaš, uvidíš... Ak si dáš pozor, tak jej stravou určite neublížiš, a budeš môcť v prípade jej nekľudu pátrať po skutočnej príčine. Ja som napr. zistila, že moja druhá dcéra je väčšinou nespokojná okolo obeda, lebo vtedy chce ísť na ruky a zaspávať v náručí 🙂 Až keď ju takto chvíľku ponosím, učičíkam, tak akceptuje aj postieľku a spokojne si zaspí. Ale takú pol hoďku proste chce byť hýčkaná 🙂 Každé bábo je iné, a je len na nás či skôr alebo neskôr sa nám podarí zistiť čo platí na to naše 🙂 Držím palce 🙂

vvia
27. jún 2013

@erienka my sme dlhodobo pouzivali rurku a ziadne nestastia sa nediali. kup proste len tu najtensiu. kludne ak bude boliet brusko tak pouzit