Unavené 20 mesačné dieťa

slavka030
23. apr 2018

Žienky stretli ste u vašich tak malych deti s únavou? Syn ma 20 mesiacov a približne 4 alebo 5ty deň na nom pozorujem únavu. Vstane a o hodinu už ma len chytá za ruku (to je tak stále keď chce spať a tak vlastne zaspávame), a len a o mňa opiera alebo si laha ku mne na ruky, alebo len pri mne sedí, kľudne a drží ma za ruku. Pripisovala som to prvé dni zubkom, zdá sa mi že pôjdu posledné 4, ale neviem, už pochybujem. KO mal robený cca dozadu, a bol ok. Napadlo mi aj železo, ale či by mu tak za mesiac kleslo,neviem. Ma

lubiss
23. apr 2018

pokial ho nic nepostipalo, alebo kliest ze nehrozi nejaka hnusoba moze to byt tym zelezom, ale su aj ine choroby co sa prejavuju únavou, strasit nechcem ale nepodcenovala by som to

janinah
23. apr 2018

Choď k dr. ,také 4r. dieťa nezastavíš koľko má energie,ak ju nemá,tak treba hľadať príčinu.

pininka
23. apr 2018

Tiez by som to nepodcenovala, radsej by som isla k obvodnej. Zial nechcem strasit, ale aj leukemia sa takto zvykne prejavovat. Ale aj kopec inych veci.

maruski99
23. apr 2018

horúčky alebo hnačku nemá? ak sa bojíš tak podľa mňa bude dobré ak pôjdete k doktorovi, prinajhoršom je proste len unavený

mogaa
23. apr 2018

Ak mal pred mesiacom dostatok železa, tak anémia by to nemala byť. Teda hlavne ak sa nezmenila výrazne strava, že ste vynechali mäso a strukoviny. Môže to byť začiatok nejakej virózy ktorá naplno ešte neprepukla a organizmus s ňou bojuje. Aj taká chrípka má inkubačnú dobu....Možno by som ešte 2-3dni počkala, dieťaťu dopriala oddych, dostatok tekutín, ovocia a zeleniny a ak to neprejde tak doktorka.

janickacrazy
23. apr 2018

@slavka030 určite by som išla k dr., nie je to normálne , aby takéto dieťa bolo takto dlho unavené, teda pokiaľ nie je choré, že teplota, kašeľ atd. poznala som jeden prípad, tiež dieťa unavené a bola to leukemia nakoniec, dlho to zanedbali aj lekári, podcenili, treba ho dať vyšetriť poriadne pre istotu, možno to nie je nič vážne, ale keby náhodou áno, tak aby sa to riešilo

deti95060810
23. apr 2018

@janinah 20 mesiacov a nie 4 roky...

evka64
23. apr 2018

@slavka030 nasa dcera bola tiez tak unavena a nakoniec sme skoncili na jiske, ma cukrovku...urcite ist ku doktorovi ihned

slavka030
autor
23. apr 2018

Žienky, práve som s ním prišla od dr. V podstate nepovedala nič, ale vzala krv na KO, cukor, hepatalky, aj vyter z ritky. Zajtra neordinuje tak výsledky budú v stredu. Verím, že to nebude nič vážne. Tie posledné dni ani nechce veľmi jesť, a čo sa týka pitia pije ako doteraz. Tak som zvedavá, vi to bude všetko ok.

evka64
23. apr 2018

@slavka030 dufam, ze bude vsetko oki, nasa aj vela pila aj curala, hlavne cez noc

slavka030
autor
23. apr 2018

@evka64 on sa mi nezdá ze by nejak zvýšil príjem tekutín. A cika, tak normálne podľa mňa. Občas v noci preniká plienku, ale tak to sa nám stávalo aj predtým. Dúfam,že to nebude nič, ale myšlienky mám rôzne.

evka64
23. apr 2018

@slavka030 daj potom vediet, drzim palce

slavka030
autor
23. apr 2018

@evka64 určite napíšem ako sme dopadli

juriva
23. apr 2018

neboj sa...bude to ok.

elninoenmipueblo
23. apr 2018

znie to trochu ako metabolicka porucha.nechcem strasit,ale podobne priznaky sme prechodne mali...

juriva
23. apr 2018

@elninoenmipueblo co znamena metab.porucha..o ake ochorenie ide

elninoenmipueblo
23. apr 2018

Stitna zlaza je hyperaktivna alebo lenivá..u nas to bola skor hyperaktivita a, vecny hlad.

jana137
23. apr 2018

@slavka030 v noci spinka dobre?

slavka030
autor
23. apr 2018

@jana137 občas zaplace, ale spi v pohode.
@elninoenmipueblo keď tak čítam príspevky už začínam mať stres

jana137
23. apr 2018

@slavka030 pytam sa preto, ci nemoze mat mrle... Jeden z priznakov je ze je dieta unavene..

elninoenmipueblo
23. apr 2018

@slavka030 klidek,ja som bola z toho hotova,ale nic zasadne to neznamenalo...napokon nam zistili zvýšený cholestero a, odporucili vacsie pauzy medzi jedlami...u vas to urcite bude tiez prechodne..verím ze ano..drzim prsteky..mne starsie tiez malo papalo, preto som si uvedomila ze kazde dieta je ine.
No bola by to riadna nuda keby sme boli vsetci rovnakí.

slavka030
autor
23. apr 2018

@elninoenmipueblo práve že on je papač, len teraz nejako nechce jesť...A ja som myslela, že zuby asi, no lekárka pozerala a nič k tomu nepovedala.

elninoenmipueblo
23. apr 2018

@slavka030 hm no potom asi tie črevné parazity?ako spomina @jana137

slavka030
autor
23. apr 2018

@elninoenmipueblo brala mu aj vyter z ritky. Dúfam že nič vážne.
@jana137

jana137
23. apr 2018

@slavka030 tak ak su to parazity, tak by mali na to prist... Neboj keby to bolo nieco vaznejsie, tak by nemal ok ani ten prvy KO..bud mu idu zubky a boli ho to (z vlastnej skusenosti ked bolia zuby, naozaj sa nechce cloveku nic, ani jest, len spat) alebo tie parazity ale na to treba tie vysledky z testov..

marissenka
23. apr 2018

držím palce,nech to není nič vážne...naša tiež pri zuboch nechcela jesť...ale spáva nebola

slavka030
autor
23. apr 2018

@marissenka tak pri zuboch to je jasné...Ale dr sa nevyjadrila ze by mu išli.. A hlavne ma máta tá jeho únava. Preto som s ním radšej šla k dr lebo inak je plný energie vkuse behá skáče a teraz úplný opak.

janickacrazy
23. apr 2018

@slavka030 akože ja neviem, ale teda moje deti ked išli zuby tak boli normálne čulé a behali ako srnky, vôbec neboli spavé, jesť síce nechceli, ale toto zuby asi nebudú, inak aj tá štítna žlaza to može byť, aj vtedy je únava, ved uvidíš, čo povie dr., hádam to nebude nič vážne, držte sa

slavka030
autor
23. apr 2018

@janickacrazy to s tým jedenim pri zuboch je mi jasné...to sme si uzili... toto neviem čo bude...uvidíme v stredu

marissenka
24. apr 2018

@slavka03 máte sa dnes lepšie?snáď ano