V autosedačke ju bolí bruško. Stretli ste sa s tým?

nikitaf
13. okt 2010

Ahojte maminy, mate niekto taký problém že sa vám dieťa stažuje na bolesť bruška v autosedačke? Naša dcérka ma 2 roky a keď niekedy cestujeme autom tak sa sťažuje že ju boli bruško. Pritom ale nezvaracia, len hovori o tom. Cestujeme častejšie do zahraničia, vtedy cestujeme v noci a prespí tých 6-7 hodín a neni problém, vtedy sa nesťažuje. Len keď ideme cez deň niekde, ale nie vždy. Skúsili sme jej už aj povoliť pásy, ale nepomohlo. Máme sedačku Romer, takže žiadny šmejd čo by mohol byť zle tvarovaný. Prosím poraďte ak viete čím to môže byť. Ďakujem

brnka
13. okt 2010

@nikitaf , a nemozu ju tlacit nohavice na brusku? skus jej obliect nieco pohodlne, napr. teplaky (ja sice nemam rada taketo oblecko, ale ked sa drobci nemozu v sedacke povystierat, snad je to pohodlnejsie) 😉

nikitaf
autor
13. okt 2010

hmm to asi by aj mohlo byť, lebo keď ideme na noc, tak je pohodlnejšie oblečená a ona je zarytá plienkačka (ani za svet sa mi nechce odučiť 😅 ) takže aj to môže vadiť. Ďakujem za nápad 😉

bianca
13. okt 2010

@nikitaf zaujimave.Nemoze to byt len tym ze sa jej tam nechce sediet?Nasa tiez skusa vsetko mozno a ked ju vyberiem tak je po probleme no hned putuje nazad ale uz som kludna ze sa nejedna o nic vazne

bubelko
13. okt 2010

@nikitaf u nas to mal naposledy na ceste na slovensko lukas a tiez mame romer. zisitli sme, ze ho tlacili nohavice a potom si nemohol puknut. takze sme zastavili, on si pocvicil, poprdkal a bolo dobre 😉 cize najblizsie mu skusim dat volnejsie nohavice 🙂

cicimotinka
13. okt 2010

A bolí ju bruško len keď cestuje s vami, alebo aj keď cestuje s inými rodinnými príslušníkmi? Skús si to všimnúť. Poznám prípad, kedy malo malé dieťa (dačo cez 2 roky) šoky z autosedačky, u babky vypočulo, ako preberali, že sa v dedine stala autonehoda, matka zomrela a zachránili len dieťa. Tak sa mu to zafixovalo v hlavičke, že keď cestovalo s mamou alebo otcom, malo desné stavy. Keď cestovalo s dedkom alebo strýkom, nič sa nedialo...Zrejme si nejako uvedomovalo, o čom sa hovorilo a čo znamená, že matka umrela...