V konečníku bábätka ostal glycerínový čipok

hanaxxx
27. jan 2022

Ahojte, maly mi uz vyse tyzdna nekakal, dali sme mu glycerinovy cipok, ale tiez nic a na letaku je pisane, ze cipok sa nerozpusti, ze ho vykaka so stolicou. Kedze sa ale nevykakal mam obavy, ci mu tam ten cipok nemoze konecnik podrazdit, vsak je to cudzie teleso a ktovie ako dlho ho tam bude mat, kym sa konecne vykaka. Mate s tym niekto skusenost?

jjanulienka
27. jan 2022

Kontaktuj detského lekára 🤷🏽‍♀️

dadis
27. jan 2022

@hanaxxx Nestresuj...ten glycerinovy cipok sa zmeni vplyvom teploty na olej..nemusis nikde volat

zara0201
27. jan 2022

Prosim aka to bola znacka,ked sa nerozpusta?

mamamasama
27. jan 2022

no co viem ja, tak sa tie cipky nerozpustaju

hanaxxx
autor
27. jan 2022

@zara0201 suppositoria glyceriny sanova

hanaxxx
autor
27. jan 2022

@dadis v letaku pisu ze vlhkost v konecnku nie je dostatocna na rozpustenie

dadis
27. jan 2022

@hanaxxx aha uz citam... Kolko ma rokov dieta?

hanaxxx
autor
27. jan 2022

@dadis 4,5 mesiaca

dadis
27. jan 2022

Podla mna sa rozpusti, ak je tam uz zavedeny dlho...akoze ja som pouzila cipok len par krat u deti a boli starsie, ale zabralo to rychlo, do par minut po aplikacii. Nikdy som nesledovala obsah zachodu, ze v akom stave to vylucili..nabuduce skus mozno taketo nieco, lebo to mas este velmi malinke babatko https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/eas... . Ono je na UM, ze ma zapchu?

diamond007
27. jan 2022

@hanaxxx vieš o Tom že bábätká nemusia kakať aj 10dni ak sú plne kojene bez prikrmov?

hanaxxx
autor
27. jan 2022

@diamond007 ano. Nie je plne kojeny a ma uz prikrmy.

hanaxxx
autor
27. jan 2022

@dadis tak uz je dobre. Zacala som s nim cvicit nozickami a za chvilu sa vykakal. Cipok vysiel tiez. Tie cipky mi poradil zastupujci pediater, ale idem ich zahodit .Dakujem za tip,uz urcite len nieco taketo budem pouzivat

stanulienkat
27. jan 2022

Nic nezahadzuj a klud. Cipok sa rozpusti, nic sa dietatu nestane. Davaj viac tekutin, zaved namastenu rektalnu rurku a podrazdi mu konecnik.

pokemonkaa
27. jan 2022
luccija
27. jan 2022

@hanaxxx čipky sú super vec.Ale nabudúce daj rektalnu rúrku.A čipky sa rozpustia nemusia úplne, ale ani neuškodia iba zmakcia stolicu.

hanaxxx
autor
27. jan 2022

@luccija rektalna rurka nepomohla, preto som dala cipok. No neviem, ked v navode je jasne napisane, ze sa nerozpusti, tak by som sa nespoliehala, ze sa rozpusti, mozno su rozne druhy cipkov

hanaxxx
autor
27. jan 2022

@pokemonkaa ano, nabuduce uz urcite nieco taketo