Veľké nebolestive a tvrdé uzliny u 16 mesačnej dcérky

mishka023
31. okt 2015

Dobrý deň, chcem vedieť či nemáte niekto takúto skúsenosť. Dcerka ma už tri týždne velke uzliny ktoré jej idú od uška popod sanku. Tie uzliny sú tvrdé, nebolestive a nepohyblive. Objavili sa doslova zo dňa na deň. Najväčšia má 4x2cm! Týždeň sme boli na diagnostickej hospitalizácii na detskej onkológii v BB. Teraz sme na víkend na priepustku a v pondelok nastupujeme s tym, ze idú zobrať vzorku uzliny. Moc sa bojím. Všade citam že takýto priebeh má nasvedomi rakovina. Krv má v poriadku, mala zvysene crp, leukocyty aj lymfocyty ale po dobrati antibiotík hodnoty klesli do normálu. Boreliozu aj monomukleozu vylucili. Ešte nie sú hotové výsledky asi dvoch serologii na uzlinovy syndróm. To čakanie má asi zabije. Stretli ste sa niekto s niečím podobným a aj napriek tomu to nebola rakovina?

inull5
8. nov 2015

@mishka023 ahoj,myslela som dnes na vás už máte niečo nové? Verím že je malá ok.

dzudka
8. nov 2015

@mishka023 Drzim palce

mishka023
autor
9. nov 2015

@inull5 nie nič nové, výsledky z hystologie budú až na ďalšiu stredu. Ale kostna dreň je v poriadku. Teraz len čakať, ale už nás aspoň pustili domov z onkológie tak čakáme doma.

inull5
9. nov 2015

@mishka023 tak to je dobrá správa že je v poriadku.🙂 A zmensilo sa jej to? Je to nekonečné čakanie verím ti,ja som tiež čakala na histologiu keď malemu brali biopsiu z hrubého čreva.

katka1981
9. nov 2015

@mishka023, CT jej robili? Drzim silno palce, napis ako ste dopadli

mishka023
autor
10. nov 2015

@inull5 nie, nezmensili. Koli tomu jej tu najväčšiu uzlinu 4x2 cm vybrali na hystologiu.

mishka023
autor
10. nov 2015

@katka1981 ďakujem. CT zatiaľ nerobili. Potom tu napíšem ako sme dopadli.

mishka023
autor
20. nov 2015

Tak dievčatá, konečne mi padol kameň zo srdca, po dvoch týždňoch na onkológii som si už začala myslieť hocičo....tak mame výsledky z histologie, nádorové bunky tam niesu....serologie čo dopĺňali na uzlinovy syndróm sú už tiež hotové. Anetka mala hraničné hodnoty na bartonellu hanselae - choroba z macacieho skrabnutia.

katka1981
20. nov 2015

@mishka023, co? To od macky? Vdaka Bohu. Strasne sa tesim, budete mat tie najkrajsie Vianoce.

mishka023
autor
20. nov 2015

@katka1981 ani nevrav, toto bolo mojich najhorších 5 týždňov v živote. Áno pravdepodobne od macacieho skrabnutia alebo slín. Dr na ORL vravel že je to veľmi zriedkavá choroba a dobré že sme brali antibiotiká už od začiatku lebo to mohlo mať horsie následky (pečeň, slezina, zrak) ale Anetka už berie antibiotiká dva mesiace v kuse tak mozno preto tie hraničné hodnoty. Pobyt na onkológii ma veľmi poznačil. V živote som neprežila taký strach, beznádej.......

inull5
20. nov 2015

@mishka023 teším sa s tebou🙂 prajem veľa zdravia.inak toto mala aj naša veterinárka od nejakého zvierata a spomínala že to nemusí byť od len od mačky.

mishka023
autor
20. nov 2015

@inull5 vazne? Toto je pre mňa nová informácia. Ja som o tomto mačacom skrabnuti v živote nepočula. Viem že monomukleoza je z mačiek a má v karte napísané že ju v minulosti prekonala o čom ja vôbec neviem že kedy

katka1981
20. nov 2015

@mishka023, a vy mate doma macku? ci to chytala cudziu?

mishka023
autor
20. nov 2015

Sme na dedine a tu mačky chodia z dvora do dvora. My mačku nemáme, ale v lete k nám chodilo mačiatko a Anetka sa s ňou hrala. Ale to už bolo davno, tak to aj tak nechápem

katka1981
20. nov 2015

@mishka023, my nedovolime dcere chytat macky, max. od susedov, kt. ma vsetky ockovania. Ale tak mohla to byt nahoda.

inull5
20. nov 2015

@mishka023 áno vážne.riešila som s ňou vtedy kvôli malej lebo ju hryzol nás pes a mal neplatné očkovanie..pýtala som sa jej má besnotu,tu sme vylúčili keďže išlo o nasho psa a toto mi spomínala,že ona to tiež mala a ako sa to prejavuje.aj som ti chcela o tom pisat avšak nie som lekárka ani kompetentná hlavne som nechcela strašiť a pod.ide g podstate o to,že zviera má v sebe určité baktérie ktoré lymfatický systém nemusí prijať..A tou batériou je aj táto,o ktorej píšeme.
vôbec to nemusí byť že niekoho poškriabe mačka..môže aj hlodavec,pes,malé mačiatko..ina cesta ako priame poškriabanie môže byť že sa hrala na infikovanom mieste a mohla mať ranku niekde na rucke. Inak väčšine ľudí táto baktéria ťažkosti nespôsobí. Ma malá oslabenú imunitu?

inull5
20. nov 2015

@mishka023 od mačky je toxoplazmoza,mononukleozu spôsobuje ebv vírus a ten je prenosný z človeka na človeka..nositeľmi EBV virusu je asi 95 percent populácie, nositeľ nakazí iného v prípade aktívneho vírusu. Inak táto baktéria z,mačacieho skrabnutia nie je prenosná z,človeka na človeka.

inull5
20. nov 2015

@katka1981 na toto očkovanie nie je..asi ta sklamem tým ale už malé mačiatko má túto baktériu.

katka1981
21. nov 2015

@inull5, verim

mishka023
autor
21. nov 2015

@inull5 áno mapa oslabení imunitu, pár dní pred tým prekonala zapal obličiek a močových ciest. Strašne ma to vylakala, ja už malej nedovolím ani sa len priblížiť k mackam a inej havedi 🙂 tiez som počula že stačilo aby mala niekde ranku, alebo zarez a infikovat sa mohla práve tam. Ona.sa hrala často na piesku možno aj tam sa nainfikovala

inull5
21. nov 2015

@mishka023 aj to je cesta k infekcií to pieskovisko,pretože tam veľmi radi mačky curaju aj kakaju a potom to tam zahrabu.A keď mala ešte nejakú ranku..práve deti a dospelí ktorí majú oslabenú imunitu tak u nich takto prepukne infikovanie touto batériou,píšeš že prekonala aj mononukleozu,to tiež keď je slabá imunita sa prejaví navonok. Tí čo ju majú ok,tak infekcia prebehne bez príznakov.

katka1981
3. júl 2016

@inull5, no vidis, nie som az taka hrozna matka, ja som dcere nikdy nedovolila hrat sa na pieskovisku, len na svojom krytom