Vpadnutá fontanela

lae20
1. dec 2021

Žienky chcem sa spýtať, syn (9mes) ma vpadnutú fontanellu do čítala som ša že je to príznak dehydratácie. Ale on s pitím problém nemá je dojceny na požiadanie a okrem toho mu ponúkam aj vodu, repkový caj a sem tam trosku hipp džúsu zriedeneho bud s cajom alebo vodou a to vypije denne aj 200 a niekedy aj 400 ml. Môže to byť príznak niečoho iného?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadulamamula
1. dec 2021

@lae20 ahoj. Aj sa ti dieťa javy choré? Alebo ma má hnačky ale vracia alebo ma teplotu? Ak nie tak je to v poriadku. Dehydrovany nie je teda, toľko ani moje deti za deň nevypiju 😂 takže neboj sa.. Určite to doktor bude kontrolovať na najbližšej poradni.

merrysa
1. dec 2021

@lae20 ak je hravy a inak,, v pohode ", malo by to byt ok.. Vpadnuta fontanela je len jeden z príznakov dehydratácie, ale musia byt aj ďalšie, napr. Unava, malátnosť, nepomocene plienky atd.. 200 ml vody je akurat pre taketo dieta, pozri poradnu pediatra, resp. Zavadzania prikrmov..

angelinja
1. dec 2021

@lae20 ahoj toto som tiez vedela ano ze dehydratacia, lenze to pozri hned jak sa napije vtedy sa to trosku zlepsi ale casom zas vpande...no malo by mu to nejaky cas vydrzat ja si to uz nepamatgam nas ma uz 7 rokov. ale toto som aj ja citala.a vzdy som vedela podla toho ze mu treba dat vodu alebo nieco proste

angelinja
1. dec 2021

inak 400 ml za den?to je malo a 9 mesiacov?moj uz jedol aj poliveky, banany zmiesane z jogurtom atd...ved hadam neni len na mlieku

angelinja
1. dec 2021

mixovana zelenina, tusim uz aj kuracie maso sa môze nie?ja si to uz nepamatam ale normane uz jest nie len mlieko pit

lae20
autor
2. dec 2021

@beata_k ma prikrm ale po každom prikrme ešte pýta prso

lae20
autor
2. dec 2021

@dadulamamula ani mne sa nezdá len ma vystrašil ta vpadnutá fontanela, keďže on ju má stále dosť veľkú a naša Dr cista katastrofa, 🤦‍♀️od nového reka ju meníme

lae20
autor
2. dec 2021

@angelinja ja som sa zľakla ze je dehydrovany tak so mu dala kulisek ale fontanela ostala bezo zmeny

lae20
autor
2. dec 2021

@angelinja nie je len na mlieku ale tých 200 až 400 ml vypije ešte navyše okrem mlieka a on sa koji aj po každom prikrme, a je jed o ci mu dám menej alebo viac aj tak stále chce ešte prso

lae20
autor
2. dec 2021

@angelinja ma dva krát niekedy aj 3 krát prikrm ale za každým sa chce do kojiť

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz