Výber nosných mandlí v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave

jarabica123
14. máj 2014

Prosim vas, kto ste boli s dietatom na vyber nosnych mandli v Ba?? Ake ste mali skusenosti? nas to pravdepodobne caka, ako to prebiehalo?? Dcerka este len bude mat dva rocky, odporucili nam celkovu anestezu. A chcem sa spytat, kedy detickam pichaju kanylu do rucicky?? Az na operackach?? Alebo po podani oblbovaku? Lebo toho sa najviac bojim, ze ju budu pichat, este ked bude uplne pri vedomi:(((

jarabica123
autor
18. máj 2014

@tinka9000 A prosim ta, ako dlho ste cakali na operaciu??

maznacik007
18. máj 2014

@jarabica123 a vy ste ako dopadli v piatok dali vam termin?

jarabica123
autor
18. máj 2014

@maznacik007 Nie, zajra mame volat jednemu znamemu, ten tam ma zase znamu doktorku, na detskom ORL, tak uvidime, mozno by sa to dalo vybavit, lebo ked si predstavim, ze cakat pol roka na termin, tak ma porazi🙂 Malauz nema aspon sopliky, ale to chrapanie a dychanie je des, no uvidime co nam povedia, kazdo padne v utorok tam ideme urcite, potom budem vediet viac🙂

tinka9000
18. máj 2014

@jarabica123 my sme isli rychlo,ale tiez sme niekoho oslovili🙂

zuzba
18. máj 2014

ahoj, no sme od včera, malý je stále ubolený, sťažuje sa na bolesť hrdielka, šije a hlavy, ťažšie sa mu prehĺta a v krku má modrinu. na bolesť nosných mandlí sa nesťažuje, len to nešťastné hrdielko, nejako ho museli potlačiť. narkózu znášal zle, doslova bojoval ale po vyspinkaní sa skľudnil a dnes mal aj 38teplotku a pritom prísne dodržiavame pooperačný režim. tak uvidíme, už nech to má dobre.

marcela14
18. máj 2014

@bianca11 Dostali sme taký papier s pokynmi, ako postupovať po príchode domov - spať s rodičom, stále fúkať nos, aby nebol zapchatý, ak je, tak nakvapkať nasivin alebo niečo podobné, 7 dní od operácie kvapkať 3x denne pamycon proti možnej infekcii, môže byť aj zvýšená teplota po operácii, môže sa pri teplote nad 38st.C podávať len PARALEN (napr. Panadol sirup) nie však Nurofen (látka ibuprofen), lebo zvyšuje možnú krvácavosť. Ďalej je tam upozornenie, že dieťa môže prvé dni chrápať kvôli opuchom, môj malý chrápal, minulú noc sa to už zlepšilo. Sme, chvalabohu, bez komplikácií. Treba tiež sledovať, či nekrváca dieťatko z tej rany po mandli a z ušiek. Ideme v stredu na kontrolu, tak som zvedavá.

bianca11
18. máj 2014

@marcela14 Dakujem 🙂

marcela14
18. máj 2014

@bianca11 Nie je zač a kde sa chystáte na operáciu?

bianca11
18. máj 2014
zuzba
19. máj 2014

@marcela14 a kde ste boli na mandlickach? My na kramaroch a tiez sme dostali papier co robit. V ziadnom pripade nedavat acylpirin ten zvysuje krvacavost, paracetamol a ibuprofenum mozme dokonca mu ho podali uz v nemocnici od bolesti. Dnes maly vysmrkal zltu hrcku s primesov krvicky, na to nas upozornili ze sa moze stat. Do nosika davat len vincentku a davame aj rhinocort od alergo, pamycon nam nikto nepredpisal. Bojim sa aby som krvacanie odhalila vcas, samozrejme spinka u nas v posteli a nepaci sa mi ako chrape a cez den mu akoby zatekalo niekde zo zadu -nevysmrkava, este ma aj priskrteny hlasok. No teplotka dnes uz nevyskocila.snad je to na dobrej ceste. Na kontrolu az v piatok,ach

deculko
19. máj 2014

ahojte, tiez sme kandidati na vyber nosnych mandli v KE... este mame prist raz na kontrolu ORL a ked nic lepsie,tak vraj mame ist.... este sa rozhodujem a zistujem co a ako.... ale uz som nakukla sem k vam..

jarabica123
autor
19. máj 2014

@zuzba Tak sa drzte, urcite to uz bude kazdym dnom lepsie, uvidis🙂

zuzba
19. máj 2014

@jarabica123 ďakujeme už teraz na večer je dobrý, uvidíme aká bude noc :/

jarabica123
autor
19. máj 2014

@zuzba No vidis, super, som rada, hlevne, ze uz mate za tym, aj sestrina mala tiez mala po zakroku teplotu zvysenu a aj soplik este, po par dnoch to preslo a bolodobre🙂 My ideme vo stvrtok na tu ORL ambulanciu, k doktorke Zavodnej, tak uvidime, snad nas rychlo objednaju.

zuzba
20. máj 2014

prosím, máte niekto skúsenosť s bolesťou hlavy po narkóze? syna stále bolí šija a už aj celá hlava - sú to tri dni, pomáha mu až nurofen, operovali - teda vyberali mu mandlu v piatok, lekár ma upozornil, že tento stav sa môže dostaviť, ale nepovedal ako dlho to bude trvať.

maznacik007
20. máj 2014

@zuzba bolesti hlavy, sije to by ho mal vidiet lekar ... podla mna ... normalne k nim na pohotovost ORL s prepustacou spravou ... najma ak nedokaze bez bolesti zaklonit hlavu moze to byt jedna z pooperacnych komplikacii

zuzba
24. máj 2014

@marcela14 ahoj marcela, prosím ťa aj ste dávali ten pamycon? ja som ho dnes synovi nasadila sama od seba lebo je 8deň po operácie a dostal žlté husté sople a zvýšené teploty, na orl mu dali aj antibio na sú jeho stuhnutú - vraj zapálenú šiju

marcela14
27. máj 2014

@zuzba ahoj, prepáč, že až teraz, my sme boli v Banskej Bystrici, v stredu 21.5. sme mali kontrolu, všetko je v poriadku, ďalšiu kontrolu máme 23.7., budú malému robiť audiogram kvôli pravému ušku. Vy ste ako dopadli na kontrole? S tým chrápaním, to chce len trpezlivosť, môj malý konečne už druhú noc nechrápal, chrápanie trvalo vyše týždňa. Už od pondelka je v škôlke.

marcela14
27. máj 2014

@bianca11 Držím palce!

marcela14
27. máj 2014

@zuzba Áno, rovno ešte počas operácie som išla vybrať recept, prepustili nás poobede a hneď večer mi kázali mu ho dávať a to počas 7 dní (to je trvanlivosť pamyconu po nariedení) a 3xdenne. Vraj je to proti možnej infekcii, ktorá by mohla napadnúť pooperačné miesto a proti zápachu z pusy, ktorý je normálny po operácii a je vyvolaný samotnou regeneráciou tkaniva po operácii. Zápach z pusinky už nemáme ani nejaké komplikácie. Môjho malého tiež bolela šija, masírovali sme týždeň a prešlo to. Nepočula som o zapálenej šiji, ale asi to môže byť zápal svalu šije vyvolaný záklonom hlávky počas operácie????? Tak si to vysvetľujem. Keď som na tej ORL, kde malého operovali povedala doktorovi počas kontroly, že mal bolesti šije, tak že je to normálne a keď to prešlo, je to v poriadku. Dúfam, že budete čoskoro ok, držím veľmi palce. Daj vedieť, ako sa darí.....

zuzba
27. máj 2014

@marcela14 ahoj, tak my sme nakoniec dostali celkové antibio Suprax, lebo podľa všetkého mal zapálený kĺb po operácii na krku, už povolilo, masírovať sme nemohli, malý si nenechal na hlavu vôbec siahnuť, ešte je v pohyboch taký opatrnejší, ale už je to oveľa lepšie. Stále máme žlté soplíky :( dala som mu pamycon, čo mi schválil aj jeho pediater. zjavne sme ešte v nemconici chytili nejakú infekciu, keď sme boli na kontorle. Hojí sa to vraj dobre, bolesti hlavy a šije sú vraj bežné pooperačné komplikácie a tento piatok máme ísť znova na kontrolu. Len neviem, či tie žlté sople sú normálne. Od budúceho týždňa máme mať rehabilitáciu ohľadom toho, že sa malý hrbí, tak zvažujem, že ju preložím, lebo evidentne je ešte stále oslabený. aj podľa pediatra ho dosť narkóza oslabila a to už má aj tak zníženú bunkovú imunitu od narodenia.

marcela14
27. máj 2014

Neboj, rýchlo to prejde. Suprax je aj na určité baktérie spôsobujúce zápaly dutín, máte aj pamycon, takže 2 účinné látky na zápal, určite aj tie soplíky odídu. Aj môj malý a aj dcérka chodia na imunológiu, odvtedy, ako začali chodiť do škôlky, bývali stále zasoplený, kašeľ a zápaly uší, takže sme na liečbe zvyšujúcej imunitu. Ale z roka na rok je to lepšie....., treba vydržať 🙂 Asi naozaj tú rehabku bude lepšie preložiť...., veď pár dní, či týždňov neskôr nie je asi takých dôležitých.

jarabica123
autor
1. jún 2014

@zuzba Tak ako sa mate?? My sme uz po, a mala je uz ok, ale tiez este tuto noc chrapala, a akobi mala v hrdielku nejake hlieny a je este taka unavena. Teplotu nemame, a vytekaju jej sem tam aj vodove sopliky. O par dni ideme na kontrolu, som zvedava, drzte sa!!!

zuzba
1. jún 2014

@jarabica123 ďakujem za opýtanie, konečne môžem povedať, že dobre. som rada, že malá to tak dobre zvládla, náš krpec dobral v piatok antibio a v sobotu pamycon, už nesoplí a je plný síl. ešte sa šetrí pri zakláňaní hlávky, vždy pokrčí aj ramienka, no je to už oveľa lepšie. budúci týždeň začíname s rehabilitáciou, tak snáď už sa popraví úplne 🙂

rqduskq
17. aug 2017

Prosím Vás, mám ísť s malou na výber nosných mandlí, má 3 roky, som z toho na nervy a bojím sa. Hlavne keď som si čítala o tom krvácaní a pod :(
Čo vám doktori povedali? Stáva sa to? Ja neviem či to nakoniec nezruším :(

andiee212
7. mar 2022

@zuzanakalejova dobrý deň viem že stará konverzácia ale ako to prosím vás prebiehalo ?