Výber nosných mandlí v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave

jarabica123
14. máj 2014

Prosim vas, kto ste boli s dietatom na vyber nosnych mandli v Ba?? Ake ste mali skusenosti? nas to pravdepodobne caka, ako to prebiehalo?? Dcerka este len bude mat dva rocky, odporucili nam celkovu anestezu. A chcem sa spytat, kedy detickam pichaju kanylu do rucicky?? Az na operackach?? Alebo po podani oblbovaku? Lebo toho sa najviac bojim, ze ju budu pichat, este ked bude uplne pri vedomi:(((

maznacik007
14. máj 2014

ja som bola s dcerou jej brali ale aj krcne hned ... kanylu davali po oblbovaku ... my sme ale kvoli CA a poistovni Dovera cakali na termin vyse pol roka... a to sme tam rajonne patrili ..

synovi sme to uz dali urobit potom v sukromnom centre v seredi tiez v CA na jednodnovke platili sme 100 eur .. ale zasa ked si to clovek zratal tam izbu, stravu a parkovne na kramaroch platit .. a ten cas zbytocne cakat na zakrok aj tak sa to oplatilo

inak uz mate termin? tam sa da potom za poplatok ist s dietatom az k operackam ... daju ti taky sterilny odev

jarabica123
autor
14. máj 2014

@maznacik007 Nemame este termin, v piatok tam ideme, my mame vseobecnu poistovnu a sme z Topolcian, takze to aj my budeme takto dlho cakat?? To snad nie:(

maznacik007
14. máj 2014

@jarabica123 nie neboj sa .. vseobecka ma kratsie cakacky ... urcite ... a ak sa mozem spytat preco nejdete do piestan do sukromneho centra, ved to mate blizsie

jarabica123
autor
14. máj 2014

@maznacik007 Velmi rada, uz som sa tam informovala, ale nikde na SK ti neuspia dieta pokial nema 3 roky a 15kg. Prave dnes som sa aj tam pytala,a ze nie, ze uspavaju len v Ba a v BB. Tak preto. Mala ma dost problemy, v noci chrape, a dusi ju chudatenko, tak snad nam daju termin skor:( Dakujem velmi pekne za odpoved, si zlata🙂

marcela14
14. máj 2014

Ahojte, my sme akurát dnes absolvovali operáciu v CA - výber nosnej mandle a čistenie ušiek - stredného ucha, synčekovi dávali do pravého aj "rúrku" na odvádzanie hlienu. Týmto veľmi chválim prístup lekárov a ostatného personálu pred operáciou a starostlivosť po nej na súkromnej klinike v Banskej Bystrici - ORL Klinika v Rooseveltovej nemocnici 🙂 Platili sme 60 eur za zákrok a 20 eur za rúrku - tú sa rozhodli dať pri operácii, po zvážení stavu ušiek. Prišli sme na 8:00h a o 14:00h sme išli domov - všetko bolo v poriadku. Komu to nie je ďaleko, určite odporúčam. To isté robili dcérke v októbri 2013, tak sme sa tam vrátili. Pri dcérke sme mali štastie, termín nám dali za necelé dva týždne, pri synčekovi sme dostali termín za 5 týždňov - na 26.5. a včera ráno mi volali, že majú voľný termín na dnes, tak sme išli 🙂 a to už mi volali raz minulý týždeň, či nechceme v pondelok 12.5., ale ešte sme nemali výsledky predoperačných vyšetrení.....

25daniela
14. máj 2014

@jarabica123 a preco neuspia, ja som bola s malou na plastike a nemala este ani dva roky a operovali ju v celkovej narkoze. A 15 kil? snivajte s nami, bude mat asi ako 4 rocna najskorej

ssara
14. máj 2014

No my sme boli v aprili na Antolskej. Robil nas doktor Sivacek. Najhorsie bola kanila kedze jej ju zaviedli hned ako sme dosli na oddelenie a vybrali az pri odchode☹ velmi stresujuce pre dieta. Ale lekar velmi ustretovy a mily .

maznacik007
14. máj 2014

@jarabica123 moja dcerka mala pod krcnymi mandlami loziska so streptokokom bola rok a pol na atb vkuse .. uz aj s klbmi mala problem ale tak poistovna mala svoj zoznam ... ale vseobecka to ma omnoho lepsie ... ja som tiez deti prehlasila ... mne dceru nechceli v sukromnom operovat ona mala problem aj s krvnymi vysledkami .. kvoli anesteze myslim
na kramaroch je to taka masovka ... sup sup .. je tam aj nadstandard ale neviem kolko sa plati my ked sme boli bol obsadeny ale tak aspon som obehavala ostatne deti a pomahala im co boli na izbe ... oni sa snazia tak brat ze ti co su na izbe idu v jeden den na operaciu .. aby sa nestresovali ked tam placu a tak ..

s malym som uz do nemocky nechcela ist ... mne ho nastastie zobrali aj do sukromneho ... aj ked mal tiez max. 15 kg .. on je dost drobny min. rok mu to robili ... a este nemal ani meter... potom ho este dva krat operovali a to boli dlhe anestezy ... a dalo sa ...

jarabica123
autor
14. máj 2014

@25daniela Na plastike kde?? Ba??

mummy01
14. máj 2014

@jarabica123 a vysetril dceru aj imunoalergolog? Lebo vyberat mandlu pred tretim rokom nieje celkom bezne a za jej stav moze byt zodpovedna aj alergia.Mate velku mandlu potvrdenu fibroskopom? Inak v Dfn Ba je to v pohode,na ORL som s dcérou bola hospitalizovana niekolkokrat kvôli operacii a je to jedno z najlepsich a najpohodovejsich oddeleni.Kanilu dcere vzdy davali az na operacke.

maznacik007
14. máj 2014

tak ako pise
@mummy01 oddelenie v pohode .. kludne aj muz siel za nami na izbu ... jasne ze ostatne sme nerusili ... a velmi velmi mila pani co mala na starosti ucenie s detmi vyrabali krasne veci ... ja ked som tam bola s dcerou tak na nadstandarde bola manzelka Egona z panelaku s dietatom a on tam chodil .. no divne bolo ho vidiet bez pricesku ... 😀

25daniela
14. máj 2014

@jarabica123 nie, v ke

mummy01
14. máj 2014

@maznacik007
@jarabica123 ano presne,ta pani bola fakt mila ale ja mam dobre skusenosti aj s lekarmi aj ked teraz sa dost pomenili tak neviem ako je to momentalne

25daniela
14. máj 2014

@jarabica123 ale samozrejme koli comusi inemu ako mandla v nose. Iba ma zaujala info, ze do 15 kg a 3 roky sa neuspava v celkovej

jarabica123
autor
14. máj 2014

@ssara A prosim ta, ako rychlo vam dali termin??

jarabica123
autor
14. máj 2014

@mummy01 Nie neboli sme imunoalergologa, ORL lekar nam robil vyter priamo z nosnej mandle a vysiel jej tam hnusny bacil, a v mandli je pravdepodobne lozisko,najskor sa snazil preliecit AZB, ale nezabera, a mandla sa nezmensuje. tak odporucil toto. Doteraz nebyvala vobec chora, a odkedy ma bacila tak uz mesiac aj nieco sopli, chrape, a nespicele noci chudatko:( A este otazocka, ako rychlo ste dostali termin?? trvalo to dlho??

jarabica123
autor
14. máj 2014

@25daniela Ja netusim, vsade, kde som sa spytala, nas odbili tymto:(

maznacik007
14. máj 2014

@mummy01 s lekarmi som aj ja bola spokojna aj teda ked to vacsinou boli mlade lekarky sak ano ... ja so synom som tam nechcela ist preto ze on je specialny a ten nadstandard je dost obsadeny a neviem si s nim predstavit v tej izbicke s dalsimi dvomi tromi detmi a mamickami, deti placuce a pod .. nejako fungovat ... a potom financne to nevyslo o moc viac .. platit ubytko, nejaku stravu, parkovne muz nas musi odviezst pre nas, na kontrolu ... dcera sama doma a tak ..

ssara
14. máj 2014

Termin sme mali do mesiaca.

ssara
14. máj 2014

Inak rano sme prisli a o 17,00 nas pustili domov. Od februara to je uz jednodnova chirurgia.

mummy01
14. máj 2014

@jarabica123 ja ti odporucam navstivit aj imunoalergologa,z vlastnej skusenosti.Ja som si s dcérou uzila svoje s mandlami a uskami a tak ak ti mozem poradit daj jej spravit testy na alergiu.Ak chrape posledny mesiac tak akurát vtedy zacala pelova sezona a problem moze byt aj toto.A to je pan doktor taky sikovny ze zhodnoti stav mandle bez toho aby ju videl??? Vyziadaj si aj fibroskopiu...ja by som dieta zbytocne operovat nenechala.A co je to"hnusny bacil" ? upresni prosim,mozno ti poradim 😉
Termin asi tak 3mesiace tusim...

bianca11
14. máj 2014

@marcela14 Aj nas caka operacia usiek, budu nam opat vkladat tie ventilacne trubicky do oboch usiek a zaroven vyberu nosne mandle. Vraj to vsetko netrva dlho... musi sa potom nejako o tie mandle starat?
@jarabica123 Boli sme uz viackrat na operacii a stale nam zavadzali kanylu este na izbe, neskor dali oblbovacku. tak asi po pol hodinke. A co sa tyka tej CA, malemu dali ked mal 6 dni, potom ked mal 7 mesiacov, 9 mesiacov, 1 rok a pol. Teraz ma dva a pol a mame necelych 13 kg. Problem v tom urcite nie je, anesteziolog to presne podla vahy vypocita.

maznacik007
14. máj 2014

@jarabica123 tu mas temu o cakani .. ale teda v roznych nemocniciach .. ale este raz zavisi aj od poistovne

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vyber-mandli-skusenosti-z-nemocnic-na-slovensku-2/

jarabica123
autor
14. máj 2014

@mummy01 Zacalo to uz ked mala nejakych devat mesiacov, neustale v noci upchaty nos, sem tam to odislo, potom sa to zase vratilo, nic ine okrem upchateho nosteka nemala, bola som u pediatricky, a ta stale len ze to bude zo zubkov, Ale zhorsovalao sa to, tak sme sli na ORL, pozeral jej nostek endoskopom, ma tam hemophilus influzae typB.

mummy01
14. máj 2014

@jarabica123 skus este toho alergologa...ak sa jej striedavo stav zlepsuje a zhorsuje tak moze mat alergiu na prach,roztoce...treba aj nos poriadne vystriekavat sprejom so slanou vodou.A s uskami nemate problem?

jarabica123
autor
14. máj 2014

@mummy01 Nie uska su ciste, skusiem este teda behnut na alergoimunologiu, uvidime,nostek prestriekavam vincentkou, dakujem velmi pekne za odpovede🙂)

zuzanakalejova
14. máj 2014

My mame ist na kramare na vyber mandli,oboch,teraz v juni,zaujimalo by ma ako dlho tam treba byt po operacii,v celkovej anestezii.dakujem 🙂

tinka9000
15. máj 2014

Ahojte,my sme boli vcera s 2rocnou na vybere nos.mandle v CA,a vkladali trubicku do 1 ucha.dopadlo to dobre, boli smetna detskej orl v bb. Uzasny lekar aj personal. Mali sme od marca vkuse zapal uska a atb stale,mala aj streptokoka pneumoniae.Kanylu dali az na operacke myslim ze az v narkoze.

zuzba
15. máj 2014

my ideme zajtra! Drzte palce! Od oktobra sme cakali na termin! Vo februari sme mali prvy,no ochoreli sme, v aprili druhy to sme boli 14dni po chorobe a nechceli ho uspat a zajtra do tretice. Dnes sme boli s predoperacnymi vysledkami a vsetko ok. Tak zajtra nalacno priamo na salu a jednu noc prespime kedze byvame dalej od blavy.

jarabica123
autor
18. máj 2014

@zuzba Ahoj, tak ako ste dopadli?? uz ste urcite domka🙂