Vyrieši nefrológia nočné pocikávanie?

mussli
3. jún 2013

Dcéra sa v noci pocikáva, sme objednaný na nefrologiu...môže mať niečo s obličkami..??

mussli
autor
27. sep 2013

@suzzi_
@alliana3013
@marissenka baby , boli sme na tej nefrologii...všetko vyšetrili, všetko je v poriadku, len má obličky rozdielneho tvaru 😅 ale nie je to dôvod pomočovania...bola som vyklepaná že ma doktorka zjazdí, že kde sme boli doteraz, ale ona úplne v klude, neriešila že má dcéra 5 rokov, poradila nám upraviť pitný režim, pred spaním už nejesť a nepiť, ísť cikať, a ešte po zaspatí zobudiť cikať...takže všetko ako ste mi radili...dr. z toho nerobila vedu...máme prísť vo febr. na kontrolu...ak sa to neupraví samo, potom lieky....ale velmi ma upokojila, že kým nechodí do školy je to v poriadku... má len vééélmi tvrdý spánok... 😝

alliana3013
27. sep 2013

@mussli ahoj, my sme medzitým išli k druhej nefrologičke a tá malému zistila zmenšený močový mechúr, preto chodí stále cikať a v noci to neudrží, lebo má malý objem mechúra a keď tvrdo spí, tak mu jenoducho "ujde".zatiaľ to tiež ešte neriešila, dala mu nejaké lieky na "roztiahnutie" mechúra.v škôlke sa mu tiež 2-3 krát stalo, že mu počas spánku cvrklo, ale vysvetlila som učiteľkám situáciu a uvidíme ako sa to vyvinie.tiež sa bojím, ako to bude potom v škole, lebo on chodí fakt každú chvíľu cikať..tak sa držte a prajem všetko dobré 🙂

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mussli
autor
27. sep 2013

@alliana3013 jooj chudáčik, tak to potom za to nemôže...to je logické...treba len oboznámiť učitelov aby boli v obraze a oni ho pustia vždy na wc...teda, mali by...ale možno sa to vekom zlepší...tak sa držkajte..🙂
@suzzi_ no máme ešte dosť času na tom popracovať, tak dúfam, že vtedy sa nad tým už len pousmejeme...dakujem, si zlatá...aj vám prajem všetko dobré... 😉 paa

marissenka
27. sep 2013

@alliana3013 aj nas beha stale cikat, na nefro ideme 1.okt...mal to uz predtym asi 3x,zakazdym to preslo do cca 2tt...taraz je to uz 2 mesiace ☹ vas maly to ma odkedy?

susul
27. sep 2013

@mussli nema dcerka zvacsenu nosnu mandlu?

mussli
autor
28. sep 2013

@marissenka dcéra sa pocikáva len v spánku...pár krát bola suchá, ale inak stále pocikaná...aj cez obedný spánok jej ujde...ona sa proste nepreberie a pustí do gatí... 😕 cez obed už ale nespáva...takže ja čakám kedy ju to cikanie zo spánku zobudí...?? 😝 nemá tvoj syn nejaké zmeny v okolí, škôlka, ...stres??...nachladnutie..?...ked píšeš že býva aj suchý...všetko doktorke porozprávaj...a uvidíte čo vám povie...držkaj sa a potom napíš ako ste dopadli...paa
@susul to netuším...nikdy to doktorka ani nespomenula.... má to s tým niečo spoločné..??

alliana3013
28. sep 2013

@marissenka on to má už cca rok, predtým sme to nejak neriešili, lebo bol ešte malý a u chlapcov to dlhšie trvá, kým sa naučia na záchod, on mal aj plienky dlho.teraz už viem prečo..a nemá to tvoj malý napr.zo stresu?alebo zo zmeny prostredia?nenastúpil do škôlky?keď to predtým zakaždým prešlo.náš to má vkuse každú noc, až teraz nedávno sa začal budiť nadránom, ale aj tak je už celý mokrý 😒

susul
28. sep 2013

@mussli nemava casto sople, nedycha otvorenymi ustami, v noci nechrape? To by mohli byt priznaky zvacsenej nosnej mandle. U nasho syna to tak bolo, tiez sme uz odskusali vsetko, az nas poslala doktorka na nosne, krcne, usne a tam mu to potvrdili. Po vybrati mandle pomocovanie ustalo zo dna na den, skus pozriet nejake clanky, pripadne odkonzultuj s doktorkou.

janka7177
28. sep 2013

Ahojte, my riešime tiež problém s pomočovaním, ale synček si cvrkne aj cez deň, niekedy sa aj pociká. ☹ Má 4 roky. 2-krát mu už vyšetrovali moč,bol v poriadku, boli sme u dvoch rôznych urológov, obidvaja mu robili sono a všetko mal poriadku, akurát mu začervenáva konček penisu, tak sme mali natierať framykoinom. Nie je na nič alergický, mandle má v poriadku,bol aj odčervený. V lete tento problém vôbec nemal,ani v noci, aj keď sme sa chodili kúpať.Teraz začal chodiť opäť do škôlky a zase sa to opakuje. ☹ A pritom do škôlky chodí veľmi rád. Mám pocit, že keď sa ochladí, tak sa to začne. Chodí poriadne oblečený.Volala som na nefrológiu a povedali, že do 5 rokov aj tak lieky nedávajú a odporučili nám stránku www.suchapostielka.sk.Ale, že keď chceme, môžme sa objednať.Momentálne je malý trošku sopľavý a kýcha, tak možno aj preto sa pocikáva.

marissenka
28. sep 2013

@susul ahoj.tak toto som si myslela aj ja,ze ci to nesuvisi s nosnou mandlou..ty kokso!som z toho paf!nasemu pojdu vyberat mandlu!!
@mussli
@alliana3013 tak uz asi tusim,kde je pes zakopany!

marissenka
28. sep 2013

a inak uz asi tyzden sa nepocika v noci,ale cez den beha stale...a je to take divne lebo niekedy vydrzi dlho necikat,a niekedy za hodinu aj 5x...tak neviem..uvidime co povedia MUDR...

mayacip
27. okt 2013

mám problém s12 ročným synom ,ktorý má problém s tvrdým spánkom a pocikáva skoro každú noc no nechcem mu dávať lieky,lebo aj tak má teraz už veľa kilov a po zdravotnej aj psychyckej stránke je vporiadku neviem ako mu mám pomôcť

mussli
autor
27. feb 2014

@alliana3013
@suzzi_
@marissenka baby, boli sme na kontrole, obličky, mechúr, moč, krv...všetko OK, ale stále v noci ciká...dala nám lieky pod jazyk a ja som súhlasila, ale to som ešte nevedela aké majú vedl. účinky....dosť ma to zaskočilo... musí ich užívať, ked jej ich predpísala...?? najradšej by som ich vyhodila... :( už ma z toho porazí....

marissenka
27. feb 2014

@mussli a nekazala vam dodrziavat pitny rezim?...nam to tuk-tuk nastastie uz preslo.uz vyse 2tt sme ok.ani sa nepocika,ani nebeha cez den stale.ale ja si myslim,ze nas maly to mal psychickeho povodu..on ked sa v noci pocikal ho to strasne trapilo a pre to radsej chodil casto cez den a v noci sa mu o cikani tiez snivalo,tak sa pocikal,taky kolotoc to bol.ale som zistila,ze ked aj sa pocika (naposledy pred vyse 2tt v noci),tak som mu nic nehovorila,len som ho prezliekla a dala spat .skratka o nicom nevedel-nic ho netrapilo.

alliana3013
27. feb 2014

@mussli nevolajú sa tie lieky náhodou Minirin melt? aj my ich teraz máme, užíva ich tretí týždeň, ale zatiaľ žiadna zmena k lepšiemu, mokrý je celú noc a dokonca sa začal pocikávať aj cez deň, musela som ho kvôli tomu dať do škôlky len na doobeda, lebo sa im tam poobede vždy pocikal.už neviem, čo robiť, tiež máme všetky výsledky v poriadku.

suzzi_
27. feb 2014

@mussli ahoj, ja chytam infarkty pri vsetkych liekoch co malej davaju, momentalne sa trapime uz 5mesiacov s vlhkym kaslom... tie vedl.ucinky su masaker. ak si uz skusila vsetko (uprava pitneho rezimu, nocne budenie na nocnik) a dietatko je vo veku kedy by sa to uz naozaj nemalo stavat, na tvojom mieste by som to skusila. drzte sa.

mussli
autor
28. feb 2014

@marissenka hej, začali sme pitným režimom, pomohlo to v tom že si cikne menej, ale nie je suchá, vždy ráno čaká že bude suchá a nič, ale ja to velmi nedramatizujem pred ňou, aby nemala stresy, ale isto ju to mrzí...

mussli
autor
28. feb 2014

@alliana3013 áno, tiež máme tieto a čítala si vedlajšie účinky...?? hrúúúza, znášate ich dobre bez vedl. účinkov ?...... nie je s tým problém..?? asi ich skúsime aj my, len či nie zbytočne..?
@suzzi_ už sme skúsili všetko, aj dr. povedala že to chce čas, každému dieťaťu to trvá rôzne dlho....tieto lieky by už boli asi posledná možnosť to skúsiť...a či to zaberie...?
..a to čo máte za kašlík..? aká diagnooza..? to strašne dlho riešite...

mussli
autor
28. feb 2014

@mayacip a na vyšetreniach ste boli asi už...? ja už tiež neviem dokedy budeme toto riešiť...:( ale vari to nebude trvať večne...🙂

vanessm
28. feb 2014

@mussli Ahoj, naša 6 ročná tiež berie minirin 120, ale odkedy ich má, tak ju nemusíme ani budiť. Tiež nemám z toho dobrý pocit, stále sa jej pýtam, či ju nebolí hlava a keby ju bolela nech mi povie, ale hovorí, že nie. Treba pri nich dávať pozor, aby hodinu pre tabletkou skoro nič nepila a 8 hod po nich. Nemám z toho dobrý pocit, ale myslím, že psychika dieťatka už takto veľkého je dôležitejšia, nechcela by som, aby mala nejaké pocity menjcennosti, lebo si to uvedomuje. Ako nám ich dr. dala tak nám kázala, že ju máme ešte 3 týždne v noci budiť a potom už nie, ale od prvej noci nebolo treba, proste ked sme ju aj zobudili, tak sa jej nechcelo. Berie ich 3 týždne ale treba ozaj dávať pozor aby hodku predtým nič nepila,( 2 - 3 glgy vraj môže ked je smädná), lebo vtedy môže prísť k tým nežiadúcim účinkom, ako bolesť hlavy atď... Niekedy ked sa mi napije tesne pred spaním, tak si to odsledujem tú hodinu a dám jej ju až v polospánku, alebo nedám vôbec a radšej ju zobudím, ale je to naozaj rozdiel, ked má tu tabletku tak nepotrebuje vôbec cikať a ked ju vynechám, lebo pila pred spaním, tak sa dosť vyciká.

marissenka
28. feb 2014

@mussli nas tiez strasili s tabletkami ked mu to do 5 rokov neprejde...a to potom sa musi brat uz stale?? 😒

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alliana3013
28. feb 2014

@mussli zatiaľ nepozorujem žiadne vedľajšie účinky, zdá sa mi že v noci ciká menej, ale ako keby viac cikal cez deň.no uvidíme, o týždeň máme prísť na kontrolu, že čo povedia.ja by som mu tiež najradšej nedávala nič, ale keď toto pomôže a nebudú vedľajšie účinky, tak prečo nie..

mayacip
1. mar 2014

@mussli boli sme už asi všade všetko v poriadku,ale musíme čakať ked z toho vyrastú,modlímsa,že čoskoro.

mussli
autor
3. mar 2014

@suzzi_ juuj tak to mi je lúto, že sa trápite, ale aspon vás vyšetrujú a iste k niečomu dospejete, držím palce...🙂

mussli
autor
3. mar 2014

@marissenka ešte máte čas, ak to neprejde po jeho 5 rokoch potom to riešte, ja som sa sama pýtala na nefrologiu ked dcéra dovršila 5 rokov a stále v noci cikala...po úprave pitného režimu, budenia atď...nič, tak teraz máme lieky, uvidím či zaberú?? Zatial máme lieky na mesiac a ked ich doužíva, ideme na kontrolu, že či pomohli, ak nie asi nám ešte dá dalšie, na letáku som čítala že liečba je min. na 3 mes. ...tak neviem, ale isto sa nemusia jesť dlhodobo ...vari sa nebudú pocikávať večne...😀
@alliana3013
@vanessm večer som jej dala 1 tabl. ale zadojila sa...😀 uvidíme čo to spraví..?? a vaše deti to vedia vycmúlať pod jazyk?? mne to moja prehltla... 😅 ...viete prečo sa to má dávať pod jazyk...??

vanessm
3. mar 2014

@mussli To sa má len vložiť pod jazyk, nie cmôlať, tá tábletka je rýchlorozpustná. Moja si ju vloží pod jazyk a za 5 sekúnd už tam nemá nič. Čo znamená, že sa zadojila ?

alliana3013
3. mar 2014

@mussli preto sa dáva pod jazyk aby sa nemusela zapiť vodou(tak mi to povedal urológ) a ona sa rýchlo rozpustí, za pár sekúnd je po nej 🙂 malý s tým nemá problém.čo myslíš tým "zadojila"?

marissenka
3. mar 2014

@mussli aha 3 mesiace...ja som sa zlakla,ze to uz na stalo...uff.tak drzim palce nech vam zaberu...nas je zase chory...uz som mala tusaka ,ze sa pocika aj napriek tomu,ze som ho v noci davvala,tak som mu radsej supla plienku-a pocikal sa 😒 ale nastastie z toho nestresuje cez den...tazky je uz ako slon ked ho v noci davam na wc...asi budem nosit radsej serblik k posteli 😖