Vysoké teploty vyše 6 dní

sasula8892
8. feb 2018

Ahojte maminky. Idem si k vam po radu. Uz som zufala 😞26.1. sme boli u lekarky lebo dcérka (3,5 r.) mala teplotu a kašeľ, robili jej aj crp aj moc - vsetko ok, predpísali nam prospan a cebion. Týždeň sme vydržali, bola ok, no v nedeľu 4.2. začala teplota 38,5 a kašeľ má stále - vykašliavací. Do toho sa pridal soplík. Teplota bola aj v pondelok a v utorok sme sa boli zas ukázať, hrdlo červené, mandle zväčšené. Opäť sme priniesli moč aj crp - všetko ok. Pani doktorka konštatovala, že má chrípku a predpísala Kalobu a Cvit a kľudový težim. No teplota vôbec neustupuje, non stop má zvýšenú počas dňa, a poobede vždy vystúpi nad 39. Pije aj papá. Proste máme non stop vkuse 6 dní teplotu a dnes sme zase boli u lekárky a zas nič - crp ok. Ja už som zúfalá. Už ju 6 dní dopujem nutofenom alebo panadolom, 5 hodín je ok kým jej to pôsobí a potom bum, zas teploty a zas 39 tak zas nurofen alebo panadol a takto dookola a lekárka stále že nič jej nie je lebo ak by niečo bolo tak crp by to ukázalo. Máte skúsenosti s tak dlhými horúčkami??? Ja sa bojím že má predsa len v tele niečo a že jej to nezistili, veď nie je normálne že má stále teploty 😞

Za každú radu alebo skúsenosť budem vďačná 🙏🙏🙏

jonnie
9. feb 2018

Tak to fajn. Pocula som o rozmahajucich sa skrytych zapaloch pluc, ale hadam to nemate. Ked je uz asi ok.

sasula8892
autor
9. feb 2018

@linddi a dcerka je v poriadku uz? Lebo u nas ako keby utalo 😳 od kedy sa zobudila zoadna teplota a ako by jen nic nebolo. Len kasle a ze hrdielko ju trosku boli ale papa aj pije, tak snad jz bude len dobre 🙏 aj tk sa bojim toho zapalu pluc 😞

anjelicek26
9. feb 2018

@sasula8892 nech vezme pečeňové testy lebo ak je to mononukleózou musíte aspoň mesiac držať diétu.

ajka30
9. feb 2018

@sasula8892 moj syn ked bol v tom veku mal raz teplotu 8 dni v kuse, uz som bola zufala, dokonca uz nas poslali na rtg pluc, ale bolo to OK. Potom to ustupilo.. treba vydrzt, prejde to, mozno pre istotu ten RTG by som pytala

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
uhnakova
9. feb 2018

My sme mali chripku minuly tyzden, syn mal horucky 4 dni a dcerka 5 dni, dalsi den este zvysenu teplotu a potom konecne klud. Ja som mala tiez horucky ako syn. A ta bolest celeho tela, klbov, bolest za ocami, plus totalna slabost, no koniec a to som sa musela aspon ako tak postarat o deticky. Chvalabohu aspon nakupovat chodil manzel, lebo ja som ledva presla navarit caj do kuchyne. Tri dni nam musel doniest aj obedy, co som fakt nevladala nic varit a doma uz nic nebolo. Ked tie horucky presli, este dalsie dni sme boli dost zoslabnuti. Bezna bakterialna choroba je oproti chripke ako nic, cloveku totiz za den-dva zaberu antibiotika a uz mu je lepsie. Chripku akurat zostava pretrpiet. Dufam, ze nas budu dalsie podobne choroby obchadzat.

lolita555
9. feb 2018

Moj syn ti iste teraz je toho plno chripka.moj maly uz je dva tyzdne doma zaciatok nic len vysoke teploty u doktora vsetko ok po tyzdni sople kasel a maly este stale nie je 100%ok.

sasula8892
autor
9. feb 2018

@pebu ano ja som jej davali lieky iba nad 38,7 dokonca. Snazila som sa vydrzat cim dlhsie. No ked uz vystupila nad 39 podala som. Vedela som ze jej sama od seba neustupi. No dnes musim zaklopat ziadna teplota. Odkedy spinka tak v pohode tak ja tomu nerozumiem. Z nicoho nic to orestalo. Ale zacala sa dtazovat na bolest hrdla. Tak mozno ta choroba uz prerazila. Kazdopadne, v pondelok ideme na kontrolu a budem ziadat nejake testy nech jej spravia lebo potom aj ja mozem byt taka lekarka ako su tie dnesne a to ani titul nepotrebujem 😡 ken z brucha budem hadat co jej je 😡

sasula8892
autor
9. feb 2018

@lolita555 predne to iste ako my 😞 ja nerozumiem tomuto uz. Tymto novodobym chorobam 😡 hrozne nieco. A henti lekari to je katastrofa. Len z brucha hadaju co to moze byt bez toho aby testy spravili 😡 dufam ze vam to prejde hladko 🙏

sasula8892
autor
9. feb 2018

@uhnakova uff to ste si teda presli 😳 dufam ze nas choroby budu obchadzat vsetkych 🙏 ved toto je hrozne 😞 o to horsie u nas ze malu som mala orvy krat takuto choru. Nikdy sme neboli tak som sa zlakla 😞 este v pondelok budem pytat testy nech soravia lebo kasle a dost som sa tu vystrasila ze by to mohol byt zapal pluc 😢 co dufam ze nebude 🙏 ale ved ti by ju asi bolelo ci nie?

lolita555
9. feb 2018

@sasula8892 ano uz je lepsie noo ja mu dala robit testy lebo uz ho chcela napchavat antib.a krvny obraz crp v poriadku.tak som odmietla.ano je toho vela kamoske teraz to iste mala vcera zacala😣