Z čoho má dcérka zapálenú pišulku?

kepassa
15. aug 2010

uz v piatok som si vsimla, ze ma moja dvojrocka cervenu pisulu, skor pri vchode, tak som jej to jemne natrela kremom proti zapareninam od nivea tusim sos ten nam najvacsmi zaberal, myslela som si, ze to ma z toho tepla, pretoze este plienkuje, dnes som si vsak po kupani vsimla, ze to ma este horsie, ma ju celu cervenu a ma tam take minipluzgieriky miestami na dotyk vsak nie je citliva pretoze som sa snazila jej tam opat dat spominany kremik a necukala sa ani neplackala. Neviete z coho to moze byt? Okolie ma v poriadku len ta pisulka je taka nepekna cervena cela, ritka v poriadku bez vyrazok. Vo vode zatial nebola /more,bazen/ ale hraje sa na detskom ihrisku, neviem ci to moze mat z toho. poradte mi nieco ucinne kym zajtra nepojdeme k lekarke.

katkaromi
15. aug 2010

mne keď sa niečo nezdá, tak spravím repíkový odvar a ten pridám do kúpeľa a vždy zaberie. To mi radí detská lekárka, aj pri kožných problémoch, že to je taká prvá pomoc.

latvia
15. aug 2010

suhlasim s katkaromi a este je dobry odvar z dubovej kory (kupis tiez v lekarni)....a vetrat,skus latkovu plienku,nech to ma co najvzdusnejsie

evickapooh
15. aug 2010

no my mame tiez podobne problemy uz skoro tri roky podobne mala mala cerveny vchod do posvy a jej to zapachalo odvtedy chodime k gynekologomi ....
ale prednedavnom aj kamoskyna dcerka mala cerveny[ ale nezapachajuci [vchod do posvy,poslala ju obvodna na koznu tam dostala imacort krem a to jej zabral, ze vraj candida,tie biele bodky ukazuje na to ze je to plesnove ochorenie odporucala by som ti navstivit lekara ked to neprejde od tychvyvarov
neni to sranda ked je to okolo posvy a je to nejaka infekcia aby sa to nedostalo este ';vyssie';

basika
15. aug 2010

@kepassa keď máme niečo podobné....tak používam Imazol (tiež na kvasinkové infekcie v okolí riťky a taktiež vchodu do pošvy...doporučila lekárka)

ludka140281
15. aug 2010

u nas to ma trojrocna...dostali sme framikoin masticku do vnutra a imazol na von....po dni je to uz ok....opakuje sa jej to asi 2x do roka 😠

vlasa
19. aug 2010

nam dali na detskej gynde macmiror krem,trapime sa s tym uz rok cca ☹ velmi lahko sa zapari a aj zapali 😔 zvonka jej davam na zapareniny change z biodermy a ked je velmi zle,tak ten macmiror,nechcem casto,nakolko je to dospelacky krem.o framykoine som pocula,musime ho vyskusat 😕

gabika7706
19. aug 2010

my sa trapime s takymi vecami na striedacku uz 2 roky, brali sme aj cipky do posvy (to mala 2 roky vtedy), framykoin, canesten, sudocrem, imazol...repik by som sa bala dat, skor sedavy kupel v hypermangane, betadin mydlo ale urcite chod k lekarovi s nou, nech pozrie a nastavi liecbu.
Moze to mat aj z detskeho ihriska, tam je kopa bakterii, plus aj detska mrla...casto nebadat ziadne ine priznaky u dietata (ani nepokoj, skrabanie ritky..) len zapalenu pisulu. Nam to dr na detskej gynde vysvetlovala, ze ked nastupi mala do skolky, pravidelne aspon 2x do roka treba "odcervit", inak ten zapal mame isty. ..

dorotka
19. aug 2010

moze to byt aj alergicka reakcia na ten krem ale isla by som k lekarovi ak tam ma mykozu tak to treba riesit aby to neslo do chronickeho stavu

lencika
13. feb 2013

Ahoj, ja si myslim ze najlepsi pomocnik je cista voda a hlavne netreba pouzivat ziadne parfumovane kremy, ja som pouzivala bepanthen ale len tak trosku v okoli ked som videla ze sa cervena, ale chuda asi bude hakliva mozni na jedlo, na mydielko ale ak to ma velmi urcite lekar

stanislavao
13. feb 2013

autorka pise, ze dvojrocna a vsimol si niekto ,ze ma 9 mesacne dieta a 4 rocne. a si myslim, ze s kazdym zdravotnym problemom treba ist k doktorovi a nie to rozoberat na internete.

lienka434
13. feb 2013

urcite by som to nemala vselijakymi kremami ale ihned volala DR.alebo sla za nou nech sa na to pozrie,krem na apareniny jej nemaz ved vidis sama ze to nie su zapareniny mozno ten framikoin ten ma liecivejsie ucinky,cistou vodou umyvat bez mydla a vetrat co najmenej sa jej tam dotykat.!

ragazzina
13. feb 2013

myslim, ze za tie 2,5r. odkedy mali tento problem, to hadam vyriesili 😉

sakura77
13. feb 2013

No ja som pred par dnami nasla nieco podobne mojej..ma tri roky...tak som skusila jemne canestenom natriet a po kazdom cikani salviovym odvarom jemne umyt a vysusit...uz tam nema skoro nic len minimalne ...tak snad to bude ok...nerada by som ju stresovala navstevou gyndosa teda...samozrejme ak by nepomohlo tak lekar to isti

sarin
13. feb 2013

To asi ze to je tema spred dvoch rokov @stanislavao

aliza
13. feb 2013

@stanislavao zakladatelka to pisala pred 2.rokmi, preto ti nesedi vek 😉

emigabi
13. feb 2013

No moja mala mala rovnaký problém a mali sme to aj na zadocku,bola som s ňou na koznom a odporučili mi dávať do kúpeľa praskovy gencian-fialovy prasok dávala som jej jednu lyžičku do kúpeľa.a používala som len pampers.pomohlo to ,všetko zmyzlo.

larra2606
28. okt 2016

aj nasa to ma od 2 rockov..v lete chytila bakteriu ecoli :( preliecili sme, to smeuz boli odplienkovane a teraz sa to kazdy druhy tyzden opakuje...uz mi to lezie na nervy a bojim sa...staram asa o nu, davam pozir a zrazu pozriem a cerveny vchod ma okolo posvy :( dufam, ze to casom a s pribudajucim vekom prejde samo od seba

tajomna21
1. nov 2016

@larra2606 na toto by mohol byt vhodny sprej prvej pomoci aloe vera ...

angel2811
11. feb 2017

Prosim Vam ked vase dcerky boli malinke zvykli mat problemy so sorom bielym povlakom v pusinke? Lebo moja dcera ma 20 mesiacov a ma problemy s pisulkou ukazuje ze ju bo ... boli. Ked bola mala cca do roka mala sor vkuse. Ci je to aj tym ale teraz to ma v pisulke nie v puse?

alenky
25. sep 2017

Maminy viete mi poradit. Dcerka mala naposledy velmi zapalenu cervenu pisulku z vonku bez vytoku. Nas pediater nam dal framykoin, vysetril aj moc-nakolko sa stazovala, ze ju boli pisulka. Moc bol negat. Ma 2a pol roka a behom dvoch tyzdnov ju ma opat cervenu-sice uz nie tak skaredo ako to bolo ale vidim opat zhorsenie. Sprchujem ju kazdy vecer+po stolici, menim gatky kazy den. Nechapem co jej moze poskodit. Taktiez periem veci v min.mnozstve det.prasku. Do vody nic nedavame tak kde moze byt problem? A este co sa tyka imazolu je lepsi krem?alebo ta krempasta??

katkakovac
25. sep 2017

@alenky imazol krempasta. Poriadne preliecit. Dcere pomaha aj sebaMed krem na zapareniny. Ale to je individualne. Synovi zas na zapareniny fungoval Bepanthen. Skus ten imazol a pripadne sedave kupele v repiku.

katkakovac
25. sep 2017

@alenky este skus probiotika. Niekdy sa nerovnovaha vnutri prejavuje na kozi.

djubka
25. sep 2017

aj nasa to mava, obmedzit sladkosti, obden mocit v hypermangane, natierat imazolom, a pripade nepouzivat avi az, zehlit gatky a umyvat ju odspodu len vodou, ziadne mydlo, ani detske, a len raz za den, lebo vsetko kysle prostredie vymyjes

alenky
25. sep 2017

@katkakovac Dakujem skusim teda tie probiotika. Akurat citam stare temy asi zacnem aj nohavicky preventivne prezehlovat myslim, ze tym nic nepokazim. Dr.mi sedave kupele neodporucal, ale nepytala som sa preco.

djubka
25. sep 2017

Ja som sa pytala domtorky, pamatam si zeaj jasom malaako dieta problemy a mocili ma v hypermangane, prestala som pouzivat avivaz

stella14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angel2811
28. nov 2017

Ja som malej kupila gel na intímnu hygienu.
Sprchovala som casto a gelom som normalne unyvala pisulku dr.vravela ze ked ju ma okakanu tak jasne ze ju treba poriadne poumyvat a cista voda nestaci. Odplienkovala sa iba pocas spanku ma plienku.
Teraz ked ju nesprchujem tak jej pisulu umyvam v umyvadle ma z toho srandu a je to rýchle napr.teraz ked je chora.

ivakat248
4. mar 2020

@basika imazolkrem pastu alebo imazol krem plus.
A este sa chcem opytat, ci ten imazol mozem aj dovnutra potriet. Proste v okoli vchodu do posvy

ivakat248
4. mar 2020

@katkakovac ten imazolkrem puastu aj dpvnutra v okoli posvy mozem dat?

alenky
4. mar 2020

@ivakat248 ak ti mozem poradit davala som imazolkrempastu v okoli posvy,ak by nezaberalo na gyn.nam poradili framykoin mast+canesten. U nas je to overene toto zabralo ako posledne