Zabúdam dávať dieťaťu Vigantol

anjelik2060
17. feb 2017

Zdravim maminy, mate skusenosti s Vigantolom pre drobcov? Maju sa podavat 2 kvapky raz denne len... je mi to az zle priznat ale stava sa mi ze na to zabudam ☹ ze niekedy to dam kazdy druhy den niekedy az na treti a potom si "bucham hlavu" ze kde mi rozum stoji ked zabudam...bojim sa aby som neuskodila drobcovi..☹ ...

anjelik2060
autor
18. feb 2017

@evittam prave toto ze sa stale puci a place ked mu ho dam.. A tiez mi kaka tak kazdy druhy den a to niekedy ked uz sa moc puci musim dat rurku..je mozne ze ma zapchu z toho lieku?.. Uz nekojim, davame UM BEBU..

andisko
18. feb 2017

treba si najst vzdy temu, aby bolo proti comu bojovat a dochaosit matky :/ ano, ak niekomu robi vigantol problemy, tak nech zmeni. ale pripisovat kazdy prd vigantolu sa mi zda divoke. ako vsetko - niekomu moze robit problem kupanie dietatka s nivea pripravkami, niekomu nie. niekomu mozu robit problem pampersky, niekomu nie. tak teraz podme vsetkym mamam pisat, ze ale viete, niekomu pampersky robia problem, prestante ich pouzivat! lebo to je to, co matky potebuju.. neustale spochybnovanie vsetkeho, co robia. akoby nestacilo, ze su v strese po porode, zmena v rodine, kojenie, odsavanie, vsetko mozne. @delmondo vdaka za link. @anjelik2060 obcasne zabudanie je v pohode, stava sa mnohym, neboj 🙂

katarina138
18. feb 2017

@anjelik2060 aj ja obcas zabudnem ale tiez ako pisala @evittam tak sa mi mala strasne puci a place a co sa kakania tyka tak isto nepravidelne takze si nyslim kedze v tych vedlajsich ucinkoch je aj zapcha ze to preto, ja ho idem vysadit a uvidime co bude a tiez sme na UM Beba OpriProComfort...

evittam
18. feb 2017

@anjelik2060 Ved vysad a uvidis...Ja ti odpoved na to nedam.....Ale ak das a vidis,ze to nerobi dobrotu nechapem preco ho davas....

evittam
18. feb 2017

@andisko To nikto netvrdi. A presne ako pises-niekomu nieco vyhovuje,inemu nie....

andisko
18. feb 2017

@evittam bodaj by to kazdy tak rozumne podal, ako ty. mna len to vytaca, ako mnohe mamy bohorovne pisu "vigantol okamzite vysad, robi koliky". a chudak mama si povie, coze fakt? nechcem aby malo koliky. vysadim a kupim si kopytko z jednorozca, baby pisali, ze to je ovela lepsie ako vigantol. a pritom tie koliky moze mat dieta z x-inych veci. jaaj.. ale nehovorim, ze vigantol vsetkym robi dobre. je uplne pochopitelne, ze niekto z neho moze mat problemy. fakt uz ma len vytaca to preventivne zneistovanie mam 🙂

prevenar
18. feb 2017

@anjelik2060 naco ti je k tomu DR ? ..je to D vitamin ..kupis si vlastny D vit a si vybavena. mam sukromku o zdravi s 1000 + ludmi vacsina z nas pouziva roky bud swanson d3 kvapky, Iherb d3 kvapky , bez akychkolvek neziaducich ucinkov. lekarka ani nebude vediet, ze take nieco existuje 😀

prevenar
18. feb 2017

@zuzanalumnitzerova vyrobky firmy jamieson nepouzivam, kedze im nedoverujem.

evittam
18. feb 2017

@prevenar Asi tak. Mna sa pediatricka na poradni spytala davate Vigantol a mate este? Nie nedavam a ani som nemala. Len ma upozornila,ze vit.D je dolezity. Akoby som bola z vajec vysedena a nevedela o tom....😀

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanalumnitzerova
18. feb 2017

@evittam ale veď ja sa nezastavam žiadneho prípravku, mne je to jedno, môj status bol o niečom inom. Samozrejme, každý zvolí, čo je pre neho najlepšie.

anjelik2060
autor
18. feb 2017

@katarina138 skúsim to aj ja vysadiť uvidíme čo bude 🙂..

@prevenar vysadím ten vigantol a počkám ako čo bude a ak tak si kúpim iný vitamín 🙂 ďakujem za typy 🙂

prevenar
18. feb 2017

@anjelik2060 jasne 🙂

janka54321
18. feb 2017

@zuzanalumnitzerova presne tak, ale k tomu sa uz radcsej nevyjadri...ked som mu vcera o obsahu vit. d3 vo vigantole pisala, tak to prehliadal...ale dnes uz opat velmi pise o jeho negativnych ucinkoch...a tiez sa teda ani ja nevyjadrujem k tomu, ci je spravne, alebo nespravne podavat vigantol...alebo ine druhy volnopredajnych vit.d

janka54321
18. feb 2017

A moja osobna skusenost s vigantolom je taka, ze moja dcera ho uzivala do jedneho roka a ked mala asi 2. mesiace, tak u nas zacali bolesti bruska a plac, tak som tiez vysadila vigantol, lebo som citala pododne diskusie a problem stale pretrvaval, tak sme ho nasadili spat a dcerka mala nakoniec ,,skryty" reflux a nastala u nas zmena UM a bolo po probleme...vigantol je mozne mat na predpis, len do veku jedneho roka dietata...tak po roku sme nasadili volnopredajny vit.D a berieme ho doteraz na jesen a v zime...takze niekedy treba patrat aj po inych pricinach problemu....a nie hned vsetko nepodlozene zvalovat na vigantol a davat na radu samozvanych ,,odbornikov", ktory mozno ani len nemaju znalosti z oblasti chemie, biochemie a podobne, ale budu vypustat nepodlozene informacie a sirit ,,paniku"

evittam
18. feb 2017

@janka54321 A kto tu vsetko zvaluje hned na Vigantol? Treba citat s porozumenim. Keby to vysadenie Vigantolu u tvojej dcery pomohlo tak jej ho asi tiez nedas opat.😉 Jasne sme tu napisali,ze to moze byt pricina a ako som uz napisala poznam take pripady a je ich dost.

evittam
18. feb 2017

Takze ked napisem vlastne skusenosti a postrehy tak uz som "siritel paniky a vlastne samozvany odbornik,ktory nic nevie". Som sa pobavila.😂

janka54321
18. feb 2017

Ja citam s porozumenim a reagujem hlavne na pisatela @ prevenar, ktory sa tu vcera velmi vyjadroval k obsahu vitaminu d vo vigantole a k ,,lacnym" olejom...a tvoje prispevky som ani necitala...on uviedol nieco, co jemu samemu nieje podla mna moc jasne, ...nakolko sa vyjadril aj tak, ze najlepsie ak je vit.d v pripravku v olivovom oleji ...ale uz sam nerozumie chemickemu zlozeniu...

aristka
18. feb 2017

@prevenar aky je rozdiel medzi stredne nasytenymi tukmi vo vigantole a plne nasytenymi tukmi ako je olivovy olej.

aristka
18. feb 2017

@anjelik2060 kolko nekojis a ako dlho podavas um a kedy podavas vigantol ...plus ako je dieta stare ...toto su dost podstatne otazky ...

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andisko
18. feb 2017

@akronop a kde som ta ja oznacila v takom prispevku? inak, ked si precitas moje prispevky este raz tak zistis, ze to iste ako pises, pisem aj ja. takze wtf?

janka54321
18. feb 2017

@prevenar sam si napisal ,,dolezite je, aby nosna latka bola olivovy olej"...a teraz si sa ,,zmohol" az na obrazok zaby 🙂 🙂 🙂 kvak....odbornik 🙂

aristka
18. feb 2017

@prevenar je vidiet ,ze citas len co tebe vyhovuje a co ponukas vo svojej skupine,mozno predavas ...kedze by si sa docital ,ze detickam robi zle aj ine vit.D ...nehovoriac je otazne co vobec tie doplnky obsahuju ,kedze nepodliehaju liekovej legislative a nemusia dokonca udavat ani ucinnu latku ...inak o nasytenych tukoch sa moc nedozvieme..
@janka54321 to robi aj v inych temach ,pasuje sa do role odbornika ,nic nevysvetluje ,verejne tu podporoval fasistu Kotlebu a propaguje tu vyrobky ako cisticka vody za 300eur a vysavac za 300eur ...kokosovy olej je alfa omega ,tak ako kolacik pre potravinovych alergikov sladenych medom ,ale je supiš ...a kvanta ineho a samozrejme ma svoju skupinu vyzivoveho poradcu ....len tu nejak nevie vysvetlit tuky ....a kvantum ineho na mk....

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trubajerichova
18. feb 2017

Zdroj z ktorého som čerpala:

https://www.youtube.com/watch?v=OthbtM-yCOU

Ahojte, podľa určitých zdrojov z ktorých čerpám ja: Deti, ktoré trpia nedostatkom vitamínu D, môžu dostať rachitídu. To je asi hlavný dôvod prečo by sa mal podávať vitamín D dodatočne v kvapkách takýmto deťom.

Dostala som sa však ku informácii, že stačí aby bolo svetlokožé dieťa 5 min. vonku na slnku a množstvo prirodzene prijatého vitamínu D mu postačí minimálne na týždeň (stačí pri tom aby slnko pôsobilo na tváričku a rúčky). To platí však pre deti so svetlou kožou. Čím má dieťa viac pigmentu (čím je tmavšie) tým menej vitamínu D je schopné prijať z vonkajšieho prostredia.

V minulosti (celkom nedávnej), sa dojčatá dokrmovali kravským mliekom, zriedené kravské mlieko sa využívalo aj ako náhrada stravy pre dojčatá. Aj keď je v kravskom mlieku dosť vápnika, pre správny vývoj dojčaťa nieje vhodné. V kravskom mlieku sa totiž nachádza také veľké množstvo fosforu, že ho dojča nieje schopné spracovať. Prebytočný fosfor bráni telu prijímať dostatočné množstvo vápnika. Odkedy sa kravské mlieko vylúčilo zo stravy dojčiat a nahradilo sa dnešnými modernými mliečnymi náhradami (nutrilon, sunar, atd)... , rachitída vymizla.

Ja osobne synovi vit.D nedávam, nakoľko má svetlú kožu, skoro každý deň je minimálne hodinu vonku (v kočíku s odhrnutou strieškou) a je dojčený materským mliekom.

Zdrojom vitamína D sú: materské mlieko, prechádzky na čerstvom vzduchu, umelé mlieka v ktorých zložení je aj vitamín D.

Dôležité je dieťa vitamínom D nepredávkovať.

petuska2110
18. feb 2017

Tak ako tu bolo písane zaleží na dietati napr . starší syn bral vigantol bez problemov. Mladší má problem a prejdeme na nahradu ake boli spomínane už. Ako som to zistila? jednoducho som vysadila vigantol a prestali koliky/ nebolo treba rurku a pod. Ked bere vigantol nekaka sám a plačká (vela prdikov) a ked vysadím spokojný sám si kaka nic mu nechýba. A k teme nevadí ak občas zabudneš, už som sa nato pýtala dr. neni to najlepšie ale nič sa nestane len nedávaj nikdy viac aby si nahradila zabudnute, lebo by si ho mohla predavkovat.

erikavesela
18. feb 2017

@delmondo
Je to presne tak, vigantol je u nas liek...ostatne su len vyzivove doplnky s tym, ze liekom robia pravidelne kontroly a vyzivovym doplnkom nie

tuusfatum
19. feb 2017

@akronop dakujem. Jamieson je super znacka. Dobre jej odpovedala 🙂

janka54321
19. feb 2017

@aristka pozrela som si niektore jeho prispevky a veru zacinam sa cudovat, ze on je este na modrom konikovi...☹