Zadná nádcha trvajúca už 2 týždne

dino15
7. jan 2023

Ahojte mamicky, ja hladam asi len ukludnenie 😩 mali, niektorej z Vas, deti zadnú nádchu.? Moj krpec (8m) s tym bojuje uz 2. týždeň.(u dr. sme boli) Ked sa uz zda že to je lepsie tak sa mu zas pohorsi 😩 ešte mu aj zistili stafylokoka v nosteku. Ako dlho to trvalo u Vas? Mali ste aj teploty? Co Vam najviac pomohlo? Dávali ste aj napriek hlienom mliečne veci? Uzivame mucosolvan, pamycon, fenistil, physiomer baby a inhalujeme vincentku. A este jedna otazka, ked mali Vase deti teplotu ale neboli malatne a vlastne keby neboli horúce tak ani neviete ze maju teplotu, lieky na znizenie teploty? Bavime sa o 38 - 39. Pripadne kedy podavate lieky na znizenie teploty. Dakujem

viestta
7. jan 2023

@dino15 keď ma dieťa nad 38 tak je horúce, to zistíš aj dotykom. Lieky na zníženie teploty sme dávali aj davame až nad 38

basska_b
7. jan 2023

Ja davam lieky od teploty az od 38.5... na tie zadne hlieny neporadim, ja som tie vymenovane produkty z lekarne detom pri nadche nikdy nedavala... kamoska sa snazila zufalo vydolovat z rocneho dietata nejaky zadny hlien, akurat ho potrapila. Ale ma odsudzuju niektore matky, ze ich deti to potrebuju vraj, lebo inak budu mat zapal a sopel 2 tyzdne a pod... moje deti po 7 dnoch nevelmi lieceny sopel prejde... Tak uz kazdy jak ma skusenost, vlastne deti si pozna najlepsie

luccija
7. jan 2023

@dino15 po 2 t nádchy by nemal mať už tak vysokú teplotu už môže mat pridruzene niečo ine .A lieky dávam nielen kvôli teplote, ale aj bolestiam kĺbov či hlavy neriadim sa teplomerom

1mina
7. jan 2023

Lieky davam ked maju 38-38,5 , a meram to clovek proste citi aj pritom prebalovani uz aj nozky su horuce, ja im to vidim aj na ociach. Alebo davam lieky ak vidim ze ich nieco boli, je im zle, nemozu spat preto. Ale pri zadnych soplikoch (ano mozu trvat velmi dlho) nikdy neteploti takuto nemali.

marianarem
7. jan 2023

@dino15 Ja nezrazam pausalne hned ako horucka stupne nad nejaku hranicu. Ak ma maly napr. aj 39, ale dari sa donho dostat tekutiny a vyslovene netrpi, tak necham horucku posobit - ma svoj zmysel v imunitnej reakcii. Ale napr. viem, ze s horuckou mi zle spi, takze pred spanim uz zrazam. Tiez keby nepil alebo nejako trpel.
Sople sa u mojho drzia vzdy dlho, u nas tyzdnova nadcha neexistuje. 2 tyzdne je minimum. V poslednom case vyrazne obmedzujem mlieko v case soplov ale nepobadala som zmenu. Osobne som nenasla jedine rozumne vysvetlenie, preco by malo mlieko zahlienovat, okrem jedneho. A sice, ze u deti je relativne casta alergia na mlieko, mnohokrat moze byt nediagnostikovana a take deti potom mozu byt v case choroby viac zahlienene. Takze kvoli tomu som to odskusala, ale u nas teda bez nejakeho rozdielu.