Zápal stredného ucha a rezistentný pneumokok u dieťaťa

tamarka
30. dec 2007

ahojte, viem, že sa tu toho už veľa popísalo, ale my máme trošku iný problém a dúfam, že tu ešte niekto s týmto problémom je. Tamarka mala pred rokom zápal stredného ucha a vo výtere sa objavil rezistentný /odolný voči bežným antibiotikám/ pneumokok. Na základe toho a tiež aj rád pediatrov sme ju dali zaočkovať vakcínou Prevenar. Celý rok sme boli úplne v pohode. Koncom novembra dostala Tamarka znovu zápal stredného ucha. Keďže vysoké teploty pretrvávali aj po ukončení liečby antibiotikami, lekárka nás poslala na príjem na detské oddelenie. Znovu klasika - ušné, paracentéza a vo výtere opäť rezistentný pneumokok. Lekár mi povedal, že tá vakcína nebola na ten kmeň pneumokoka, ktorým sa nakazila. Tak aká je to potom vakcína????

lenadka
30. dec 2007

tak teda a ja uvazujem malu dat zaockovat proti pneumokokom pred nastupom do skolky, nakolko kamoskyne dovtedy ydrave deti ho v skolke lapli a nemozu sa ho zbavit ☹ toto ma velmi nepotesilo 😝

smary
30. dec 2007

tamarka prevenar je len proti niektorym kmenom pneumokokom,proti tym najbeznejsim a najhorsim,takze je to skor nestastna nahoda,ze ste obhchytili ten druh,proti ktoremu ockovacia latka nebola,my davame tiez nasho jurka ockovat prevenarom (uz ma v sebe 2 davky)lebo uz teraz byva casto s inymi malymi detmi a tak som pokojnejsia,ked ockovany je

maca793
30. dec 2007

tamarka
aj my sme mali vážny zápal strednoho ucha, 2x sme boli v nemocnici, zistili pneumokoka, 3x sme očkované prevenarom, ale nič nezaberá. malá doslala od októbra 4x sople a z toho jej 2x čistili a prepichovali ušká. podľa mňa je prevenar a očkovanie proti pneumo nezmysel, ale každý má na to svoj názor.
mám to jednoducho nezaberá a nepomáha. ja som si myslela, že keď nás zaočkujú, tak budeme mať pokoj od všetkého, ale práve naopak. stále je malá chorá a vždy si to odnesú ušká. aj teraz sme boli na preplachovaní a čistení.

tamarka
autor
30. dec 2007

lenadka, staršia dcéra chodí tiež do škôlky a tým to u nás začalo. Pár krát ho tiež mala, ale preliečila sa a bol pokoj. Ju sme dali zaočkovať Pneumo23. Je to ale myslím dobou a prístupom čo sa týka škôlok. Prídeme do šatne a polovica detí zelené sviečky pod nosom a hnusný kašel. Oni nemusia mať vážnejšie potiaže, ale nosičmi môžu byť. Ja viem, že rodičia si nemôžu dovoliť zostať každý raz doma, ale odskáču si to deti so slabšou imunitou.

smary, ja viem, že tá vakcína nie je na všetky kmeňe pneumokoka, len ma proste strašne štve, že dieťa vystavujem stresu z očkovania a nebolo nám na nič dobré.

maca, Tamarka mala 2 dávky prevenaru. Jeden lekár mi dokonca na moju otázku, či sa môžem spoľahnúť na to, že po očkovaní nám už pneumokoky nič vážne nespôsobia povedal, že keby sa to stalo, tak prídu američania a budú to riešiť. Ale čo je pre neho vážne? Pre mňa je zápal stredného ucha s rezistentným pneumokokom vážny. Keď som každé ráno videla ako jej pri čistení ušiek vyťahujú zelený hnis, bolo mi zle. A to nehovorím o tom, aký má teraz stres zo spánku. Každú chvíľu ju budili, antibiotiká dostávala venózne. Každú noc sa mi zobudí so záchvatom plaču. Aké dostávala lieky tvoja dcéra? Nám dávali tzv."náhradné antibiotiká" ciphin.

maca793
30. dec 2007

teraz neberie nič, ale dávala som jej do uška nejaké kvapky, keď bola v nemocnici, tak mala nasadené antibiotiká pre dospelých 😲
my sme dostali zápal uška od soplíkov a vy? naše prvé soplíky sme dostali už v nemocnici.

tamarka
autor
31. dec 2007

Tamarka to dostala tiež od soplíkov. U nás to začalo všetko keď nastúpila staršia do škôlky. Do vtedy mala jednu angínu, iné nič. A pritom bola kojená skoro dva roky. 😒

maca793
31. dec 2007

kojiť čo najdlhšie dieťa, aby malo imunitu, na to neverím. dovjičky neboli kojené, a nebývali tak často choré, ako je malá,. tá dostávala do 3 mesiaca len MM, potom som MM stratila zo dňa na deň ☹
aj teraz jej začínajú znova soplíky, a to sme doma už 3 deň, snažíme sa vetrať, prská dnes celý deň a tak len dúfam, že v stredu nebudem môcť navštíviť doktorku.
chcle a by som ju konečne dať zaočkovať 3 dávkou prevenaru. mali sme sa už v novembri ale vždy sme ochoreli.

lenadka
31. dec 2007

tamarka, ciphin som raz brala a poviem ti to je riadny ekrazi, mne s neho bolo tak zle, normalne som chodit nevladala, mala zvysenu teplotu, atd. uplne ma rozhodil, to teda mala asi riadne vazne 😒
maca moja bola 15 mesiacov kojena a nebola zdravsia od inych deti-vtedy /okolo roka/, teraz je zdrava nastastie /ale nehovorim ze vdaka dojceniu/ma tak maximalne nadchu 2 x rocne a 1x mala crevnu chripku 2 dnovu a zapalene dasna, za dva roky nas doktorka nevidela viac ako 2x s toho raz na preventivke 😉

maca793
31. dec 2007

lenadka
moja zasa bola prakticky celý rok chorá, keď som teraz počítala, koľko brala anti tak 20!!!!! z toho bola celý mesiac v nemocnici, samé prepichovanie uší, soplíky, priedušky, ......
takže už si len prajem, aby bola budúci rok oveľa zdravšia a brala oveľa menej anti
prajem pekný silvester

tamarka
autor
6. jan 2008

lenadka, Tamarka mi z neho prvý deň vracala, potom som ho musela maskovať do 100% pomarančového džúsu, aby som prekryla tú hnusnú horkú chuť, a vážne to ozaj bolo.

maca, ten počet je aj u nás podobný. Minulý rok som si priala to isté čo ty, ale bohužial sa nám to nepodarilo, ale prajem ti to a dúfam, že na tom budete oveľa lepšie. Nás čaká imunologické a krčné vyšetrenie, tak uvidím.

tamarka
autor
23. jan 2008

maca, podarilo sa mi nakontaktovať na jedného docenta z Prešova, dlho sme sa rozprávali o našej situácii a o tom, čo by nám mohlo pomôcť. Určite nám odporučil ešte ďalšiu dávku prevenaru, že aj keď ten typ pneumokoka, ktorý Tamarka mala nemusel byť obsiahnutý v tej vakcíne. Tiež nám odporučil imunológa, čo nás vlastne čaká teraz 7. febr.. Teraz sme chvalabohu zdravé. A čo vy?

denik
12. feb 2008

tamarka si ma teraz zaskočila a maca ma priam vystrašila.. ja som tiež dala malú zaočkovať Prevenarom, nakoľko nám to odporúčal kardiológ kvôli dieročke v srdiečku.. jednu dávku už vybrala, na druhú ideme o týždeň.. uf.. inak môžeš miprosímposlať kontakt na toho pána doktora do IP? ja som prešovčanka..

maca ja som malú plne kojila šesť mesiacov.. teraz má čoskoro jedenásť, kojím ju ešte 2x za deň a bola chorá už 4x.. neviem, tiež som mávala pocit, že nám kojenie v tomto smere moc nepomohlo.. alebo - ktovie, ako by sme na tom boli, keby som ju nekojila..

tamarka
autor
17. feb 2008

denik, IP som ti poslala. 😉
maca, už máme za sebou aj imunologické vyšetrenie, našli sme super doktora, pediatrička nám dokonca doporučila, teda mne aj manželovi, aby sme si dali spraviť výter z nosa aj my. Môžme byť nosičmi. Čo sa týka ochorení, musím si zaklopať. Od decembra sme úplne v poriadku, výter z nosa aj hrdla čistý. Akurát staršia mala v nose rezistentného pneumokoka, takže čakáme do pondelka na výsledky, či tam ešte je. Modlím sa, aby to bolo ok.

atevi
15. apr 2008

od 1.aprila je ockovanie proti pneumokokom pre decka do 2 rokov zdarma. Treba to vyuzit. Ide o dve ockovacie davky. Po 2 rokoch je to jedna davka a stoji cca 2200 Sk - info od nasej pediatricky.

majka35
15. apr 2008

ja som dnes bola u našej pediatričky kvôli očkovaniu proti pneumokokom, ale tá mi povedala, že cenu len znížili, nie, že je úplne zdarma ... odkiaľ máš atevi tú informáciu? ... nebudem predsa zbytočne platiť ... keď je tu taká možnosť ... 😨

vanila
15. apr 2008

Nie je uplne zdarma len sa doplaca 85 sk. ja som si dala uz ju predpisat a mame ju uz vybratu len musime vyzdraviet a potom pich ☹

majka35
15. apr 2008

teraz som si aj ja pozrela na ten link ... my sa ideme zaočkovať o týždeň ... 😒

atevi
16. apr 2008

http://www.kysuce.sk/clanky/ockovanie-proti-pne...

Autor: SITA - Webnoviny - Streda, 02.04. 2008 - 20:11:06
Téma: Zdravie - Zdravotníctvo
BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) - Očkovanie proti pneumokokovým infekciám je od 1. apríla dostupnejšie pre všetky deti do dvoch rokov. Z nového opatrenia Ministerstva zdravotníctva SR vyplýva, že zdravotné poisťovne hradia konjugovanú vakcínu proti pneumokokom všetkým deťom do dvoch rokov. Rodič platí doplatok 85 korún za jednu dávku. Očkovanie detí patriacich do rizikových skupín je úplne bezplatné.

danulka2
16. apr 2008

ahojte, maly je zaockovany tyzden a platili sme 85sk a druhu dostane po 8.6. Stihli sme to len tak tak lebo 30.6. bude mat 2roky.

sisidl
16. apr 2008

Ahojte.Akurat sme prisli z ockovania.V lekarni sme platili nejakych 85 sk. a DR. si vypytala 100 sk za ockovanie.

stankalm
16. apr 2008

ahojte...aj my rozmyslame nad ockovanim proti pneumokokom, ale niekde som citala, ze zadarmo maju len deti do 2 rokov patriace do uvedenych rizikovych skupin...a moja dcerka nepatri ani do jednej...tak ja som z toho jelen...
danulka2 a sisidl...vase deticky nepatria do rizikovych skupin?

julova
16. apr 2008

stankalm - praveze do 1.4. to bolo obmedzene na rizikove skupiny - ale od 1.4. maju prevenar hradeny VSETKY deti do 2 r. 😉...teda "zdrave" deti (tie ktore nepatria do rizikovych skupin) doplacaju na 1 vakcinu cca 85,- Sk a tei ktore su rizikove maju vakcinu plne hradenu 🙂....a my sice nepatrime do rizikovej skupiny a napriek tomu moj muz v lekarni nedoplacal za Prevenar ani korunu 😕 ...ako to ten robi.... 😀 ...takze tak 😉

lilu18
16. apr 2008

hmm,my sme doplácali tých 85 Sk,ale to je bagateľ pozrela som si www.pneumokok.sk a neváhala som ani sekundu 🙂

sisidl
16. apr 2008

STANKALM-JE TO PRESNE TAK AKO PISE JULOVA.BUDES DOPLACAT V LEKARNI LEN TYCH 85,- SK. 😉

stankalm
16. apr 2008

ahojte...dakujem Vam krasne za objasnenie, musim zajst za dr., aby sme to do septembra stihli 😉
Inak je to podla mna super, ze to schvalili, lebo aj ked moja dcerka zatial este nebola chora, tak ked pride do kolektivu ktovie ako to bude...Tak pa

besova
24. máj 2008

Ahojte maminy... tkorá z vás ma sebou uz ockovanie? nás to čaká tento týzden.. neviete o mozných vedlajsich ucinkov, ako teplota a podobne..?dakujem

mimakro
24. máj 2008

My máme prvú dávku za sebou. Hanka bola iba nekľudná, dala som jej Nurofen sirup a v pohode. Teplotu vôbec nemala. Ondrejko bol zaočkovaný minulý rok v novembri, tesne pred svojimi 4 narodeninami. Ani on nemal žiadne vedľajšie účinky.

bystricanka
26. máj 2008

ahojte...moja dr, chce zaočkovať dieťa proti pneumo aj proti mumps,rubeola(povinné očkov.v 15 mes.) v jeden den. Myslíte, že to môže? Nebude to mať v jeden den príliš veľa? ☹

milhaus
26. máj 2008

ja idem zajtra na poradnu po 18.mesiaci a chcem si vypytat recept ale kedže sa Lucka narodila do 37.tt mala by som to dostat zadarmo ale mam pocit akoby moja dr.o takych vymoženostiach nič nevedela

junovka
26. máj 2008

bystricanka, my sme boli ockovat sa na 3 davku na 11 mesiacov, teraz na 13 mame ist na pneumokoky, nakolko vravela dokina, ze tam musi byt odstup a na 16 pojdeme na osypky a potom vravela, ze po osypkach prideme na 2 davku pneumokoky, ale az po 2 mesiacoch 😕 tak mi tak