Zápal ucha a more

adulikhs
30. jún 2014

Ahojte mamičky mam na vas otazočku. Smalym sme boli v nedelu na pohotovosti lebo dostal silny zapal ucha a mal teplooty,museli mu až prepichovat v ušiach aby mu vitiekol hnis.V nedelu by sme mali odist na dovolenku ale bojim sa ci mu more nemože uskodit,nemate nejake skusenosti?

viera27
30. jún 2014

morska voda sa prave pouziva na dezinfekciu ucha. Ale urcite si zober aj mast a vatu - otobacid nam zabral vzdy.

tenerifka
30. jún 2014

@adulikhs do nedele je este daleko, treba syna sledovat, ak by mu stupla teplota(priznak bakterialnej infekcie), asi bude potrebne nasadit atb a do nedele to bude preliecene. Ak sa do takych 2 dni nic neudeje, malo by to byt v pohode, ale vyhybala by som sa potapaniu v mori(normalne kupanie je OK), bazenom sa vyhnite oblukom. Neviem kam idete, ale s vhodnym poistenim navstivite v pripade komplikacii lekara v mieste pobytu a v pripade potreby nasadite atb.

prasiatko30
30. jún 2014

@adulikhs pokial mas strach len ohladom toho ci mu zaskodi voda z mora tak mu kupte stople do usi - silikonove - ked mala dcera jedno leto otitis tak sme po dolieceni davali stople do usi a vsetko do pohody

tenerifka
30. jún 2014

@prasiatko30 samotna morska voda neuskodi, tie otitis bvaju skor z bazena a zo silneho vetra, ale je pravda, ze aj ked sa dieta len kupe v mori, moze ponorit hlavku pod vodu a ten tlak by mohol ublizit

prasiatko30
30. jún 2014

@tenerifka my sme to mali skor koli tomu bazenu - deti sa kupu kazdy den v bazene aj niekolko hodin takze bolo to nutne lebo je nemyslitelne aby som odstavila dieta od bazena na cele dva mesiace 😊 ale pokial sa niekto obava aky moze mat dopad na usi kombinqcia morskej vody/ bazenu a este aj vetra tak by som volila uz skorej prevenciu - a tie stople su pre deti ako stvorene😉

janinah
30. jún 2014

@adulikhs treba ísť na kontrolu k orl lekárovi a ten povie čo a ako,treba riešiť konkretne uško a konkretny aktuálny nález

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulikhs
autor
30. jún 2014

@tenerifka antibiotika mame

tenerifka
30. jún 2014

@adulikhs nerobila by som z komara somara, ak uz syn berie atb, do nedele bude pravdepodobne uz uplne v poriadku, len sa potom(a aj do buducnosti) vyhybajte bazenom a napr.pri prechladnuti chranit uska. Ked mala najstarsia dcera 5 rokov, na dovolenke dostala zapal stredneho ucha s vysokymi horuckami(pravdepodobne z vody v bazene), isli sme priamo tam k lekarovi, dal jej atb na 7 dni, horucka klesla hned po 2.davke a uzivali si dovolenku nadalej(len to samozrejme musela tych 7 dni brat), ja som bola najprv vystrasena(ved ako spravna slovenska mamina), ze nebude moct ist na slnko a pod., ale lekar si tukal na celo ze preco by nemohla, ze normalne si uzivat dovolenku, len nech si neponara hlavu pod vodu v bazene, dcera ma dnes 22 rokov a prezila toto aj vela inych veci v pohode

adulikhs
autor
30. jún 2014

Dakujem upokojila ste ma🙂 každy doi mna huči aj baby v robote a aj svokra že to nie je dobry napad že či chcem aby tam zase dostal horučky a že čo budem potom robit. V stredu mame ist na kontrolu ORL tak uvidime čo nam povedia

tenerifka
30. jún 2014

@adulikhs uvidis co vam povedia, kazdopadne by sa to malo uz len a len zlepsovat,ak uz berie atb,A ked budete na dovolenke, chranit uska tymi stuplami,drzim palce

bosoriak
30. jún 2014

@adulikhs Tak moja mladsia mava casto zapaly stredneho ucha a vacsinou do 36 hodin po podavani antibiotik jej absolutne nic nie je. Zbytocne by si rusila dovolenku, ak uz mate antibiotika, uz by mu mala aj teplota ustupovat. Do nedele este daleko, ved to aj doberie antibiotika.

alabama0011
30. jún 2014

@adulikhs ja by som sa skor obavala tlaku v lietadle, teda ak letite, ak neletite, tak asi v pohode.. Ja som mala zapal v uchu a letela som akurat domov.. Bolelo to ako slak!

adulikhs
autor
30. jún 2014

@alabama0011 my ideme autom do chorvatska

alabama0011
1. júl 2014

@adulikhs tak potom by som sa zrejme neobavala..

adulikhs
autor
2. júl 2014

Ahojte babulky dnes sme boli na kontrole ORL ma vsetko v poriadku akurat ešte trocha sopli na dovolenku v klude možme ist len nesmie dostat nadchu.Juj tešime sa🙂 A dakujem vam za vase prispevky