Zápal uší, antibiotiká a zhoršený sluch

nikuska4
26. jan 2011

Prosim vas o radu,syn bral antibiotika pred mesiacom preto ,že slabšie počul a po odbornom vyšetreni dostal atb.Prešlo mu to a teraz zasa slabšie počuje ,ale nič ho neboli.Neviem,či to nechať tak,alebo zasa chodiť po lekaroch.K tomu ma isť na operaciu kolena a mal by byť uplne zdravy,ked to spomeniem zasa mu to zrušia už druhy krat.Som z toho zufala,poradte mi prosim.Dakujem

ivett1
26. jan 2011

ahoj...aj ja som minulý rok riešila podobnú situáciu...dcérka mala zápal stredného ucha a brala ATB ...o mesiac ju opäť začalo bolieť uško, trvalo to len jeden deň a na druhý deň ju uško síce nebolelo, ale už horšie počula... mali sme ísť na operáciu nosnej mandle☹...išla som s ňou na ORL a diagnóza opäť zápal a znovu dostala ATB...čiže operáciu sme posunuli...netreba to podceňovať... 🙂 neliečený zápal uška môže viesť až ku strate sluchu...

danielik79
26. jan 2011

@nikuska4 netreba to fakt poceňovať lebo to môže byť aj horšie.Ved aj môj malý ako som spomínala v inéj téme máva zapalené uši každý rok .

nikuska4
autor
26. jan 2011

@ivett1 On nemal zapal ucha,aspon to tak hovorila,on tym,že je alergik ma skoro stale opuchnutu sliznicu v nose a to je prepojene s ušami,čoraz častejšie sa sťažuje že slabšie počuje.Neviem,čo si mam o tom myslieť a čo robiť,ešte neni ani mesiac,čo sme boli na kontrole a bolo to v poriadku.
@danielik79 moj to mal presne pred rokom ,dufam,že sa to nebude takto stale vracať.Diky vam

ivett1
26. jan 2011

@nikuska4 ...len pevné nervy a zasa ísť k lekárovi a pýtať sa ...viem, že je to otravné...aj ja som behala pred dvoma rokmi s malým 4 mesačným bábätkom po rôznych vyšetreniach (raz, niekedy aj dvakrát v týždni), kým mu zistili, čo je vo veci...ale zvládli sme to (dcérka mi robila spoločnosť🙂, manžel pracoval...)....takže držím vám palce

danielik79
26. jan 2011

@nikuska4 no tak náš malý máva zapaly už od 3 mesiacov veku a to za každým ma dr odbila že to neni nič vážne ,no nakoniec mal pleseň v uchu a poviem že vdaka bohu to neskončilo hluchotou a liečil sa z toho 4 mesiace a odvtedy mu to recidovalo čiže sa mu to vracalo pri každom ochorení .Teraz máva iba 2x do roka .Najnovšie mu zistili že má na pravú dierku sťažené dýchanie pretože ma kryvú prepážku v nose a ako mi písala strapco13 tak sa stým nič do 18 nedá robiť.Preto radšej odložiť operáciu kolena ako byť hluchý.

nikuska4
autor
27. jan 2011

@danielik79
@ivett1 Ja som si asi tak naivne myslela a dufala,že ked ho to neboli tak to nebude niečo važne.Ale mate pravdu zajdem tam v pondelok ked budu mať prazdniny,lebo ma už veľa vymeškane v škole.A ak sa to vyrieši bez atb.nemusime odkladať tu operaciu.Pojdem skusiť k inemu krčnemu.Je to super,že sa tu mam s kym poradiť 😉 🙂

ivett1
27. jan 2011

@nikuska4 ...dobre si sa rozhodla... 🙂

nikuska4
autor
27. jan 2011

@ivett1 Ešte raz dik 😉

sonalove
6. feb 2011

ahojte, prosím vás chcela som sa spýtat dá sa nejako predíst zápalu uška? mozno hlúpa otázka, dcérka (o mesiac bude mať 3roky, do konca roka chodila do jaslí, od januára je v školke) mala v novembri zápal, potom znovu v decembri, a teraz od piatka zasa. Každý krát ATB. vždy mala len trošku sopliky a kašel, tie 2 razy aj vysoké teploty, teraz 'len' 37,4, ale zasa vela spala cez deň. možno som už hystericka alebo čo, ale už pri každom sopliku sa bojim že jej to prejde do zapalu uška, a teraz všade naokolo zuri chripka... ☹ 😠 nechcem nič zanedbať aby to neprešlo do vážnejších problémov, ale je nejaká možnosť ako tomu predísť? resp. je možnosť aj inej liečby ako ATB? Máte nejaké skúsenosti? alebo musí dcérka z toho vyrásť? Ďakujem.

danielik79
6. feb 2011

@sonalove ahoj dá sa predísť bud budeš odsavať alebo ti bude fúkať a každý deň praktizovať preplach nosa .Je to síce nepríjemné ale účinné.V lekárni si treba vypítať sloníka na hygienu nosa alebo nosovú sprchu /to je to isté ,každý to volá inak/.U nás to zatial funguje .A na uvolnenie soplíkov je dobré davať aj eukaliptový olej do lampy alebo skúsiť olynt aromaterapy.A samozrejme zvhčiť vzduch bud slanou vodou alebo vincentkou.

jenny2009
18. júl 2011

upchatie sluchovej trubice mate s tym niekto skusennost

danielik79
19. júl 2011

@jenny2009 ahoj skús nazrieť bud do fotoblogu @strapco13 alebo skús sa jéj opýtať

strapco13
19. júl 2011

@jenny2009 co konktretne potrebujes?..ale kukni moj clanok v mojom fotoblogu o zapale stredneho ucha a toaleta nosa

jenny2009
28. júl 2011

@strapco13 asi sa nevyhneme vybratiu nosnej, nebyva chory len chrape a uz mal 2x zapal usi,
podtlak ma hrozne vysoky skoro 400 tak ideme este raz na tympano a asi ho musim objednat, ked mam obavy z tej anestezy .... ale asi uz su tu ziadne rady platne....

majky16
3. aug 2011

ahojte uz 5 den ma boli ucho obavam sa ze to je zapal poradite mi ako to liecit ?? diki

majky16
3. aug 2011

ist ku lekarovi neistt len sa bojim ked tam pojdem ze mi nieco zistia horsie :D a tu bolest co mi budu robit :D

elise
3. aug 2011

@majky16 nelieč sa sám lebo každým zápalom sa stráca sluch (nezvratne) lekár ked ti nasadí antibiotiká zachráni ti aspončiastočne sluch (udrži ho) ja som neliečenými zápalmi prišla o sluch.

jankamin
21. máj 2013

@sonalove sme nato podobne a syn ma 8rokov
a mam nervy ....

jenny2009
12. mar 2014

som uz bezradnaaa som v UK a mesiac mu nevedia vyliecit zapal usi, uz tretie atb vybral a stale nic ..............neviem co dalej, vypytala som si nasofan, lebo chrape ale strasne, povedali mi ze vybrat krcne mandle a nic k uchu, kvapky atb som dostala az dnes , myslim ze tu mozem doktorku robit aj ja..............{☹

marek7186
20. máj 2015

dobry den ja mam operovane usi 5x viem ake je to tazke s tym zit len treba mat silnu volu